Programovanie aplikacie pre Gtk

Sekcia: Programovanie 10.01.2006 | 19:40
Avatar ims Debian  Používateľ
Stiahol som si z root.cz clanok o programovani pod Gtk. Lenze mam problem. V kodoch su pouzivane hlavicky a tie mi nefunguju, v com moze byt problem? Mozno nie je pisane pre Gtk2, co mam je, pretoze pouzivam Gnome 2.8 A tak ma zaujima, cim mam nahradit aby mi to fungovalo. Dakujem za pomoc
    • Re: Programovanie aplikacie pre Gtk 09.01.2006 | 20:24
      Avatar Nathan <!--  Používateľ
      Stiahni si zdrojové kódy GTK prekompiluj a nainštaluj ho.. Tak isto Glib..
      <!--
      • Re: Re: Programovanie aplikacie pre Gtk 09.01.2006 | 23:57
        Avatar ims Debian  Používateľ
        A z akeho dovodu by som to mal prekompilovavat, ked to mam v pc uspesne nainstalovane? To sa mi zda blbe riesenie. To nemozem inac programovat, len ked si to prekompilujem
        • Re: Re: Re: Programovanie aplikacie pre Gtk 10.01.2006 | 19:40
          Avatar Nathan <!--  Používateľ
          No, ked ti to nefunguje asi to az tak uspesne nainstalovane mat nebudes. Navyse, ked si to sam skompilujes, tie hlavicky tam urcite budu..
          <!--
    • Re: Programovanie aplikacie pre Gtk 10.01.2006 | 00:13
      Avatar borg Fedora  Administrátor
      co myslis hlavickou? myslis tym hlavickove subory? ak hej a nefunguju, to moze aj znamenat ze ich kompilator nenasiel. riesenie moze byt bud doinstalovat ich, alebo ak su tak pouzit prepinac -I s cestou kde su nainstalovane, aby ich vedel najst.
      • Re: Re: Programovanie aplikacie pre Gtk 10.01.2006 | 18:30
        Avatar ims Debian  Používateľ
        No napr. chcem vlozit toto, to je aj v tych ukazkovych prikladoch #include A nemoze to najst. Hladam, ale nikde v systeme niemozem najst gtk.h. Kompilujem to spravne s prikazom gcc base.c -o base `pkg-config --cflags --libs gtk+-2.0` ale chyba, ze nemoze najst gtk+-2.0. Mam Debian Sarge a tam to predsa musi niekde byt, v nejakom baliku, ktory sa vola inac ako gtk+-2.0. Nemate s tym niekto skusenosti na Debiane?