Microcom Deskporte 56k I/L

Sekcia: Hardware a Drivery 26.02.2006 | 18:25
Avatar LuKKaS OpenSuSe 10.0-64Bit  Používateľ
Kto mi pomoze rozbehnut tento modem pod jadrom 2.6.11-1.1369_FC4 ??? prosiiim budem velmi vdacny
    • Re: Microcom Deskporte 56k I/L 19.01.2006 | 08:40
      pedro   Návštevník
      ahoj, velmi jednoduchy postup je tuto http://www.abclinuxu.cz/hardware/show/383 je tam aj link pre ovladace pre 2.6 jadra, staci to len skompilovat :-) mozno niekde na nete su aj prekompilovane moduly pre FC4, skus pohladat
      • Re: Re: Microcom Deskporte 56k I/L 28.01.2006 | 17:24
        LuKKaS   Návštevník
        teraz potrebujem rozbehat ten modem na jadre 2.5.12- 12mdksmp a je to distribucia Mandriva Linux 2006 pomoze mi niekto ?prosiim aj kedy ste mi dali presny link na ten ovladac na toto jadro dakujem
        • Re: Re: Re: Microcom Deskporte 56k I/L 28.01.2006 | 17:26
          lukkas   Návštevník
          a je to Mandriva Linux 2006 i586 a to jadro uz viete 2.6.12-12mdksmp
          • Re: Re: Re: Re: Microcom Deskporte 56k I/L 28.01.2006 | 20:00
            Avatar Marián Ščerbák   Používateľ
            Ahoj len neviem, co vam vrati prikaz lspci --vvxx. Ovladace pre tento modem najdete na stranke (aj pre FC, Ubuntu...) http://linmodems.technion.ac.il/packages/ltmodem/kernel-2.6/. (Inak, pre rovnaku verziu jadra ich uz mam prelozene, mozem poslat). Treba si stiahnut tu najnovsiu verziu (hlavne, ak mate spec.verziu jadra -smp, atd.), rozbalit a prelozit (skompilovat). Predtym vsak musite mat nainstalovane zdrojove kody sucasneho jadra v adresari /usr/src/linux.../. V tomto adresari sa nachadza subor Makefile, v ktorom treba upravit 4 riadok z hora (*mdkcustom na mdksmp) a ulozit. potom by mal preklad prebehnut v pohode. Dalej: 1. vytvorime si adresar: /lib/modules/2.6.12-12mdksmp/other a do neho skopirujeme vzniknute subory *.ko, co su samotne ovladace. 2. spustime ako root prikaz : depmod -a 3. potom treba skopirovat subor z balika s ovladacmi (ltmodem.rules) do adresara /etc/udev/rules.d/ 4. do suboru /etc/modprobe.preload napiste riadok: ltserial a to by malo byt vsetko (ak sa dobre pamatam). po restarte skuste ako root spustit prikaz lsmod a mali by tam byt spustene moduly:ltserial a ltmodem a mozete spustit kppp :-). K verzii jadra este tolko: neviem, ci by nebolo lepsie upgradovat na verziu *15mdk, pretoze sa mi stalo, ze tato verzia "zmrzla", 14mdk toho tiez vela neodstranila, ale verim ze vsetko opravi tato, najnovsia verzia jadra. Jasne, este sa moze stat, ze ovladace nebudu fungovat pre tuto verziu modemu, ale to spoznate...
