Automaticka inštalacia RPM

Sekcia: Aplikácie & Desktop 20.01.2006 | 23:20
Avatar maros Mandriva 2005  Používateľ
Ahojte. Mám jednu otázku. Je možne zautomatizovať inštaláciu rpm z internetu? O čo ide. Ak inštalujem niektoré RPM baličky z internetu tak pri ich inštalovani sa často stretnem s vyskakujúcim oknom " Niektoré požadované balíky nie je možné naištalovať kvôli neuspokojenému........."atď. Potom sa vždy snažím nájsť potrebnú časť a doinštalujem ju ale kolotoč pokračuje znova pri inštalácii vypíše že potrebuje zas niečo iné. Je nieaká možnosť aby pri inštalácii si RPM balíček našiel a nainštaloval všetko potrebné tak ako to je pri inštalácii napr. z DVD? Používam MDK 2005. Ď
    • Re: Automaticka inštalacia RPM 20.01.2006 | 13:57
      meno   Návštevník
      zalezi na tom ako tie baliky instalujes, skus byt konkretnejsi co pri tom presne pouzivas ci priamo rpm, alebo mdkovsky spravcu balickov...
      • Re: Re: Automaticka inštalacia RPM 20.01.2006 | 15:12
        Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
        tak ja pouzivam fintu "dvojklik" a robi mi to to iste... inaksie mdk 2006
        • Re: Re: Re: Automaticka inštalacia RPM 20.01.2006 | 15:57
          Avatar maros Mandriva 2005  Používateľ
          Tak isto používam v správcovy súborov spom. dvoj klik, prípadne prave tlač. myši súbor otvoriť v " Inštalátor softvéru" A existuje teda aj možnosť aby to fungovalo samo? Ď.
          • Re: Re: Re: Re: Automaticka inštalacia RPM 20.01.2006 | 17:11
            meno   Návštevník
            ale existuje, len ja mdk nepouzivam, ono ten dvojklik... to dost zavisi od toho aky file manager( ci ako sa to vola ) pouzivas, konkretne od toho co presne spusti... ale mdk ma nejaky svoj balickovy spravcu, len ti neviem ako sa vola... ale podla clanku aku distribuciu si vybrat tak pisu ze pouziva nadstavbu urpmi alebo rpmdrake ... a nieco by si mohol najist v control center, tazko ti presnejsie poradim ked danu distribuciu nepouzivam, ale myslim ze taka velka distribucia ako mdk dobreho spravcu balickov urcite ma, ja by som sa pozrel na to control center, tam by malo byt neco ako automaticke aktualizacie, instalacia noveho software...
    • Re: Automaticka inštalacia RPM 20.01.2006 | 17:52
      Avatar F0F0 Ubuntu 6.10 amd64, Debian  Používateľ
      urpmi nazov_balika automaticky vyriesi zavislosti prip. si precitaj: balickovaci system mandrake linuxu
    • Re: Automaticka inštalacia RPM 20.01.2006 | 18:46
      Avatar KiLo Debian stable  Používateľ
      ja to vidim najjednoduchsie takto: ako root sa prihlasit do X spustit konzolu(pod X) napisat mcc, preklikat sa k instalacii software a veselo instalovat. Rpmdrake vyriesi vsetky zavislosti za vas.
      cat /dev/dsp > /dev/sda - ovladanie pocitaca hlasom
      • Re: Re: Automaticka inštalacia RPM 20.01.2006 | 21:53
        Avatar puňťa Mandriva 2007.1 Gentoo 64bit  Používateľ
        Takže ses dozvěděl spoustu blbostí ale jak je to opravdu ani náhodou . http://easyurpmi.zarb.org/ tady si přidáš zdroje a když to chce nějaký balíček který nemáš na instalačce tak si ho stáhne ze zdrojů, to že to někteří nepotřebují je o tom že všechno co instalovali mají ve zdrojích co jsou na CD nebo DVD a nemají problém se závislostmi. Nic jiného v tom není.
        • Re: Re: Re: Automaticka inštalacia RPM 20.01.2006 | 23:20
          1234   Návštevník
          kokso... ty ale valis....:(