unmountable boot volume

Sekcia: Aplikácie & Desktop 18.01.2006 | 14:53
Avatar dobinko Slackware 10.2, Ubuntu 5.10, G  Používateľ
hmm....Tak moj problém. Mám Windows XP (nutnosť) a SuSE 10 OS. (mimoriadna spokojnosť) Zobral som si disk a hodil ho do iného PC aby som nemusel kopčiť na CD a mal to na disku. - Je to pohodlné. Avšak ked som došiel domov a disk zapojil, pri štarte winXp mi vypísalo unmountable boot volume. skúšal som tie rôzne stav núdze a také ale nič nepomohlo, len stále modrá obrazovke s príjemným názvom. Prečo to píšem sem? Ked som nemal žiaden Linux tak mi to nepísalo. Kludne som si bral hdd a kopčil subory v inom PC. Ale potom ako som dal Linux, mi to robí skoro vždy. chcem sa opýtať, či mi niekto vie toto vysvetliť, ako to dať dokopy, lebo nechem stratiť ani Linux ani XP? A práve že sa to stáva len pri Linuxe, ked je nainštalovaný. Nechem dať preč linux len kvôli tomu že mi zhadzuje systém, a ja musím nanovo inštalovať celý OS XP. a tým aj GRUB atď. Prečo sa to stáva? Je navine Linux?(kedže sa to stáva odvtedy ked je nainštalovaný). Môžte mi poradiť ako to vyriešiť? Dakujem
    • Re: unmountable boot volume 16.01.2006 | 17:02
      WlaSaTy   Návštevník
      otazne je : 1) ako si postupoval pri vytvarani diskovych oddielov. 2) pripojil si si ten disk naspet na povodny kabel (primary/secondary) a nastavil si ho ako bol predtym (master/slave)? 3) nejedna sa o nejaku ochranu wxp ktora zdetekovala novy hardware ked si ten disk dal do ineho pocitaca a ci to nepovazovalo za upgrade? interna ochrana winbloows nepovolije podobne veci.
      • Re: Re: unmountable boot volume 16.01.2006 | 18:22
        Avatar puňťa Mandriva 2007.1 Gentoo 64bit  Používateľ
        windows sice nemám ale když přendavám disk do jiného počítače a nabootuju z něj tak většinou zblbne fstab a je to zbytečné. Stači připojit ten HDD a nastartovat z CD třeba Slax, překopírovat co libo a slušně vypnout aby se všechno správně odmountovalo a nedělá to problémy.
        • Re: Re: Re: unmountable boot volume 16.01.2006 | 19:45
          WlaSaTy   Návštevník
          :tak většinou zblbne fstab toto je sposobene pseudointeligentnou sluzbou kudzu (popripade jej obdobou v ne-RH distribuciach) ktora ma na starosti automaticku pseudoinstalaciu noveho hardware. ta sluzba je najsrandovnejsia ak clovek pouziva doplnkove scsi disky a zabudne si pripojeny mp3 prehravac. to sa potom nestihne clovek divit co mu to sposobilo. ale otazka bola ohladne problemov s winblows. zaujimalo by ma ci tie winblows maju tento problem aj ak sa na tom disku nevyskytuje linux. odhadujem ze ano.
          • Re: Re: Re: Re: unmountable boot volume 16.01.2006 | 21:09
            Avatar puňťa Mandriva 2007.1 Gentoo 64bit  Používateľ
            Windows mají ten problém jen s linuxem, předtim to nedělalo, je to napsané v původním dotazu. Nejspíš to má na svědomí windows který spustí a kterému se nelíbí tolik boot disků a ten na slave " vylepší ". Kopírování přes Slax je bez problému pokud nepotřebuje zépis na NTFS
            • Re: Re: Re: Re: Re: unmountable boot volume 18.01.2006 | 14:53
              Avatar dobinko Slackware 10.2, Ubuntu 5.10, G  Používateľ
              no tak po dlhom rozmýšlaní, som sa vážne rozhodoval či dam ten linux preč ak mi to bude robiť dalej....Našiel som jednu radu. Naštartovať Xp a dať konzolu, spustiť chkdsk chkdsk /r a po 15 minútach je po probléme.... Otázne je či ma to bude takto baviť.... Dá sa niekde ozvať, nejaký vyvojarsky server, alebo niečo, kde by som sa poradil a skúsily by to vyriešiť ak je to ich chyba?