KDE 3,5 a Sarge Debian

Sekcia: Aplikácie & Desktop 10.01.2006 | 21:04
Mirco   Návštevník
Mam taky mali problém no vlastne ani nie problem ale nočna mora v nekonečnom browsovaní do prazdna. Snažim sa nainštalovať KDE 3,5 ale stále ma linux debian sarge drži v Mate s nekonečným vypisom chyb že proste error a stoho si asi prd vyčitam. Tak som si sťiahol z netu Konstuct že mi to pomôže nainštalovať KDE automaticky ale ani to sa nezdalo len take jednoduche pretože mi Konstruct zašeptal takuto krásnu spravu a to: comtex:/home/work/konstruct/meta/kde# make [===== NOW BUILDING: kde-1 =====] [fetch] complete for kde. [checksum] complete for kde. [extract] complete for kde. [patch] complete for kde. ==> Building kde/kdebase as a dependency make[1]: Entering directory `/home/work/konstruct/kde/kdebase' [===== NOW BUILDING: kdebase-3.5.0 =====] [fetch] complete for kdebase. [checksum] complete for kdebase. [extract] complete for kdebase. [patch] complete for kdebase. ==> Building kde/kdelibs as a dependency make[2]: Entering directory `/home/work/konstruct/kde/kdelibs' [===== NOW BUILDING: kdelibs-3.5.0 =====] [fetch] complete for kdelibs. [checksum] complete for kdelibs. [extract] complete for kdelibs. ==> Applying patch download/do-not-fail-fast-malloc.diff /bin/sh: line 1: patch: command not found make[2]: *** [normal-patch-do-not-fail-fast-malloc.diff] Error 127 make[2]: Leaving directory `/home/work/konstruct/kde/kdelibs' make[1]: *** [dep-../../kde/kdelibs] Error 2 make[1]: Leaving directory `/home/work/konstruct/kde/kdebase' make: *** [dep-../../kde/kdebase] Error 2 neviem čo stým mam robiť ked som sa snažil nainštalovať kde so zdrojakou tak som asi postupoval zle, pretože tiež ma to zastavilo s nečakanou odpovedou, že proste nic nebude a odkomentoval to hlaškou chyba ti QT vo verzii minimalnej 3.3.2 tak som ho stiahol z netu v baličku QT-3.3.2-i686-1.tgz a skusil som ho nakompilovať podla navodu priloženeho v ňom ale tiež ma odrezal od mojej vytuženej myšlienke vlastniť KDE 3.5. Ešte som to skusil nainštalovať cez konstruct ale nebudem to komentovať proste tu je vypis: comtex:/home/work/konstruct/libs/qt-x11-free# make [===== NOW BUILDING: qt-x11-free-3.3.5 =====] [fetch] complete for qt-x11-free. [checksum] complete for qt-x11-free. [extract] complete for qt-x11-free. ==> Applying patch download/auto-license.diff /bin/sh: line 1: patch: command not found make: *** [normal-patch-auto-license.diff] Error 127 a tu bumm bacc akým že to chce license klúč, Kto dokazal nainštalovať KDE 3,5 bez baličkou ale zdlhavou a nestopercentnou cestou kompilacie alebo cez konstuct nech mi da vedieť budem moc RÁD. Zatial budem čakať a hlboko v duši dufat, že ho dokažem nainštalovať ja sa tak lahko nevzdám a neneham aby si linux so mna utahoval error hláškami.
    • Re: KDE 3,5 a Sarge Debian 09.01.2006 | 18:25
      Avatar borg Fedora  Administrátor
      >/bin/sh: line 1: patch: command not found sak to tam mas co ti chyba (programcek patch) k tomu qt, stacilo dointalovat headre ku qt, teda nieco ako qt-dev
      • Re: Re: KDE 3,5 a Sarge Debian 09.01.2006 | 18:28
        Mirco   Návštevník
        No pozrem a skusim vidíš to ma nenapadlo
        • Re: Re: Re: KDE 3,5 a Sarge Debian 10.01.2006 | 18:28
          mirco   Návštevník
          Tak som sa dopracoval trochu dalej ale zabzrdila ma jedna vec nad ktorou si lamem hlavu a to vypis kunstuctu a to: You're missing bzip2 development files. make[2]: *** [configure-work/kdelibs-3.5.0/configure] Error 1 make[2]: Leaving directory `/home/work/konstruct/kde/kdelibs' make[1]: *** [dep-../../kde/kdelibs] Error 2 make[1]: Leaving directory `/home/work/konstruct/kde/kdebase' make: *** [dep-../../kde/kdebase] Error 2 comtex:/home/work/konstruct/meta/kde# Myslim si že asi treba stiahnuť bzip2-devel baliček ale pre debian to je asi problem pretože nejsom schopni to najst na nete a na hlavnej stranke www.debian.org maju nejake problémy neviete náhodou odkiaľ by sa to dalo stiahgnuť. Fakt som aj googloval ale nič iba som našiel rpm baličky ktoré mi sotva pomôžu
          • Re: Re: Re: Re: KDE 3,5 a Sarge Debian 10.01.2006 | 18:45
            mirco   Návštevník
