Dvojvrstvové DVD

Sekcia: Aplikácie & Desktop 20.01.2006 | 10:38
Avatar Linux Mint 18  Návštevník
Kúpil som si dvojvrstvové DVD, ktoré síce je nepomerne drahé, no potrebujem pre zalohovanie DVD od QCM. A ked dám čisté médium do mechaniky, K3B mi nájde ako 8,0 Gb disk, a pritom je na obale 8,5 GB, Ak viete či je to chyba len detekcie v programe k3b a že napálí ale aspon poriadne ako má, teda napálimi tam 8,5 GB dát ,či vypíše chybu? Alebo ako to riešiť. Windows nepoužívam vôbec teda ani nero, tak neviem, že ako tam ho detekne. S pozdravom
    • Re: Dvojvrstvové DVD 17.01.2006 | 20:48
      Avatar puňťa Mandriva 2007.1 Gentoo 64bit  Používateľ
      Protože mi začalo praslat od prostředka ( krabička je prostě divná) tak jsem ho zkopíroval na jednovrstvé. Velikost se musí zmenšit ale těch 7 CD pro instalaci tam zůstane v pohodě. Neumím udělat bootovací ISO tak to startuju ještě jedním CD bootovacím diskem a druhé dvd stačí contrib, to se taky vejde na normální dvd .
    • Re: Dvojvrstvové DVD 20.01.2006 | 10:38
      Avatar WhiteRaven Gentoo  Používateľ
      Všetko je správne. Ak napaľuješ na 4.7GB DVD, tak sa tam vôjde len cca 4.4GB. Prečo? Ževraj je to preto, že výrobcovia neuvádzajú "informatické" jednotky, ale SI (1GB = 1000^3 B a nie 1GiB = 1024^3 B). P.S.: Neviem, akú verziu K3B používaš, ale v 0.12.10 je to aj vysvetlené. Keď vyberáš veľkosť média, máš tam aj možnosť "Why 4.4 instead of 4.7?" - po kliknutí sa zobrazí vysvetlenie ;)