Ako na Apache?

Sekcia: Konfigurácia 19.01.2006 | 21:06
pablos   Návštevník
Chcel som si vyskusat Apache, najprv jeho nastavenie a potom vyuzivanie, kedze vo win sa mi to nepodarilo, no v linuxe sa ani neviem dostat do nejakeho grafickeho uzivatelskeho rozhrania a po napisania apache v konzole my vypise toto: knoppix@0[knoppix]$ apache [Thu Jan 19 16:27:36 2006] [warn] module ssl_module is already loaded, skipping fopen: Permission denied apache: could not open error log file /var/log/apache/error.log. v odkazovanom subore je toto: [Thu Jan 19 16:07:49 2006] [warn] module ssl_module is already loaded, skipping [Thu Jan 19 16:07:49 2006] [warn] pid file /var/run/apache.pid overwritten -- Unclean shutdown of previous Apache run? [Thu Jan 19 16:07:50 2006] [notice] Apache/1.3.34 (Debian) PHP/4.3.10-15 mod_ssl/2.8.25 OpenSSL/0.9.8a configured -- resuming normal operations [Thu Jan 19 16:07:50 2006] [notice] suEXEC mechanism enabled (wrapper: /usr/lib/apache/suexec) [Thu Jan 19 16:07:50 2006] [notice] Accept mutex: sysvsem (Default: sysvsem) Zatial si linux skusam len vo forme Knoppixu s obrazom na HDD, programy sa daju nainstalovat vpohode, aspon niektore, ale s tym Apache neviem pohnut. V knoppixe, by mal byt uz standardne, aspon si myslim, kedze aj pri spustani sa zobrazi hlaska Start Apache 1.3 (myslim, nie som si isty vo verzii) potom napise, ze ssl module is already loaded OK tak ako aj v konzole, takze to tu hadam je. Neviete niekto pomôcť? Dik. (zaciatocnik, berte prosim ohlad, odvolavanie sa na vsevediaci google mi velmi nepomôže)
    • Re: Ako na Apache? 19.01.2006 | 17:56
      Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
      >knoppix@0[knoppix]$ apache to znaci, ze to spustas ako user nie ako ROOT, skus to spusti ako root (prava roota ziskas prikazom su - )
      Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
      • Re: Re: Ako na Apache? 19.01.2006 | 20:51
        pablos   Návštevník
        no naozaj to bolo v tom, lenze v linuxovej verzii Apache sa da pracovat len v prikazovom riadku, nie je na to ziadna graficka nadstavba? Lebo ako tak pozeram man apache v konzole, tak to musi byt pekna sranda sa tu s tym hrat :-) dokial to vsetko pochopim. Nevies o nejakom navode na internete v SK alebo CZ? Dik
        • Re: Re: Re: Ako na Apache? 19.01.2006 | 20:57
          Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
          A co windowse je na to nejaka graficka nadstavba? Ak si dobre pamatam tak som konfiguroval apache cez notepad+cmd. Najlepsiu dokumentaciu najdes na Apache.org, ale nie je v SK\CZ. Konfiguracne subory su dobre popisane, takze nie je problem ich konfigurovat :).
          Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
          • Re: Re: Re: Re: Ako na Apache? 19.01.2006 | 21:06
            pablos   Návštevník
            prave som ich nasiel, je to tu celkom prehladne popisane, co je co, takze to zajtra skusim. a o tej grafickej nadstavbe, vo windowse som sa takmer nikam nedostal, nevedel som co s tym, takze som to hodinu po instalacii odinstaloval :-) ale chcel by som to uz konecne spojazdnit, tak potom ti dam vediet, keby som mal nieco. Dik zatial