            tak sa mi to podarilo najsť je to na http://www.digistar.com/bzip2/#bzip2-latest keby to nekdo nekedy hladal
            • Re: Re: Re: Re: Re: KDE 3,5 a Sarge Debian 10.01.2006 | 19:01
              WlaSaTy   Návštevník
              a co toto: http://packages.debian.org/testing/libdevel/libbz2-dev ps.: opicialna stranka bzip2 je: http://www.bzip.org/
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: KDE 3,5 a Sarge Debian 10.01.2006 | 19:25
                mirco   Návštevník
                Zastavilo ma to na tomto: make[7]: Entering directory `/home/work/konstruct/kde/kdelibs/work/kdelibs-3.5.0/dcop' /bin/sh ../libtool --silent --tag=CXX --mode=link g++ -Wno-long-long -Wundef -ansi -D_XOPEN_SOURCE=500 -D_BSD_SOURCE -Wcast-align -Wconversion -Wchar-subscripts -Wall -W -Wpointer-arith -O2 -I/root/kde3.5/include -I/usr/X11R6/include -L/root/kde3.5/lib -L/usr/X11R6/lib -O2 -pipe -I/root/kde3.5/include -I/usr/X11R6/include -L/root/kde3.5/lib -L/usr/X11R6/lib -O2 -pipe -I/root/kde3.5/include -I/usr/X11R6/include -L/root/kde3.5/lib -L/usr/X11R6/lib -O2 -pipe -Wformat-security -Wmissing-format-attribute -Wno-non-virtual-dtor -fno-exceptions -fno-check-new -fno-common -DQT_CLEAN_NAMESPACE -DQT_NO_ASCII_CAST -DQT_NO_STL -DQT_NO_COMPAT -DQT_NO_TRANSLATION -L/root/kde3.5/lib -L/usr/X11R6/lib -L/root/kde3.5/lib -L/usr/X11R6/lib -L/root/kde3.5/lib -L/usr/X11R6/lib -o dcopserver -R /root/kde3.5/lib -R /root/kde3.5/lib -R /root/kde3.5/lib -R /usr/X11R6/lib -no-undefined -L/root/kde3.5/lib -L/usr/X11R6/lib dcopserver.la.o libkdeinit_dcopserver.la g++: /usr/lib/libGL.so: No such file or directory make[7]: *** [dcopserver] Error 1 make[7]: Leaving directory `/home/work/konstruct/kde/kdelibs/work/kdelibs-3.5.0/dcop' make[6]: *** [all-recursive] Error 1 make[6]: Leaving directory `/home/work/konstruct/kde/kdelibs/work/kdelibs-3.5.0/dcop' make[5]: *** [all] Error 2 make[5]: Leaving directory `/home/work/konstruct/kde/kdelibs/work/kdelibs-3.5.0/dcop' make[4]: *** [all-recursive] Error 1 make[4]: Leaving directory `/home/work/konstruct/kde/kdelibs/work/kdelibs-3.5.0' make[3]: *** [all] Error 2 make[3]: Leaving directory `/home/work/konstruct/kde/kdelibs/work/kdelibs-3.5.0' make[2]: *** [build-work/kdelibs-3.5.0/Makefile] Error 2 make[2]: Leaving directory `/home/work/konstruct/kde/kdelibs' make[1]: *** [dep-../../kde/kdelibs] Error 2 make[1]: Leaving directory `/home/work/konstruct/kde/kdebase' make: *** [dep-../../kde/kdebase] Error 2 neviete čo stím. čo je dcopserver? nejako mi došli už napady ako pokračovať.
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: KDE 3,5 a Sarge Debian 10.01.2006 | 19:36
                  WlaSaTy   Návštevník
                  ja osobne kde nepouzivam, takze co je dcop poradi napriklad google. ale chyba je zjavna: g++: /usr/lib/libGL.so: No such file or directory a teraz hadanka: htoremu baliku patri uvedena kniznica? ps.: .so = shared object, nieco ako dll vo windows.
                  • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: KDE 3,5 a Sarge De 10.01.2006 | 20:33
                    mirco   Návštevník
                    Dá sa to nejako zistiť. Existuje na to nejaký program?
                    • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: KDE 3,5 a Sarg 10.01.2006 | 21:00
                      meno   Návštevník
                      libGL je ak ma pamat neklame graficka kniznica, malo by to mat spolocne neco s opengl, mesalib... a takymi vecami, ak mas nvidia graficku kartu tak by to mal obsahovat uz samotny driver nvidie...( ak sa nemyslim )
                    • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: KDE 3,5 a Sarg 10.01.2006 | 21:04
                      mirco   Návštevník
                      Tak sa mi to podarilo vyriešiť. Pre tých komu sa niečo podobne stane tak sa treba pozreť do adresara či už neexistuje ta knižnica .so v adresari v ktorom ho hľada a ja som ho tam mal ale nebol pomenovaný tak ako konstruct žiadal tak som spravil odkaz z mojej knižnice na požadovane pomenovanú knižnicu a vyzera že to funguje dufam, že sa mi tím debian nezruti, pretože neviem či je taký postup správny pretože s linuxom iba práve začínam.