Pomozte mi prosim!

Sekcia: Ostatné 10.01.2006 | 23:35
stano170   Návštevník
Dostal som taku chut prejst na Linux...kupil som si ties knihu prechadzame na linux, nainstaloval som si Linux. Na prvy pohlad parada, super, aj podla clankov na internete alebo aj v knihe vidno ze je fakt dobry. Dobre som vedel ze ma caka tvrda praca zvykania z WinXp na Linux a tiez ze to nebude take lahke naucit sa Linix. Po "preklikani" a oboznameni sa s prostredim Linuxu a pod. som zistil ze to bude este narocnejsie ako som si myslel. Mozno sa niekto zasmeje ako to pisem,ze pri tom maturujem ale totalna skuska pre mna bola ked som chcel pridat mp3 do playlistu XMMS Playera (nepodarilo sa mi to) Nemyslite si ale ze som totalny amater alebo nejaky gamer co sa tyka prace s PC. Mohol by som o sebe povedat ze Win ovladam super (preto aj chcem prejst na Linux) A ties si myslim ze Win dokaze ovladat kazdy ale ja sa chcem dopracovat dalej. Preto by som poprosil ci sa tu nenajde nejaka dobra dusa a "prevedie" ma zaciatkami prace na linuxe lebo ked vojdem do Linuxu a neviem robyt vobec nic tak som v strese a mam chut to zabalit a vysrat sa na linux(ale to nechcem) Porebujem niekoho kto dobre ovlada Linux a bol by mi ochotny pomahat pri prechode. Ked sa tu taky niekto najde prosim napiste mi prosim na mail >>> stano170@lekosonline.sk
    • Re: Pomozte mi prosim! 10.01.2006 | 01:24
      mlp   Návštevník
      ja bych to videl, ze by ses s klidem mel ptat treba tady, nejsem taky zadny guru ale pokud budu vedet jiste pomuzu , navic to muze byt prospesne i pro nas, treba se neco priucime, neco noveho dozvime, od zkusenejsich .....
    • Re: Pomozte mi prosim! 10.01.2006 | 09:44
      Avatar F0F0 Ubuntu 6.10 amd64, Debian  Používateľ
      Este by bolo fajn keby si napisal aku mas distribuciu. http://proc.linux.cz, www.abclinuxu.cz..... Niekde na webe sa da stiahnut kniha v pdf "Linux dokumentacni projekt" a aj niektore dalsie napriklad manualy k Mandrive su tu.
    • Re: Pomozte mi prosim! 10.01.2006 | 09:53
      Avatar Frantisek Klabzuba Debian  Používateľ
      Ahoj. xmms vyzera uplne rovnako ako starsi winamp takze das si zobrazit playlist. V playliste v pravo dole kliknes na Add, potom na file alebo dir. Zobrazi sa ti dialog kde najdes adresar s mp3. Kliknes na nho alebo oznacis mp3 a je to. dvh Ak ti to nepomohlo, napis: - aky desktop pouzivast (gnome, kde, ...): OT: "Ako zistim aky desktop v X pouzivam?" OT: "Ako zistim verziu kde/gnome?" - ci vies kde mas tie mp3 a ako sa k nim dostat: OT: "Ako skopirujem mp3 z CD/USB na disk?" OT: "Dual boot, ako z win kopirovat subory do linuxu" - ci vies ako sa ovlada ten dialog na otvaranie suborov: OT: "Ako sa pouziva Open dialog v kde/gnome?" pozn: OT je ako by si mohol polozit otazku na dany problem, nie len "Pomozte mi prosim!"
      • Re: Re: Pomozte mi prosim! 10.01.2006 | 10:22
        max   Návštevník
        dobrá kniha je -Pŕecházíme na Linux -od Martina Kysela.
        • Re: Re: Re: Pomozte mi prosim! 10.01.2006 | 22:30
          stano170   Návštevník
          presne tu knihu mam ao M.Kyslera. Je dobra ale rady uzivatelov Linuxu sa mi ties zidu.
    • Re: Pomozte mi prosim! 10.01.2006 | 10:35
      Avatar hurfo Ubuntu 6.10  Používateľ
      U XMMS je potrebne najskor spustit program ako root (superuzivatel) a to takym sposobom ze si spustis konzolu (obrazok cierneho monitora :-) a napises su enter zadas heslo roota eneter xmms enter teraz by ti malo XMMS fungovat potom uz iba v playliste kliknes na tlacitko add a najdes si svoju skladbu vyberies si zo zoznamu alebo das pridat vsetky skladby, play a uzivas si hudbu. Jednoduche :-D
      • Re: Re: Pomozte mi prosim! 10.01.2006 | 11:06
        zz   Návštevník
        xmms pustat ako root? fuha, no ja vacsinou pustam bezne uzivatelske programy ako bezny uzivatel
        • Re: Re: Re: Pomozte mi prosim! 10.01.2006 | 11:23
          Avatar hurfo Ubuntu 6.10  Používateľ
          XMMS si vyzaduje prve spustenie ako root potom uz staci ako bazny user
          • Re: Re: Re: Re: Pomozte mi prosim! 10.01.2006 | 11:35
            Avatar Samuel Cengel <b>Archlinux</b>  Používateľ
            nikdy som xmms nespustal ako root a funguje.
          • Re: Re: Re: Re: Pomozte mi prosim! 10.01.2006 | 13:40
            Avatar Nathan <!--  Používateľ
            Pre boha preco?
            <!--
          • Re: Re: Re: Re: Pomozte mi prosim! 10.01.2006 | 23:35
            ethyl   Návštevník
            tiez celkom nerozumiem, preco by som to mal robit ako root, co len jediny raz. nikdy som to nepotreboval. jediny program, ktory cosi take po mne chcel, bol xcdroast. a xmms je vazne dost privetivy program, chova sa na 99 percent ako winamp. akurat mi chvilu trvalo zvyknut si, ze ked kliknem na button v playlist editore a chcem vybrat nejaku polozku z tych co sa vyroluju, musim drzat zmacknutu mys (alebo zmysenu macku :) ), aby sa mi to zas nezarolovalo naspat. ale je to len zvyk a je mozne, ze je to zavisle od prostredia, pripadne konfigurovatelne.