Uzivatelia

Sekcia: Konfigurácia 14.01.2006 | 22:41
Avatar WaN_L Slackware  Používateľ
Ked sa prihlasujem do Linuxu tak mam zadat uzivatelske meno, ale ked dam meno a na dasli radok heslo tak ma to zachvilu vrati naspet do tej tabulky, ale ked sa prihlasim ako root tak mi to ide.A mam vytvorenych uzivatelov ale jakosik nejdu iba root mi ide takze teraz robim len v roote vsetko a to sa mi nezda najlepsie =)))) Prosim o odpoved
    • Re: Uzivatelia 14.01.2006 | 17:13
      cv_slackware   Návštevník
      spis to vypada, ze tam zadavate spatne udaje , spustte jako root kuser a zkuste editovat vybraneho uzivatele
      jeste me napadlo, neco podobneho mi to delalo pokud jsem mel malo mista v user_xy_adresari
    • Re: Uzivatelia 14.01.2006 | 17:14
      m0d0r   Návštevník
      ma aj kazdy uzivatel vytvorene heslo ?:)
      • Re: Re: Uzivatelia 14.01.2006 | 17:57
        WlaSaTy   Návštevník
        ono je este jedna moznost. Pri vytvarani uzivatela sa zvykne zaskttnut volba "uzivatel si musi zmenit heslo pri dalsiom prihlaseni". pri prihlasovani uzivatela v textovom mode to rovno ponukne zmenu hesla (namiesto login shell sa nakopne nastroj passwd). ako sa to tvari pri grafickom prihlasovani, netusim. ale asi to ma velmi podobne priznaky ako su tu opisane. takze ako root: su - uzivatel passwd #a riadit sa pokynmi logout login ako novy uzivatel.
      • Re: Re: Uzivatelia 14.01.2006 | 22:22
        WaN_L   Návštevník
        Hej kazdy uzoivatel ma svojue heslo som skusal vytvorit dalsieho a tiez nesiel iba root mi ide, v takomto pripade mi asi nepomozete bo tu nejste , tak to musim nejako vyriesit sam ale aj tak dakujem =))
        • Re: Re: Re: Uzivatelia 14.01.2006 | 22:41
          WlaSaTy   Návštevník
          skusal si vytvorit uzivatela a on nejde? skus sa prepnut pomocou CTRL+ALT+F1 na textovy terminal a skus sa tam prihlasit. ak by to neslo, tak je potrebne pozriet do logov v adresari /var/log ci tam nie je nieco zhnite.
    • Re: Uzivatelia 14.01.2006 | 20:42
      azurIt   Návštevník
      spravne po slovensky je 'POuzivatel' a nie 'uzivatel'. veci sa pouzivaju a nie uzivaju.