skype v kubuntu

Sekcia: Aplikácie & Desktop 27.01.2006 | 15:59
marfo   Návštevník
dobry den mam velky problem: stiahol som si skype v deb balicku zo stranky www.skype.com ten deb balicek pobporuje prave moje kubuntu 5.10 ale pri instalacii mi napise : Vyberám predtým zrušený balík skype. (Čítam databázu ... momentálne je nainštalovaných 78804 súborov a adresárov. Rozbaľujem skype (z .../skype_1.2.0.18-1_i386.deb) ... dpkg: problémy so závislosťami zabránili konfigurácii balíku skype: skype závisí na libqt3c102-mt (>= 3:3.3.3.2); aj keď: Balík libqt3c102-mt nie je nainštalovaný. skype závisí na libstdc++5 (>= 1:3.3.4-1); aj keď: Balík libstdc++5 nie je nainštalovaný. dpkg: chyba pri spracovávaní skype (--install): problémy so závislosťami - nechávam nenakonfigurované Počas spracovania sa vyskytli chyby: skype Press to exit... tak ma to sralo ze som potom si stiahol kniznicu libqt3c102-mt a skusal som ju naistalovat ale ona sa zas byla s kniznicou libqt3-mt ze ju mam odstranit ale ked som ju chcel odstranit tak mi napisalo v zavislostiach ze by som musel odstranit kubuntu-destkop a dalsie veci tykajuce sa KDE a to som nechcel tak som zacal hladat tuto kniznicu libstdc++5 a tu som nenasiel aby som ju mohol stiahnut tak som otvoril konzolu a isiel som sa pozriet preco skype skutocne nenabieha ked je naistalovany : marfo@libra:~$ skype skype: error while loading shared libraries: libstdc++.so.5: cannot open shared object file: No such file or directory tak ze som usudil ze je problem v tej 2 kniznici tak som ju este viac hladal ale som ju nakoniec nenasiem please help me fast za pochopenie dakujem
    • Re: skype v kubuntu 24.01.2006 | 18:18
      ---   Návštevník
      vyzera to tak ze skype.deb nie je celkom v poriadku ale riesenie existuje ubuntuforum alebo:tu alebo takto: sudo apt-get install fakeroot alien fakeroot alien --to-tgz skype_1.2.0.17-1_i386.deb sudo apt-get install libqt3-mt fakeroot alien --to-deb skype-1.2.0.17.tgz sudo dpkg -i skype_1.2.0.17-2_all.deb verzie si nahrad tymi co mas
      • Re: Re: skype v kubuntu 24.01.2006 | 19:53
        marfo   Návštevník
        stale mi to nejde mam tento problem ako na zaciatku: marfo@libra:~$ skype skype: error while loading shared libraries: libstdc++.so.5: cannot open shared object file: No such file or directory ale pokrok je ze instalacia pohode isla a nic nepindala libstdc++.so.5 - a tento balik neni naistalovany ale neviem ho nikde najst a stiahnut inak dakujem za tuto odpoved vyskusal som tvoj postup aj na ubutu forum ale tek co si dal odkaz tu tak tomu som nerozumel please help me fast
        • Re: Re: Re: skype v kubuntu 24.01.2006 | 20:49
          ---   Návštevník
          1. $ sudo apt-get fakeroot alien 2. and then download the latest deb file from skype.com 3. $ fakeroot alien --to-tgz [the file you just downloaded] It creates a tgz file for you. 4. $ fakeroot alien --to-deb [the tgz file it just created] Now you have a working deb file. Install it. ja som isiel podla tohoto a bolo to bez problemov.
          • Re: Re: Re: Re: skype v kubuntu 25.01.2006 | 16:34
            marfo   Návštevník
            stale mam ten isty problem
            marfo@libra:~$ sudo skype skype: error while loading shared libraries: libstdc++.so.5: cannot open shared object file: No such file or directory
            na nete som nasiel nieco taketo:
            sudo ln -s /usr/local/lib/libstdc++.so.5 /usr/lib/libstdc++.so.5
            ale nefungovalo to a ja co som si pozeral mam libstdc++.so.6
            ja tuto kniznicu naistalovanu nemam a neviem ju nikde stiahnut libstdc++.so.5 potom by to mozno sislo poradte mi please help me
            • Re: Re: Re: Re: Re: skype v kubuntu 26.01.2006 | 00:55
              ethyl   Návštevník
              za toto ma mozno niekto ukamenuje, ale ked je najhorsie, mozes urobit symbolicky link s nazvom libstdc++.so.5 na libstdc++.so.6. je to hnusne skarede svinstvo (mozno) ale parkrat som sa tak dostal z problemov... a ked to nebude fungovat, tak ten symlink vymazes a budes hladat dalej.
    • Re: skype v kubuntu 26.01.2006 | 08:01
      Avatar KiO Kubuntu 5.10  Používateľ
      Popri baliku libstdc++6, ktory obsahuje Kubuntu standardne, by mal ist bez problemov nainstalovat aj balik libstdc++5 a skype uz bude fungovat.
      • Pomozte 26.01.2006 | 19:13
        marfo   Návštevník
        nedari sa mi moc neviemnajst tuto kniznicu na download libstdc++.so.5 prosim napiste z kadial to mam stiahnut v deb alebo v tar baliku tuto kniznicu vopred dakujem
        • Re: Pomozte 27.01.2006 | 11:32
          Avatar KiO Kubuntu 5.10  Používateľ
          v konzole skus prikaz: sudo apt-get install libstdc++5 a napis sem co ti vypise, pripadne ci ti to nainstalovalo...
          • UZ MI IDE SKYPE 27.01.2006 | 15:42
            marfo   Návštevník
            marfo@libra:~$ sudo apt-get install libstdc++5 Načítavajú sa zoznamy balíkov... Hotovo Vytvára sa strom závislostí... Hotovo Nainštalujú sa nasledovné extra balíky: gcc-3.3-base Nainštalujú sa nasledovné NOVÉ balíky: gcc-3.3-base libstdc++5 0 aktualizovaných, 2 nových inštalovaných, 0 na odstránenie a 4 neaktualizovaných. Je potrebné stiahnuť 0B/446kB archívov. Po rozbalení sa na disku použije ďalších 1077kB. Chcete pokračovať [Y/n]? y Prednastavujú sa balíky ... Vyberám predtým zrušený balík gcc-3.3-base. (Čítam databázu ... momentálne je nainštalovaných 81575 súborov a adresárov. Rozbaľujem gcc-3.3-base (z .../gcc-3.3-base_1%3a3.3.6-8ubuntu1_i386.deb) ... Vyberám predtým zrušený balík libstdc++5. Rozbaľujem libstdc++5 (z .../libstdc++5_1%3a3.3.6-8ubuntu1_i386.deb) ... Nastavujem balík gcc-3.3-base (3.3.6-8ubuntu1) ... Nastavujem balík libstdc++5 (3.3.6-8ubuntu1) ... dakujem vam uz mi startuje skype
            • Re: UZ MI IDE SKYPE 27.01.2006 | 15:59
              marfo   Návštevník
              ze sa mi ta kniznica naistalovala a ide mi skype mozete toto odfajknut