mandrake linux 10.1 a problem s mysou

Sekcia: Hardware a Drivery 15.01.2006 | 20:44
the   Návštevník
Zdravim prave som si nainstaloval mandrake linux 10.1.. ale problem je stym ze mi nejde mys... pri instalacii sa ma pytal aku mam mys a tak som udal ale vobec to nepomohlo tak som skusil vsetky moznosti mysi (usb,ps2,..) a nic... mam mys usb m306 kombo s klavesnicou... na nete som sa docital ze su stym dake problemy ale vyriesit to neviem tak vas prosim o pomoc... vdaka
    • Re: mandrake linux 10.1 a problem s mysou 15.01.2006 | 20:44
      Avatar Nathan <!--  Používateľ
      Skus sa prihlasit ako root zadat tieto prikazy: --- modprobe input modprobe hid modprobe mousedev mkdir /dev/input mknod /dev/input/mice c 13 63 --- Ak by ti niektory vyhlasil chybu tak to ignoruj, pravdepodobne to uz mas nastavene. Ako device nezadavaj "/dev/mouse" ale "mknod /dev/input/mice" a samozrejme protokol "IMPS/2".
      <!--
    • Re: mandrake linux 10.1 a problem s mysou 14.01.2006 | 23:30
      Avatar KiLo Debian stable  Používateľ
      mys ti nejde v grafike, alebo v konzole? alebo v oboch? skus cez /etc/init.d/gpm start spustit aspon konzolovu podporu mysi
      cat /dev/dsp > /dev/sda - ovladanie pocitaca hlasom
      • Re: Re: mandrake linux 10.1 a problem s mysou 15.01.2006 | 00:55
        the   Návštevník
        mys mi nejde v grafike a v konzole netusim... v tomto som lama.. dako mi pls vysvetlite ako na to
        • Re: Re: Re: mandrake linux 10.1 a problem s mysou 15.01.2006 | 01:36
          Avatar KiLo Debian stable  Používateľ
          nuz tak sem pastni cast obshaju svojho /etc/X11/xorg.conf hladaj daco, co sa tyka mysi. moja konfiguracia mysi je toto: Section "InputDevice" Identifier "Mouse1" Driver "mouse" Option "Protocol" "ExplorerPS/2" Option "Device" "/dev/mouse" Option "ZAxisMapping" "6 7" EndSection takze najdi daco podobne a pastni sem
          cat /dev/dsp > /dev/sda - ovladanie pocitaca hlasom
          • Re: Re: Re: Re: mandrake linux 10.1 a problem s m 15.01.2006 | 02:25
            the   Návštevník
            etc/init.d/gpm umna neexistuje :)
        • Re: Re: Re: mandrake linux 10.1 a problem s mysou 15.01.2006 | 01:39
          Avatar KiLo Debian stable  Používateľ
          hmm. zaujimave, teraz tak rozmyslam, ze ako pastnes ten kus textu ked ti nejde mys. to bude zabavka:)
          cat /dev/dsp > /dev/sda - ovladanie pocitaca hlasom
          • Re: Re: Re: Re: mandrake linux 10.1 a problem s m 15.01.2006 | 02:17
            the   Návštevník
            Takze: Section "InputDevice" Identifier "Mouse" Driver "mouse" Option "Protocol" "IMPS/2" Option "Device" "/dev/mouse" Option "Emulate3butons" Option "Emulate3timeout" "50" EndSection hmm je tam protocol PS/2 ... ale pocas instalacie som dal USB a itak sa mi mys nehybala ani vtedy nehybala... skusal som i drakmouse v konzole dal som USB a nic.. prepisat to tam nejde
            • Re: Re: Re: Re: Re: mandrake linux 10.1 a problem 15.01.2006 | 02:27
              Avatar KiLo Debian stable  Používateľ
              este ma tak napada, ze nemas zavedene moduly pre USB. skus daco take ze modprobe uhci-hcd modprobe ohci-hcd alebo modprobe ehci-hcd ale ak to ma byt v moduloch, tak to najpravdepodobnejsie bude ohci-hcd. a ak nic, tak skus prepisat Option "Device" "/dev/mouse" na Option "Device" "/dev/input/mice"
              cat /dev/dsp > /dev/sda - ovladanie pocitaca hlasom
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: mandrake linux 10.1 a pro 15.01.2006 | 03:17
                the   Návštevník
                ako to mam prepisat... nejde to...
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: mandrake linux 10.1 a 15.01.2006 | 12:04
                  Avatar KiLo Debian stable  Používateľ
                  ak si prihlaseny ako root, tak nevidim dovod, preco by sa to nedalo prepisat
                  cat /dev/dsp > /dev/sda - ovladanie pocitaca hlasom
                  • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: mandrake linux 10. 15.01.2006 | 15:52
                    The   Návštevník
                    Mys proste nejde a to nepisem ani o tlaciarni... tak som sa nato vybodol a nainstaloval som si Fedora core 4.. tam mi zase pri bootovani nabehli cisla 99 99 99 99 99.. a musel som nainstalovat iny linux len aby som opravil bootovanie na PC a dostal sa do WinXP... skusil som zatial 2 linuxy: zmienovane Mandrakelinux 10.1 a Fedora core 4... obidva su umna nepouzitelne... Som zaciatnocnik vtejto oblasti ale zatial ma Linux sklamal na plnej ciare, cital som si na forach ze je kopec inych problemov... teraz si idem nainstalovat poslednu moznost mandriva linux 2006 ... dufam ze ma nesklame i posledna sanca pretoze Microsoft a jeho cenovu politiku vrele neznasam! A vdaka za pomoc
                    • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: mandrake linux 15.01.2006 | 16:21
                      WlaSaTy   Návštevník
                      naspet k otazke: :mam mys usb m306 kombo s klavesnicou. ako je nastaveny bios? ako sa tam preklada podpora USB HID (Human Interface Devices)? co povie linux po ich pripojeni do usb portu? ako jej napojena dana mys do pocitaca? google vyhodilo ze dana mys je radiova a pripaja sa cez usb alebo ps/2. mas ju skutocne zapojenu cez jeden primac aj s klavesnicou? google tvrdi ze dana mys sa dodava bez klavesnice a primac sa pripaja do usb alebo ps/2 portu.
                      • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: mandrake l 15.01.2006 | 19:56
                        the   Návštevník
                        mys som kupil s klavesnicou obidve su napojene na jeden opticky snimac..(takze bez kabla.) snimac je zapojeny cez rodvojku takto: klavesnica do ps2 a mys do USB... v bios mam plne podsporu USB a tam je vsetko v poriadku usb sa nezda moc funkce... problem bol i snormalnym nacitanim do Linuxu.. musel som zvolit v boot menu dake cisla namiesto linux (tie cisla booli pravdepodobne update) pretoze pri spusnani normalneho prikazu linux mi pc zamrzol pri hlaske " hlada sa novy hardware" a nic... viac ti nepoviem akurat este specialtka ze pocas instalacie som dal advence menu a zadal alt1 ... prtoze inak mi instalacia mrzla... tot vsjo... A btw som happy nainstaloval som mandrake linux 2006... a som kurevsky spokojny.,.. hh vedel som ze ma tucniak nesklame :)