Linux vs. TVKarta

Sekcia: Ostatné 11.03.2005 | 07:17
krillin   Návštevník
uz asi tyzdens sa snazim rozchodit na roznych linuxoch tv kartu zoltrix genie pro ale jedine co dostavam je maximalne ciernobiely obraz tv signalu a to pri viacerych aplikaciach kdetv,zapping,tvtime. grafiku mam geforce 4 mx440. na redmontoch mi to 100 percent funguje neviete mi prosim poradit ako tento problem odstranit
    • Re: Linux vs. TVKarta 18.02.2005 | 10:42
      Maxos   Návštevník
      Mam podobny problem ale mam inu TV kartu a to AVerMedia:( A ty shitaci nedodali a ani neponukaju ovladace pod linux :((
    • Re: Linux vs. TVKarta 18.02.2005 | 16:00
      PetryK   Návštevník
      V PRVOM RADE SI ZISTITE CHIPSET KARTY , A POTOM HO SKUSTE ROZBEHAT CEZ V4L (VIDEO 4 LINUX) PREDPOKLADAM , ZE VASE KARTY POUZIVAJU CHIPSET SAA7134 ALEBO KOMPATIBILNY , KTORY JE PODPOROVANY V4L VERZIOU 2 (JE DEFAULT V JADRACH 2.6.X) V PRIPADE NIAKYCH OTAZOK PETRYK@DATEON.SK
      • Re: Re: Linux vs. TVKarta 19.02.2005 | 11:10
        m0d0r   Návštevník
        No ja by som az taz tak nepredpolkadal :):):):) Lebo aj obycajny google Vam odpovie ze je to driver "bttv" :). No a za druhe :) skuste obaja ako root "modprobe bttv" a ak to nevypise chybu tak by vam to malo ist ale ak nie tak tu su drivery : bytesex.org
        • Re: Re: Re: Linux vs. TVKarta 21.02.2005 | 10:45
          Maxos   Návštevník
          Tak som teda spravil ako si poradil ale nejako sa v tom nevyznam som totiz zaciatocnik teda lama :) Vypis z konzoli : bash-3.00# modprobe bttv /lib/modules/2.4.29/kernel/drivers/media/video/bttv.o.gz: init_module: No such device /lib/modules/2.4.29/kernel/drivers/media/video/bttv.o.gz: Hint: insmod errors can be caused by incorrect module parameters, including invalid IO or IRQ parameters. You may find more information in syslog or the output from dmesg /lib/modules/2.4.29/kernel/drivers/media/video/bttv.o.gz: insmod /lib/modules/2.4.29/kernel/drivers/media/video/bttv.o.gz failed /lib/modules/2.4.29/kernel/drivers/media/video/bttv.o.gz: insmod bttv failed A co ted?:)
          • Re: Re: Re: Re: Linux vs. TVKarta 27.02.2005 | 09:48
            m0d0r   Návštevník
            No ja neviem ale je to dost jasne :) "Hint: insmod errors can be caused by incorrect module parameters, including invalid IO or IRQ parameters. You may find more information in syslog or the output from dmesg" Najskor nefunguje autodetekcia :):) Cize urob to este raz a hend potom daj dmesg :):):) a na konci bude popis :) a ten sem daj
    • Re: Linux vs. TVKarta 20.02.2005 | 20:21
      Vlado   Návštevník
      Mam Tv kartu od MSI s čipom Conexant cx23881, Mandrake 10.1 ju spravne zdetekuje ale ked spustim napr. XawTV obraz iba šumí, ziaden kanal sa nezobrazi (ani cez KdeTV)...ako funguje prikaz modprobe? Co nim viem zistit? Napada niekoho niečo? Aj štruktura šumu sa zmeni ak zmenim napr. z PAL na Secam .... ako keby to nevedelo spravne prelkožiť obraz..
      • Re: Re: Linux vs. TVKarta 20.02.2005 | 23:11
        m0d0r   Návštevník
        No defaultne sumiet ma :) nastav si normu a daj si vyhladat kanaly ci nie ?:)
    • Re: Linux vs. TVKarta 22.02.2005 | 14:56
      Avatar archimedes Suse 9.1  Používateľ
      moja karta je Leadtek cx8800 chipset... modprobe okej, linux ju zdetekuje... nespustim ani KdeTv....mrzne... Zapping detto v4l.cont vypise ze nevie vytvorit overlay mode??
      • Re: Re: Linux vs. TVKarta 27.02.2005 | 03:04
        Avatar petermi   Používateľ
        to iste kdetv mrzne xawtv vobec nevidim funkciu ladenia podrobnejsi popis nastavenia by pomohol podla abclinuxu aspon kdetv urcil ltd wkxp expert aj tuner a nic do modconf som pridal tie riadky len mi nie je jasne tie ovladace pre cx88 s bytesex co a ako skompilovat lebo hned make.conf vipise chybu
      • Re: Re: Linux vs. TVKarta 28.02.2005 | 18:54
        Avatar petermi   Používateľ
        tu istu kartu sa mi vcera podarilo rozbehat pod suse 9.1 kernel 2.6.4 s bytesex.org som stiahol baliky cx8800 a bttv dal som modprobe cx8800 ale najskôr si prestuduj cx8800 podla popisu na abclinux treba do modprobe.conf pridat 4 aliasi a nechat autodetekciu karty a tuner "zisteny" automaticky maly problem je so zvukom kdetv som si stiahol nejake nove rpm a nahral norma je PAL-DK, lokacia europe-east , to treba dat pri prvom spusteni kdetv,naslo mi to 32 so 44 programov urcite to nemam dobre kedze nejde zvuk, ale obraz aj TXT hraje na jednotku mimoto XAWTV najde prvy program ale NEVIEM ladit dalsie kanaly s tym zvukom by som odcenil pomoc
    • Re: Linux vs. TVKarta 11.03.2005 | 07:17
      x31   Návštevník
      Resil jsem podobny problem (konkretne s kartou Winfast 2000 exprert v xawtv) - jen cernobily obraz. Reseni jsem nasel nekde na diskuzi - bylo potreba zahybat s nastavenim barev - contrast, hue, color... Udela to divy..