Mandriva 2006 & Laptop HP - modem problem

Sekcia: Hardware a Drivery 14.09.2006 | 16:14
Mimo   Návštevník
Pred pár dňami som si nainštaloval Mandriva 2006 DVD Distribution na laptop HP dv1000. Všetko frci tak ako má, tento typ laptopu má dokonca i Mandriva Fully Support Certification. Mám však problém s inštaláciou driverov pre modem, konkrétne ide o SoftV92 Data Fax Modem with SmartCP. Preštudoval som i nejaké tie manuály, kde som sa dočítal, že patrí do rodiny tzv. winmodemov, no a v nakoniec som dokonca našiel preň i dostupné drivery. Aj na stránkach Mandrivy som zistil, že takýto .rpm balílk s drivermi pre tento modem existuje, no nachadza sa na komerčnom DVD a je len pre členov Mandriva klubu. Dokonca som si stiahol i archív so zdrojákmi, no pri jeho komlilácii príkazom make mi to vyhodilo nejaké tie errory, v ktorých sa ako neprogramátor bohužial vôbec nevyznám. Poradte mi prosím, ak viete ako. Moja email adresa je mimo@post.sk
    • Je to slmodem 24.12.2005 | 17:45
      Mimo   Návštevník
      .rpm balik s drivermi ma nazov: dkms-slmodem-2.9.10-9mdk.i586.rpm no a na dvd Mandrivy sa nachadza v /media/dkms/ a ma licenciu SmartLink. Ma asi 4.5MB, takze ak by sa nasla nejaka dobra dusa... A sorac za tu email adresu, uz viem, toto nie je inzertna tabula... Dakujem Mimo
      • Re: Je to slmodem 22.03.2006 | 16:08
        sl modem   Návštevník
        Can you send me dkms-slmodem-2.9.10-9mdk.i586.rpm via e-mail: v_iliev@abv.bg Thank\'s in advance, Valentin
        • Re: Re: Je to slmodem 14.09.2006 | 16:14
          slmodem   Návštevník
          Please can anyone send me slmodem-2.9.10-9mdk.i586.rpm slmodem-kernel-2.9.10-1mdk.src.rpm thanks in advance.
    • Re: Mandriva 2006 24.12.2005 | 17:46
      Avatar puňťa Mandriva 2007.1 Gentoo 64bit  Používateľ
      potřebuju název toho rpm ...... hsfmodem-kernel ?????
      • Re: Re: Mandriva 2006 24.12.2005 | 17:52
        Avatar puňťa Mandriva 2007.1 Gentoo 64bit  Používateľ
        je tam
      • Odpoveď pre punťa 25.12.2005 | 19:33
        Mimo   Návštevník
        V novej Mandrive mi bohuzial neda chybovu hlasku hsfmodem-kernel, ale slmodem-kernel...
        Ak bu vam to pomohlo, presna verzia mojho kernelu je:
        2.6.12-12mdk-i686-up-4GB
        a pisal som i panom od HP, ktory mi poslali i nazov modemu v mojom laptope - je to:
        Conexant S/W FAX/V.90 56K Modem
    • Re: Mandriva 2006 24.12.2005 | 20:53
      Dumaru   Návštevník
      Modem ktorý používate je pravdepodobne Conexant, vo Windowse mi vypíše to isté čo Vám a mám HP nx9020. Ovládače podľa jadra nájdete na stránke výrobcu Linux driverov. Driver je spoplatňovaný 15 USD, inak má obmedzenie v rýchlosti ale dá sa to obísť.
      • Re: Re: Mandriva 2006 24.12.2005 | 22:05
        Dumaru   Návštevník
        Chybička se vloudí, tu je opravená adresa, skadiaľ viete stiahnuť driver. Pred tým odporúčam ubezpečiť sa že sa jedná o Conexant softmodem. Ale podľa všetkého áno. Keď použijete Google, určite nájdete spôsob ako obísť obmedzenie modemu. Používam modem Conexant, notebook HP nx9020 a OS SuSE 10 Eval. Nájdete na dumaru@zoznam.sk.
        • Odpoved pre Dumaru-a 25.12.2005 | 19:37
          Mimo   Návštevník
          Par riadko vyssie som uviedol typ mojho modemu i verziu jadra. Osobne sa domnievam ze prave pismenka i686 robia problem pri instalacii driverov zo str. linuxant-u.
          • Re: přišlo to mailem ? 25.12.2005 | 20:37
            Avatar puňťa Mandriva 2007.1 Gentoo 64bit  Používateľ
            poslal jsem ten soubor dkms-slmodem-2.9.10-9mdk.i586 na mail, dostal jsi to ?
            • Bohužiaľ 25.12.2005 | 21:56
              Mimo   Návštevník
              prepáč, ale tvoj email mi neprisiel,neviem, ci tam je nastavený antispam, alebo co. Mohol by si mi to prosim poslat na mimeno@azet.sk? Tam by to malo ist. Dakujem
              • OSPRAVEDLNENIE 25.12.2005 | 22:00
                Mimo   Návštevník
                Ospravedlnujem sa, zle som udal svoju email adresu... Prepacte, ale vsimol som si to az teraz...
                Moj email je:

                mimo.m@post.sk

      • Problem stale nevyrieseny 26.12.2005 | 18:52
        Mimo   Návštevník
        Puňťa - ten balik mi uz prisiel mailom, bohuzial moj problem to nevyriesilo. Myslim si, ze skutocny problem bude v tom novom jadre.
        Dopracoval som sa ale k driverom pre slmodem pre ten moj Kernel, ale mam problemy s jeho kompilaciou.
    • Problem vyrieseny - snad ro taz bude aj fungovat 12.03.2006 | 13:41
      Mimo   Návštevník
      Takze, skoda, ze som skor nemal tolko casu sa tomu Linuxu venovat, ale nakoniec som to nejako vyriesil.

