suse 9.2 nvidia

Sekcia: Hardware a Drivery 20.02.2005 | 22:31
Avatar csantibo PCLINUXOS  Používateľ
Mam suse 9.2 a nefunguje mi 3d akceleracia.Jasne sa tam pise ze ak chcem 3d akceleraciu tak musim najprv cez YaST driver od nvidie stiahnut a nainstalovat. Tak to aj robim vsetko sa akoze nainstaluje a ked chcem 3d povolit tak sa robi ze to neni nainstalovane .Funguje vobec niekomu so SuSE 9.2 s kartou od Nvidie 3d akceleracia? Ak ano poradte ako na to. To iste mi robilo aj na 9.1 s tym rozdielom ze tam som to aj nainstaloval, aj som 3d mohol zapnut a vypisalo ze zmeny sa prejavia az po najblizsom spusteni.Pri najblizsom spusteni vsak uz X nenabehlo vobec.Ak sa nato pozeram z tej optimistickejsej stranky tak je to vlastne zmena k lepsiemu. Dakujem za kazdu odpoved!
    • Re: suse 9.2 nvidia 19.02.2005 | 23:54
      fofo   Návštevník
      odporucam zazalohovat si subor /etc/X11/XFree86.conf a potom mozete experimentovat... (ak vam totiz nenabehnu x-ka, staci ho nakopirovat spat...) Odporucam stiahnut a prestudovat prirucku k Mandrake 10.1 (da sa stiahnut s tejto stranky) - ako naistalovat driver od nvidie (v podstate by to malo byt zhodne so suse)...
    • Re: suse 9.2 nvidia 20.02.2005 | 14:28
      Avatar fatal1 co vbehne do cesty  Používateľ
      Ja mam GeForce FX 5700 a 3D akcelerácia mi ide bez najmensich problemov.
    • Re: suse 9.2 nvidia 20.02.2005 | 14:31
      Avatar petermi   Používateľ
      to iste mi robilo u mna na s9.1 ked ti nabehne shell bez kde tak napis ako root YAST2 a hned si zapni kde
      • Re: Re: suse 9.2 nvidia 20.02.2005 | 16:08
        Popinjax   Návštevník
        Caves, tiez som mal problem s suse 9,2 a 3d akceleraciou s linuxu som uplny magor ale podarilo sa my stiahnut cez online aktualizaciu yast N-vidia driver ktory sam naistaloval takze 3d akceleracia frci.
        • Re: Re: Re: suse 9.2 nvidia 20.02.2005 | 22:31
          Avatar petermi   Používateľ
          ten suse 9.2 podporuje aj G6600GT ??? aspon ten online driver?? lebo v suse 9.1 nvdriver s online sajtu sa vobec nechcel nainstalovat a tym padom neviem ci funguje alebo nie pod mdk rozbeham nvidia drv ale vypadne mi zvuk ked nahram nove jadro 2.6.8.1.24xxx tak mi vypadne cele KDE resp. nvdriver fatal error on xserver a neviem v textovom rezime editovat xfree86config naspet na vesa vlastene neviem ako sa edituje v shele v textovom rezime