Instalacia zavadzaca Windows/Linux

Sekcia: Ostatné 19.02.2005 | 09:25
lhx   Návštevník
Vie mi niekdo doporucit aky zavadzac mam pouzit aby mi PC defaultne bootovalo do Windows a druha moznost by bola Linux ??? Nainstaloval som si Mandrake 10.1, ale dal sa ako default system a Windows su tusim az stvrte v poradi....Ja som ten loader vymazal pomocou Mr.Bootera(PC teraz bootuje do Windows, tvari sa ze tam Linux ani nieje) a teraz by som chcel PC nakonfigurovat tak aby bootovalo defaultne do Windows a druhy bol Linux....Aky booter mam pouzit, pomozte.....Dik.
    • Re: Instalacia zavadzaca Windows/Linux 16.02.2005 | 18:08
      Avatar Ondrej Hučko Kubuntu  Používateľ
      Nemali ste používať žiadnych pánov Booterov, ale jednoducho v nastavení v Mandrake Control Center zmeniť defaultný systém pri bootovaní na Windows. Použite LILO alebo Grub...
      • Re: Re: Instalacia zavadzaca Windows/Linux 16.02.2005 | 19:05
        gofree   Návštevník
        tak tak :)
        • Re: Re: Re: Instalacia zavadzaca Windows/Linux 17.02.2005 | 00:37
          thoth   Návštevník
          najprv obnov lilo, nabootuj cd1 , stlac F1 napis rescue a tam nekde po nabootovani by mala byt ponuka kde je moznost Repair linux loader laebo nieco podobne, to potvrd, restartni, nahod MDK a potom v MDK Control Center v zalozke Start - Boot nastav v setupe LiLa defaultne win nech sa dari.
      • Re: Re: Instalacia zavadzaca Windows/Linux 17.02.2005 | 17:30
        lhx   Návštevník
        aj to skusal pri instalacii, ale bez vysledkov....windows som nastavil ako hlavny system, linux druhy a tie ostatne dve moznosti som vymazal...ale aj tak si to spravilo vlastny zavadzac so styrmi moznostami a windowsami na konci a pri tom som to robil cez lilo a cele sa to tvarilo ze moje zmeny akceptoval...
        • Re: Re: Re: Instalacia zavadzaca Windows/Linux 17.02.2005 | 19:30
          zoliq   Návštevník
          asi dalsi z heftov mindraku. Najlepsie bude ak rucne zeditujes conf lila: /etc/lilo.conf a pouzi pri tom prikaz man lilo.conf
        • Re: Re: Re: Instalacia zavadzaca Windows/Linux 19.02.2005 | 09:25
          fofo   Návštevník
          No tak medzi nami, mandrake robi pri instalacii viacero veci velmi cudne. Ja som nastavoval tlaciaren (pri instalacii) a nepoznal ju. Po nainstalovani a nabootovani do MDK ju spoznal a nainstaloval... :( Takze verim tomu ze tu to mohlo byt podobne....
    • Re: Instalacia zavadzaca Windows/Linux 17.02.2005 | 00:45
      titanik   Návštevník
      v /etc/lilo.conf default="win" (label z tyx moznosti) a ked to xes mat na prvom mieste tak to normalne v tom conf poprehadzuj podla poradia ako xes. Inac ak nexes cakat ale xes hned aby ti nabehli win tak daj #prompt potom ked budes xiet lilo aktivovat tak pri restarte drz alt a zapne sa lilo ponuka. nazabudni este spustit lilo