openoffice a svk kontrola pravopisu

Sekcia: Aplikácie & Desktop 19.01.2006 | 15:31
Avatar nardew debian  Používateľ
zdrawim. mam openoffice2.0, anglicke prostredie a potrebujem aby mi OO dokazal kontrolovat slovensky pravopis, nie len anglicky. Mam nainstalovany aspell-sk, ale neviem co treba este doinstalovat aby to poznalo aj svk pravopis. vdaka
    • Re: openoffice a svk kontrola pravopisu 03.01.2006 | 18:21
      Avatar Frantisek Klabzuba Debian  Používateľ
      Ahoj. Neviem ci ti to pomoze ale ja som si nainstaloval aspell SK a v programe gedit mi pribudol slovensky jazyk a kontrola pravopisu mi tam uz teraz funguje. dvh
    • Re: openoffice a svk kontrola pravopisu 03.01.2006 | 19:43
      puco   Návštevník
      No treba doinstalovat slovnik. http://lingucomponent.openoffice.org/spell_dic.html
      • Re: Re: openoffice a svk kontrola pravopisu 03.01.2006 | 22:49
        Avatar nardew debian  Používateľ
        no som si stiahol ten archiv, rozbalil, v OO som cez Tools->Options->Paths nastavil cestu v Dictionaries na dany adresar, no vkuse mi to nefunguje....
        • Re: Re: Re: openoffice a svk kontrola pravopisu 04.01.2006 | 00:53
          puco   Návštevník
          Nemam OOo takze to nemozem skusit, ale hore na tej stranke je cervenym napisane ako to nainstalovat: Please use OpenOffice.org's integrated wizard (File -> Wizards -> Install new dictionaries) to install spell checking dictionaries, hyphenation dictionaries, and thesauri, because these lists may be out of date!
          • Re: Re: Re: Re: openoffice a svk kontrola pravopis 04.01.2006 | 01:13
            Avatar nardew debian  Používateľ
            no neviem ci som hlupy, ale vsetko som nainstaloval podla wizardu, ale ked si dam Tools->Spellcheck tak vkuse tam nemam na vyber slovensky jazyk :)
            • Re: Re: Re: Re: Re: openoffice a svk kontrola prav 18.01.2006 | 19:31
              Avatar Radovan Ubuntu 8.04 LTS (64-bit)  Používateľ
              No mal som podobný problém :) som si nainštaloval slovník a stále mi to nešlo.. kým som nezmenil práva :)
              "Nádej umiera predposledná, ďalej to vydrží len čierny humor. A toho mám dostatok." seržant Lancelot
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: openoffice a svk kontrola 18.01.2006 | 22:09
                Avatar nardew debian  Používateľ
                konkretne na co si nastavoval prava?
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: openoffice a svk kontr 19.01.2006 | 08:14
                  pablos   Návštevník
                  po inštalacii treba openoffice reštartovať a to aj modul pre rychle spušťanie. mne to už potom nabehlo samo
                  • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: openoffice a svk k 19.01.2006 | 14:36
                    Avatar nardew debian  Používateľ
                    co je modul pre rychle spustanie?
                    • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: openoffice a s 19.01.2006 | 15:28
                      pablos   Návštevník
                      neviem, ci nieco take je aj v linuxe, ale vo windowse vedla hodiniek v system tray je ak ikonka openoffice. aj tu som musel restartovat, a po znovuspusteni sa uz slovnik nahodil
                      • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: openoffice 19.01.2006 | 15:31
                        pablos   Návštevník
                        podla OpenOffice Wizard by sa to malo volat QuickStarter ale tu v knoppixe nic take nevidim, takze neviem