      Pre vsetkych, ktori pouzivaju Mandrivu 2006 Free DVD a laptopy od HP:

      1. Stiahnite si Generic package with sourcevo formate .rpm zo stranky www.linuxant.com. Download
      2. Postupujte podla Installation instructions
      3. Po zadani prikazu hsfconfig vas to vyzve k zadaniu cesty ku kernelu. Vy si ale precitajte cely statement a tuto vyzvu zruste (Ctrl+C)
      4. V tom statemente je odporucany prebuilt kernelu prikazom "urpmi kernel-{version}" - no neviem presne, ci to tak je, ale urcite je to nieco podobne. Tento prikaz skopirujte, zadajte do prikazoveho riadka a vlozte DVD.
      5. Po tom, ako upgrade-nete kernel zadajte prikaz hsfconfig. Path, ktory sa tam objavi, je uz ten spravny, takze len potvrdime a zacneme nastavovat modem.
      6. Ked nas to vyzve k zadaniu licencie, len potvrdime, alebo si cisielko stiahneme niekde z netu :). Tieto drivery maju totiz vo free verzii obmedzenie rychlosti (myslim, ze na 14,4 kb/s ?)
      7. Spustime Mandriva Control Center a zacneme s konfiguraciou siete. Vyberieme si Modem Connection a Manual Selection. Dole si odklikneme /dev/modem/ a dokonfigurujeme.
      8. Pred skoncenim konfiguracie je lepsie nezvolit si testovanie pripojenia, ale jednoducho sa Log-Off. Po opatovnom prihlaseni si spustime kppp a zacneme s konfiguraciou providera. Rada: Ak nepocujete ziadne vytacanie, v kppp zvolte polozku Modem-Edit. Nastavuje sa tam hlasitost.
      9. That's It!

      Moj novy problem je: Pripojenie slape ako ma; pouzivam pripojenie ST (T-Com) Rodinny Internet a ked sa neskor z Windows zalogujem na stranky Kontroly Pripojenia, vidim tam spojenie s ich serverom. Ale ked si nasledne spustim nejaky Linux Prehliadac, Kopete alebo ping, tak jednoducho spojenie neexistuje. Ziadne pakety neodoslane ani neprijate. Ale toto uz nie je hardware problem, takze sa s tym budem musiet este niekedy pohrat. Ak by sa vsak nasiel niekto, kto by mi to hladanie urychlil, budem len rad. Napriklad ako nakonfigurovat ppp alebo neviem este co a ako. Vopred dakujem, Mimo

      • Re: Problem vyrieseny - snad ro taz bude aj fungov 12.03.2006 | 14:31
        Dumaru   Návštevník
        Podľa mňa si to veľmi skomplikoval to riešenie modemu. Inak som zvedavý ako sa ti podarilo nájsť "licenčné číslo". V SuSE som riešil rozbehanie modemu omnoho rýchlejšie a myslím že aj efektívnejšie (ľahšie riešenie).
        • Re: Re: Problem vyrieseny - snad ro taz bude aj fu 12.03.2006 | 14:49
          Mimo   Návštevník
          To licencne cislo som nenasiel, zatial mi aj tak nie je treba, najskor to chcem rozbehat.
      • Re: Problem vyrieseny 12.03.2006 | 14:45
        Avatar Linux Mint 18  Návštevník
        • Príspevok bol vymazaný.
        • Re: Re: Problem vyrieseny 12.03.2006 | 14:53
          Mimo   Návštevník
          O niekolko riadkov vyssie som uviedol, ze vlastne ja sa pripojim T-Com bez problemov, da sa to zistit v ich statistikach pripojenia. Myslim, ze ked som sa dopracoval az sem, tak to uz asi nema nic spolocne s nastavenim modemu... Ale idem to skusit. Dakujem
        • Re: Re: Problem vyrieseny 12.03.2006 | 14:57
          Mimo   Návštevník
          QMultiInputContext::changeInputMethod(): index=0, slave=xim QMultiInputContext::changeInputMethod(): index=0, slave=xim QMultiInputContext::changeInputMethod(): index=0, slave=xim QMultiInputContext::changeInputMethod(): index=0, slave=xim QMultiInputContext::changeInputMethod(): index=0, slave=xim QMultiInputContext::changeInputMethod(): index=0, slave=xim QMultiInputContext::changeInputMethod(): index=0, slave=xim Opener: received OpenLock Opener: received OpenDevice Opener: received RemoveLock Opener: received SetSecret Opener: received SetSecret Opener: received OpenLock Opener: received OpenDevice Opener: received ExecPPPDaemon In parent: pppd pid 5995 Couldn't find interface ppp0: No such device Kernel supports ppp alright. Opener: received OpenResolv Opener: received OpenResolv Opener: received OpenResolv Opener: received RemoveSecret Opener: received RemoveSecret Ked spustim KPPP konzola mi vyhodi nieco taketo, mna trapi najma to hlasenie: Couldn't find interface ppp0: No such device