3d ovladac nefunguje

Sekcia: Hardware a Drivery 07.01.2006 | 14:31
Avatar hafik Slackware 10.2  Používateľ
Po instalacii 3d ovladaca nvidia mi nesiel spustit x server. Nasledne som prepisal v subore /etc/X11/xorg.conf riadok Driver "nvidia" na Driver "nv". Odrazu bolo vsetko ok. Moja otazka znie "ako rozchodit 3d ovladac"? Dakujem.
    • Re: 3d ovladac nefunguje 06.01.2006 | 23:06
      m0d0r   Návštevník
      dalsi hust0r ;) ked uz tak treba tak treba aj nejaky veci zakomentovat v xorg.conf ale o tom vsetkom informuje README ked sa ten driver nainstaluje :):):):) a este vacsina ludi sa kuka do /var/log/XYZ ...............
      • Re: Re: 3d ovladac nefunguje 06.01.2006 | 23:12
        Avatar hafik Slackware 10.2  Používateľ
        Teraz pouzivam Slackware linux, ale este pred tyzdnom to bola mandriva 2006 a tam bolo vsetko v pohode. Anglicky neviem a linux pouzivam iba par tyzdnou. Ja chcem iba vediet v com je asi chyba aby som si mohol vsetko potrebne nastudovat.
        • Re: Re: Re: 3d ovladac nefunguje 06.01.2006 | 23:15
          m0d0r   Návštevník
          este ze velky slackware nema navody ;) ale ak nevies po anglicky preco si nezostal pri normalnejpre tebe distribucii http://www.slackersbible.org/node/63
          • Re: Re: Re: Re: 3d ovladac nefunguje 06.01.2006 | 23:18
            Avatar hafik Slackware 10.2  Používateľ
            Uz som vyskusal viac distribucii. Slackware sa mi zovsetkych zapacila najviac.
            • Re: Re: Re: Re: Re: 3d ovladac nefunguje 06.01.2006 | 23:27
              m4d4r   Návštevník
              inak treba zakomentovat( pridat # na zaciatok riadku v xorg.conf ) veci ako dri a a GLCore... ak to nepomoze hod sem vypis z /var/log/Xorg.0.log...
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: 3d ovladac nefunguje 06.01.2006 | 23:46
                Avatar hafik Slackware 10.2  Používateľ
                To je uz vsetko zakomentovane. (To sa spravilo pri instalacii). S tym vypisom je to trochu problem. Neviem ktoru cast. Cele to ma 680 riadkou.
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: 3d ovladac nefunguje 07.01.2006 | 00:17
                  m4d4r   Návštevník
                  tak to je dost... no skus take ze zmazes cely ten log, spust Xserver a ked ta to vyhodi tak( ak ten subor bude mensi ) ho sem pastni, inak je to dost dive taky velky subor, ale skus sem aspon pastnut to co sa neopakuje( +- ), teda uvodne inicializacie + nieco kde sa to zacne zvrhavat... prosto neco zrozumitelneho, urcite sam vycitis kde to je este log a kde to je nejake "probovanie", tak ten prechod + nejake veci o systeme, bo totok nie je normalne chovanie nvidia driverov( inak dost dobrych, velka vdaka... )...
                  • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: 3d ovladac nefungu 07.01.2006 | 09:38
                    Avatar F0F0 Ubuntu 6.10 amd64, Debian  Používateľ
                    uz som to tu podrobne pisal xy-krat, hladaj...
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: 3d ovladac nefunguje 07.01.2006 | 10:02
                  m0d0r   Návštevník
                  a co takto ked uz taku hustu distribuciu pouzivas(ktora nema ziadne navody urcite ani nic a ani som ti nepisal odkaz ako sa to ma robit v tej tvojej distribucii ). Sa pozriet do toho logu najskor kuknut na koniec toho logu lebo vacsinou nemyslis ze tam byvaju veci chybove a hladat nieco ako "failed" "error" alebo "could not load(initialize .....atd) .... proste nejaka chybova hlaska nemyslis ?. Alebo este lepsie nainstalovat si svoju distribuciu presne podla navodu !!!! PS: pre istotu je celkom pravdepodobne ze tu najdes vela uzitocnych veci: http://www.slackersbible.org/ takze najlepsie by bolo konzulotovat to s hustym Slackware Handbook alebo slackware.com alebo inym pridruzenym webom . PS2: pri akej instalacii sa to spravilo ? "sh NVIDIA*****************" ? ak pri tejto tak to sa urcite nespravilo lebo presne na to odkazuje koniec instalacie toho driveru aby si si precitaj README.
                  • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: 3d ovladac nefungu 07.01.2006 | 10:15
                    WlaSaTy   Návštevník
                    pokial som dobre cital, tak najnovsie ovladace od nvidie uz automaticky upravia xconfig, neskusal som. ale na druhu stranu uz nepodporuju niektore 3d chipsety. ich zoznam je v readme.
                    • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: 3d ovladac nef 07.01.2006 | 11:02
                      m0d0r   Návštevník
                      ale stale sme pri tom co som napisal v prvom prispevku na ktory sa instalator urcite dokazuje a to je subor README.Ktory najskor stale nebol precitany tym kym mal byt
                      • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: 3d ovladac 07.01.2006 | 11:21
                        WlaSaTy   Návštevník
                        to je pravda. a niektory ludia (ako aj ja) to readme necitaju. alebo ak ano, tak po mesiaci az dvoch. v zmysle murphyhu zakonov.: ked vsetko zlyha, pozrieme sa do manualu.
                        • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: 3d ovl 07.01.2006 | 11:28
                          m0d0r   Návštevník
                          potom niekedy rozmyslam preco sa takymto ludom pokusat pomoct ;)
                          • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: 3d 07.01.2006 | 14:31
                            WlaSaTy   Návštevník
                            aby nahodou nezanevreli na linux a nezacali o nom rozsirovat nepravdy. tak ako sa to deje koli soft modemom, softwerobyemu fakeraid (ktory uz zacina byt podporovany projektom dmraid), usb adsl modemom, lacnym wifi kartam ktore nemaju ani regulaciu vykonu (som zvedavy co by na ne povedal telekomunikacny urad pri ich homologizacii), lacnym gdi tlaciarnam (ktore uz zacinaju byt tiez podporovane). moj nazor na takyto hardware radsej vynecham, to by skutocne uz prerastlo do FLAME. Mimochodom, vsimol si si ze nepisal aku verziu ovladacov pre nvidiu pouzil? aj ked z jeho slov (konfig sa mi automaticky updatol) sa da usudzovat ze jednu z poslednych. tato funkcionalita bola pridana iba nedavno. a vsimol si si ze vobec nepise aku ma graficku kartu? ani vypis z prikazu /sbin/lspci ktory mu to pekne povie? problem moze byt v tom ze chipy TNT, Vanta a stare GeForce2 su uz davno nepodporovane v novych ovladacoch. a stare idu relativne v pohode. ak clovek pochopitelne nepouziva framebuffer, ktory je IMHO zbytocny na x86/ia64/amd64 architekture. ale keby sem dal aspon ten vypis z lspci tak mu hocikto poradi ktoru verziu ovladacov moze pouzit.
    • Re: 3d ovladac nefunguje 07.01.2006 | 12:17
      Avatar thinos Mandriva / fluxbox /  Používateľ
      Co tak ze ti neskompilovalo modul pre nvidiu, mas nainstalovany kernel source?Fakt skus sem hodit vypisi z logov, nemame vestiace schopnosti ;)