qemu win 2000

Sekcia: Aplikácie & Desktop 31.12.2005 | 12:32
csantibo   Návštevník
Nemate niekdo link na navod ako spojazdnit win 2000 pripadne staci w 98 pod qemu? Po anglicky neviem vela. Na domovskej stranke qemu som sa toho vela nedozvedel. Diki caute
    • Re: qemu win 2000 28.12.2005 | 23:20
      csantibo   Návštevník
      Tak nieco som uz vypatral tymto prikazom (qemu -cdrom /dev/cdrom -boot d)spustim live cd s linuxom. Skusal som to aj s instalacnym cd win me a spustil sa instalator ale skoncil lebo vraj nevidi ziaden disk. Tak som teda skusil tento prikaz:(qemu /dev/hda -boot c) To sa mi pekne spustilo lilo a ked tam vyberiem aby mi spustil linux tak ten ide. Ale ak dam spustit win (mam xp) tak sa akoze snazi daco robit lebo cpu je na max ale nedokaze to dalej spustit. Poradi mi niekto potreboval by som aspon millenium spojazdnit cez qemu?
      • Re: Re: qemu win 2000 29.12.2005 | 12:46
        WlaSaTy   Návštevník
        akosi nepises ci mas tie windows nainstalovane a ci ich chces instalovat na disk alebo do suboru. pre tento emulator musis zadat co sa ma pouzt ako harddisk. nakolko si to nezadal, tak ti qemu pochopitelne ziaden disk neposkytuje a spusteny windows ano ziaden disk nevidi.
        • Re: Re: Re: qemu win 2000 29.12.2005 | 22:36
          csantibo   Návštevník
          Mam nainstalovany win XP ale ten zrejme qemu nespusti.Chcel by som aby mi to spustilo napr win98 , podobnym sposobom ako to spusta live distribucie linuxu. Ale ako spravim image nainstalovaneho win 98 ktore by qemu spustalo z cd.Resp. by ten image mohol byt aj na disku a spustalo sa z disku. Alebo sa da win98 cez qemu nainstalovat do suboru na linux a potom stade spustat?
          • Re: Re: Re: Re: qemu win 2000 30.12.2005 | 00:37
            WlaSaTy   Návštevník
            disk pre emulator PC moze byt bud ako subor, alebo ako fyzicka oblast harddisku. to sa zadava (ako je aj v dokumentacii pisane) parametrom pre qemu. co sa tyka spustania windows z cd, tak je to mozne. ale je s tym vela roboty. existuju aj nejake projekty na inetrnete aj s popisom ako je to mozne. windows totizto kazdu chvilu nieco zapisuje na disk a to akosi z principu nie je mozne na cdcko. takze v prvom rade by si si mohol rozmysliet co od toho pozadujes. ale ako zaciatocnikovi by som odporucil vytvorit cez qemu-image nejaky (napr. 5Gb) subor ktory sa bude tvarit ako harddisk. potom by somo odporucil spustit qemu s parametrami: harddisk - ten co vytvoris cez qemu-image cdrom - bud fyzicky device alebo iso boot z cdrom obcas treba zadat aj parameter urcujuci kde je bios, ved emulujeme pocitac ;-) a nainstalovat windows. v pripade win98 treba aplikovat aj jednu zaplatu bez ktorej ten windows zerie zasadne 100% procesora. potom staci spustat qemu s podobnymi parametrami a hlavne boot z toho virtualneho harddisku a popripade s parametrom aby pouzival aj siet.
            • Re: Re: Re: Re: Re: qemu win 2000 31.12.2005 | 01:14
              csantibo   Návštevník
              Takze ten img subor sa mi podarilo vytvorit tymto prikazom: qemu-img create win98.img 2000M Teraz mam na disku subor z nazvom win98.img ma velkost 2 gb ale neviem ako don nainstalovat windows. Potreboval by som ten prikaz. Kdesi som vycital takyto (qemu -boot -d /dev/cdrom -hda win98.img) ale ten nie je dobry . Skuste mi poradit diki.
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: qemu win 2000 31.12.2005 | 01:35
                WlaSaTy   Návštevník
                a aku chybu to hlasilo? krystalova gula mi nasepkava ze sa jednalo o nieco s biosom, ale ta chybova sprava sa zle cita takto na dialku.
            • Re: Re: Re: Re: Re: qemu win 2000 31.12.2005 | 12:32
              qemu   Návštevník
              A napisal si ten prikaz spravne? qemu -hda win98.img -cdrom /dev/cdrom -boot d