Ako sa zapojit do niektorých projektov?

Sekcia: Komunita 08.02.2006 | 18:05
Avatar - ScoRpio - http://Notes.MartinFrano.info  Používateľ
Ahojte, v GNU/Linuxe som našiel zalubenie a mienim na tejto platforme straviť zvyšok života (nemyslene za PC - to fakt preboda nemusim...) Chcel by som sa zapojit do nejakých Open Source projektov. Napríklad testovanie nových aplikácií a podobne. Programovať zatial nemám záujem (neviem to ) ale časom sa to hádam naučím. Aké su tu na Slovensku možnosti? Mohol by som poprosiť o bližšie info + odkazy a tak... Ďakujem a Linuxu zdar :)
http://Notes.MartinFrano.info
    • Re: Ako sa zapojit do niektorých projektov? 26.01.2006 | 02:04
      Avatar borg Fedora  Administrátor
      no skoro kazdy projekt ma na svojej domovskej stranke ako sa zapojit do projektu. staci si to len precitat ;)
    • Re: Ako sa zapojit do niektorých projektov? 26.01.2006 | 09:39
      Avatar Frantisek Klabzuba Debian  Používateľ
      Ahoj. Velmi castym problemov programatorov je otestovat si ci nepouzil nejaky nestandardny postup alebo ci nepouziva nieco co v inich verziach kompilatora nieje podporovane. Preto je velmi dobra pomoc pre programatora ked niekto iny v inej distribucii linuxu skompiluje jeho projekt a posle mu naspat pripadne chybove hlasenia. Na to ani netreba vediet programovat. Aby som bol konkretny, stiahni si z: http://simpletoolkit.sourceforge.net/ najnovsiu verziu mojho toolkitu pre X11 a skus to skompilovat. Ak sa ti to nepodari posli mi vypis z obrazovky tak ze to spustis este raz ale takto: ./_make_libstk 2&1>vypisy.txt ./_make_demo 2&1>vypisy_demo.txt a potom mi tie dva subory posles a ja to opravim. Zmysel celeho toho bude ze s postupom casu bude narastat pocet moznych distribucii linuxu na ktorych to pojde bezproblemovo skompilovat. A o to mi presne ide... dvh
      • Re: Re: Ako sa zapojit do niektorých projektov? 26.01.2006 | 09:49
        Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
        skompilovane na Gentoo (gcc version 3.3.6 (Gentoo 3.3.6, ssp-3.3.6-1.0, pie-8.7.8)) :).
        Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
        • Re: Re: Re: Ako sa zapojit do niektorých projektov 26.01.2006 | 17:56
          Avatar Frantisek Klabzuba Debian  Používateľ
          Ahoj. Normalne si ma dojal. Chces povedat ze sa ti to podarilo skompilovat? Aj tie dema? A fungovali? dvh
          • Re: Re: Re: Re: Ako sa zapojit do niektorých proje 26.01.2006 | 19:38
            Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
            hej :) az na to, ze sa checkbox&radio button nezobrazil :-(. screenshot.
            Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
            • Re: Re: Re: Re: Re: Ako sa zapojit do niektorých p 27.01.2006 | 17:33
              Avatar Frantisek Klabzuba Debian  Používateľ
              Ahoj. Vcelku zaujimava chyba. Momentalne neviem v com by to mohlo byt ale omrknem to... Kazdopadne sa jedna o BUG! Vdaka za upozornenie. dvh
            • Re: Re: Re: Re: Re: Ako sa zapojit do niektorých p 27.01.2006 | 17:41
              Avatar Frantisek Klabzuba Debian  Používateľ
              Ahoj. Este ma napadla taka vec. Skus v stk_constants.h zmenit direktivu: #define STK_IMLIB_USED na #define no_STK_IMLIB_USED a skus to prekompilovat. Pouzije sa libxpm namiesto imlib. dvh
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ako sa zapojit do niektorý 27.01.2006 | 21:03
                Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
                ahoj, uz to funguje tak ako ma :-) (screenshot). t0ms
                Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
      • Re: Re: Ako sa zapojit do niektorých projektov? 26.01.2006 | 18:40
        - ScoRpio -   Návštevník
        Hm...čo to je a bližšie info by sa nenašlo?
      • Re: Re: Ako sa zapojit do niektorých projektov? 26.01.2006 | 18:42
        - ScoRpio -   Návštevník
        idem skúsiť :)
        • Re: Re: Re: Ako sa zapojit do niektorých projektov 27.01.2006 | 00:39
          Zaciatocnik   Návštevník
          Ako sa to ma skompilovat? Nejde mi vobec ./configure anie make a podobne...
          • Re: Re: Re: Re: Ako sa zapojit do niektorých proje 27.01.2006 | 17:35
            Avatar Frantisek Klabzuba Debian  Používateľ
            Ahoj Nepouzivam make ani ./configure lebo na kazdom linuxe je ina verzia. Su tam ale skripty tusim _make_libstk a _make_demo tak ich spust. dvh
            • Re: Re: Re: Re: Re: Ako sa zapojit do niektorých p 27.01.2006 | 17:39
              puco   Návštevník
              Nie je snaha autotools, aby to bolo co najkopatibilnejsie, teda autotools by mali vediet vyriesit take srandy ako rozne verzie.
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ako sa zapojit do niektorý 30.01.2006 | 11:36
                Avatar Frantisek Klabzuba Debian  Používateľ
                Ahoj. Autotools - to ano ale ma to jeden hacik: "Rozdiel medzi teoriou a praxou je, ze v teorii nieje rozdiel medzi teoriou a praxou!" dvh
    • Re: Ako sa zapojit do niektorých projektov? 26.01.2006 | 10:16
      puco   Návštevník
      "a mienim na tejto platforme straviť zvyšok života ". Fuha, to su silne slova. Tazko predpovedat, co bude o 20 rokov.
    • Re: Ako sa zapojit do niektorých projektov? 26.01.2006 | 18:39
      - ScoRpio -   Návštevník
      Ehm...vidim ze moja diskusia je v celku aktualna len tu nevidim ziadne linky na projekty a o nich info.... :D
      • Re: Re: Ako sa zapojit do niektorých projektov? 26.01.2006 | 20:11
        Avatar borg Fedora  Administrátor
        vyber si nejaky projekt na sourceforge.net alebo freshmeat.net ;)
    • Re: Ako sa zapojit do niektorých projektov? 08.02.2006 | 18:05
      rooter   Návštevník
      ak vies po anglicky mohol by si prekladat Ubuntu staci sa zaregistrovat na https://launchpad.net/+login potom sa pripojis do sk lokalizacneho teamu aby si mohol prekladat: https://launchpad.net/people/ubuntu-l10n-sk a mozes zacat makat :) roboty je vyse hlavy https://launchpad.net/distros/ubuntu/dapper/+lang/sk