Je Cedega este dostupna zadarmo ako CVS/SVN?

Sekcia: Aplikácie & Desktop 01.01.2006 | 23:28
Yolan   Návštevník
Neviete, ci to plati este stale? Lebo na ich webe som nic nenasiel a starsie postupy z inych stranok akosi nefungovali...
    • Re: Je Cedega este dostupna zadarmo ako CVS/SVN? 29.12.2005 | 19:23
      Anonym   Návštevník
      Nevím, ale na tuxwarez.com stáhneš tu placenou za darmo přes bittorrent.
      • Re: Re: Je Cedega este dostupna zadarmo ako CVS/SV 29.12.2005 | 21:05
        Yolan   Návštevník
        O nelegalnu verziu nemam zaujem.
    • Re: Je Cedega este dostupna zadarmo ako CVS/SVN? 29.12.2005 | 20:04
      Avatar micks Ubuntu  Používateľ
      Postup pre inštaláciu CVS Cedegy. Nie vždy musí všetko fungovať (CVS strom sa často aktualizuje), problémy ale väčšinou do pár dní zmiznú. Tiež sa pokiaľ viem nedá kompilovať na systéme s GCC 4.0 (napr. Ubuntu Breezy). Osobne jednoznačne preferujem natívne hry. Čo sa týka warezu, myslím si, že takéto odkazy nemajú na portále čo hľadať a idioti, ktorí sťahujú pirátske verzie linuxových hier (alebo hoci aj Cedegy, akokoľvek nie som fanúšik tohto projektu), si žiadne hry nezaslúžia.
      • Re: Re: Je Cedega este dostupna zadarmo ako CVS/SV 29.12.2005 | 21:09
        Yolan   Návštevník
        Dakujem, vyskusam, dam vediet :).
      • Re: Re: Je Cedega este dostupna zadarmo ako CVS/SV 31.12.2005 | 23:33
        t0ms   Návštevník
        Myslim, ze to funguje vcelku dobre. Pred chvilou som nainstaloval CVS-CEDEGAu pomocou toho scriptu. Prave instalujem RedAlert 2, vyzera to vcelku najdejne :) (zvuk aj grafika pocas instalacie funguje super :).
      • Re: Re: Je Cedega este dostupna zadarmo ako CVS/SV 01.01.2006 | 17:31
        Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
        Ja som skusil podla toho scriptu nainstalovat CVS cedegu, co sa aj podarilo :). Nasiel som doma Quake 3 Arena, tak som ho strcil do PC, a cuduj sa svete, instalacia sa ani nespusti... Tak som skusil Wine s DirectX 9 patchom, tam sa instalacia aj spustila vsetko prebehlo OK, spustim hru a nejde zvuk... Pozrem do konsole a tam mi pise, ze si mam nieco prestavit v konfiguracnom subore, lenze konfiguracny subor som nenasiel :-( Potom som sa rozhodol, ze skusim oficialny WINE, a tam vsetko funguje super. Zaujimave :). Este som chcel skusit hru Renegade, ale ta sa po nainstalovani nespustila... Zostala len cierna obrazovka.
        Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
        • Re: Re: Re: Je Cedega este dostupna zadarmo ako CV 01.01.2006 | 23:28
          Avatar micks Ubuntu  Používateľ
          Je jasné, že ak máš doma Win verziu Quake III, budeš to chcieť nejako rozbehať napr. pomocou Wine resp. Cedegy, ale ako som už hovoril, nedá sa na to príliš spoliehať, pretože raz niečo behá a raz nie. Špeciálne u hier ako Quake III, ktoré majú natívnu verziu pre Linux, je to trochu strata času - odkedy id uvoľnil zdrojový kód enginu pod GPL, môžeš navyše legálne použiť dáta zo svojej hry a rozbehať to bez krabicovej verzie pre Linux.