            • Re: Re: Re: Re: Re: Microcom Deskporte 56k I/L 28.01.2006 | 21:25
              Attila T´oth   Návštevník
              Ahoj tento modem mám a používam práve mdk 2006 a je to velmi jednoduché :) stiahni si hlavne z netu : Mandriva2006RC2.kit.tgz a v nom najdeš readme a postupuj podla neho, je tam ten istý postup ako v predchadzajucom príspevku :) v nom najdeš čo kam máš nakopirovať dopísať. Ja tento modem som doteraz spustil vdaka ovladačom na všetkých mandrivách od verzie 9.2 :) ostatne som neskušal. Ešte ti doporučujem nainštalovať operu, a môžeš surfovať na nete prijatelnou rychlostou, len si vypni obrazky, zvuky na web a gif obrázky :) S pozdravom Attila P.S.: neboj zvladneš to nieje to nič ťažké
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Microcom Deskporte 56k I/L 28.01.2006 | 21:52
                LuKKaS   Návštevník
                sice mam len 14rokov ale dobre skusim to po anglicky viem len zaklady a trosku viac a neviem no tak skusim to spravit a ja som mal vo WIN doteraz iny MODEM a ja som si to neuvedomil a asi to nemobol Deskporte tak teraz som si ho tam hodil a uvidim ci to rozbehnem lebo neviem ci funguje lebo ako nahle som si kupil zakladnudosku s 955 chipsetom tak mi nesiel ten deskporte tak som si dal iny dufam ze mi pojde pod Linux dik skusim to a uvidim ci to ide zatial dakujem ak tak napiste na moje ICQ 266098272 a budem vdacny ale som uz vdacny skusim zatial DIK
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Microcom Deskporte 56k I/L 28.01.2006 | 22:58
                Avatar Marián Ščerbák   Používateľ
                Tie som skusal tiez, ale na *smp jadre s nimi nemam najlepsie skusenosti. Lepsie mi vyhovuju tie prelozene specialne pre mna :-) I ked najdolezitejsie casti ovladacov su uz davno prelozene :-)
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Microcom Deskporte 56k 29.01.2006 | 21:00
                  LuKKaS   Návštevník
                  Kto mi pomoze kto ma mandrivu 2006 a ma cas mi pomoct spojazdnit modem pod 2.6.12-12mdksmp jadrom tak nech sa ozve Prosiim
                  • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Microcom Deskporte 30.01.2006 | 21:37
                    Attila T´oth   Návštevník
                    Prečo používaš jadro smp ? skus to normalnym jadrom rozchodiť. A ide ti to vo windowse ? ak nie, tak ti to nemôže isť ani v lin, pretože vtedy je tam chyba hardweru, biosu,spôsobu zapojenia, teda volneho irq, alebo si to mal vo hviezdach napisane už pred milionmi rokmi že ti to nepôjde :) Ale vážne teraz - okopiruj, čo ti to vyhodí v konzole, a pozri sa do harddrake, či ti to vôbec našlo, ak nie, musíš tam aktivovať hladať modemy. a NEZABUDNI, ŽE VŠETKO MUSÍŠ ROBIŤ AKO ROOT, TO JE PODSTANÉ - NEVIEM AKO SI ZDATNÝ, LEN preto ti to priponímam, aj ked ani ja niesom práve guru :) Cau zatial
                    • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Microcom Deskp 18.02.2006 | 15:49
                      WlaSaTy   Návštevník
                      len doplnim prispevok aby nenastala mylka, aj ked uz od vtedy ubehlo vela dni ;-) :a NEZABUDNI, ŽE VŠETKO MUSÍŠ ROBIŤ AKO ROOT nie vsetko, ale iba konfiguraciu systemu a instalaciu ovladacov.
            • Re: Re: Re: Re: Re: Microcom Deskporte 56k I/L 18.02.2006 | 12:12
              Majso   Návštevník
              Tak drivery som nainstaloval podla tohto navodu aj sa normalne pripojim s modemom ale modem nekomunikuje - teda neodosiela a ani neprijma zidne data neviete mi poradit ako to opravit?? thx
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Microcom Deskporte 56k I/L 18.02.2006 | 15:07
                Attila   Návštevník
                v programe kppp spusti funkciu načítavania autokonfiguracie modemu v vlastnostiach, kde nastavuješ modem ak sa načitaju modemove prikazi ,potom sa pripoj na net. Tento problem sa stáva pri tomtom modeli , stačí sa väčšinou len odpojiť a znovu pripojiť :)
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Microcom Deskporte 56k 26.02.2006 | 18:25
                  Avatar Majso Slackware 10.2  Používateľ
                  Pre nestabilitu mandrake 10.2 som nainstaloval Slackware 10.2 a tam je jadro 2.4.31 vie mi niekto pomoct zo spojaznenim tohto modemu? thx