Gentoo :( (X11R6)

Sekcia: Konfigurácia 24.01.2006 | 16:12
petulik   Návštevník
Nainstaloval som Gentoo 2005.1. No akonoahle chcem nainstalovat X (emerge xorg-x11), zahlasi, ze sa nemoze pripojit na server a stiahnut nejaky subor X11R6*.bz2 alebo nieco podobne. Package cd je namontovane. To sa neda nainstalovat gentoo s Xkom bez toho aby som bol pripojeny na NET? Ak nie, co to je potom za linux :), ak ano, sorry+poradte prosim :).
    • Re: Gentoo :( (X11R6) 24.01.2006 | 12:04
      Avatar WhiteRaven Gentoo  Používateľ
      Nemenil si žiadne USE flagy, neupdatoval si portage a podobne?
      • Re: Re: Gentoo :( (X11R6) 24.01.2006 | 12:45
        petulik   Návštevník
        nie, nic podobne som nerobil. Psotupoval som podla navodu z linuxos.sk
        • Re: Re: Re: Gentoo :( (X11R6) 24.01.2006 | 14:11
          Avatar WhiteRaven Gentoo  Používateľ
          Mno, ja som kedysi dávno postupoval podľa Gentoo handbooku. Návud na linuxose som pozeral len narýchlo. Skopíroval si bz2 package CD do /usr/portage/packages/ ?
    • Re: Gentoo :( (X11R6) 24.01.2006 | 13:07
      meno   Návštevník
      no z toho som usudil ze nemas pripojenie na net a rad bys si neco nainstaloval cd, tak musis zmenit zdroj instalacnych tych na cd, pretoze standardne je to nakonfigurovane tak ze taha z netu, ale uz presne nepamatam, budes si musiet precitat alternativne instalancne howto z www.gentoo.org
      • Re: Re: Gentoo :( (X11R6) 24.01.2006 | 13:48
        petulik   Návštevník
        Presne, nemam pripojenie k netu a chcem nainstalovat iba zakladne veci z KDE. Kazdy normalny linux to vie nainstalovat z instalacnych cd, nemusi sa pripajat k internetu. Podla navodu na to ani v gentoo net netreba. Problem je ze pri zadani emerge xorg-x11, zacne hladat zavislosti, a podla vsetkeho nezacne kompilaciu, lebo mu chyba uz vyssie spominany subor. Ten na package cd ale nie je.
        • Re: Re: Re: Gentoo :( (X11R6) 24.01.2006 | 14:29
          LuCKy   Návštevník
          Ahoj, presne tento problem som mal aj ja a takiez som nemal internet, no nakoniec sa mi to podarilo vyriesit. Mozno Ta ale nepotesi sprava, ze internet predsa len potrebovat budes, pretoze tie veci co od teba Gentoo chce, si musis stiahnut (u kamarata, v skole, ...) a nakopirovat do systemu (myslim, ze som ich kopiroval do adresara /distfiles a tiez do /packages/X11-base). Neviem ci som dobre napisal tu cestu adresarov ale tam niekde som to daval. Dokonca som si stiahol aj novsie verzie ako boli potrebne, no nopotom mi nesedeli MD5 sucty a musel som ich generovat a rucne typovat, tak si radsej stiahni pozadovane verzie nech sa tomu vyhnes. Neviem Ti presne napisat ako som to nakoniec nainstaloval ale poviem Ti, ze linux len skusam a mam minimum skusenosti, no napriek tomu sa mi to X podarilo rozbehat, treba byt trpezlivy, skusat a hladat moznosti co treba urobit. Budes o to spokojnejsi ked sa Ti podari vyriesit nejaky problem bez pomoci inych. ;o)))
          • Re: Re: Re: Re: Gentoo :( (X11R6) 24.01.2006 | 15:12
            petulik   Návštevník
            Dakujem ti za radu, ale urcite nebudem spokojnejsi. Mam linux uz 5 rokov, presiel som milion distribucii a vecne riesim nejake problemy. Pomaly ma to prestava bavit. Skusim to teda stiahnut a uvidim. Dik
            • Re: Re: Re: Re: Re: Gentoo :( (X11R6) 24.01.2006 | 15:52
              meno   Návštevník
              cuvaj ma este petulik, a co si si ty vlastne stiahol za totok, mas na vyber 2 minimalistic( nie pre teba ), a univerzal( pre teba ako stvorene ) a pre takych networklesserov ako ty tam je este package cd, kde je kde, to by ta mohlo skor zaujimat, a urcite tam je aj nejake to readmi co a ako a preco
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Gentoo :( (X11R6) 24.01.2006 | 15:57
                petulik   Návštevník
                cuvaj ma meno ci co, ta to by som bol fakt ze trulo keby som stiahol minimalistic nie? joj jasne ze mam univerzal, je tam kde, gnome, proste ked sa na to kuknes, mas pocit ze na zakladnu instalaciu nic viac ani nepotrebujes. a ba prd, asi potrebujes:)
          • Re: Re: Re: Re: Gentoo :( (X11R6) 24.01.2006 | 16:00
            ivan   Návštevník
            No ja by som to potom skopol do /usr/portage/distfiles/
            • Re: Re: Re: Re: Re: Gentoo :( (X11R6) 24.01.2006 | 16:12
              petulik   Návštevník
              No ved aj to urobim. Najprv pojdem domov, spustim gentoo... pozriem presne co to chce, dotrepem sa naspat na net, stiahnem, skopirujem a uvidim... jednoduche :( dik za rady, dam vam potom vediet