chello a mandrake 10.1

Sekcia: Hardware a Drivery 22.02.2005 | 19:28
_rubrik   Návštevník
rozbehali ste uz pls. niekto chello internet pod mandrake 10.1 ak ano hodte mi sem presny postup ak je to mozne; cele je to asi tak, linac si zistuje, ci je sietovka na sieti a ona nie je, tot nie som na LAN, na sieti je az po spusteni DHCP klienta, ktory ale ani p* sa nespusti, lebo none signal pls. help co prsene, nic neviem s linuxom
    • Re: chello a mandrake 10.1 20.02.2005 | 10:10
      Laco   Návštevník
      Skus pozriet: http://www.mandrake.cz/index.php?aid=7&menuid=2&audit_id=1126
    • Re: chello a mandrake 10.1 20.02.2005 | 16:59
      fofo   Návštevník
      ja tak bezim 1. nastav sietovku na DHCP 2. vypni sietove rozhranie (ako root) # /etc/init.d/network stop 3. restartuj modem 4. ked modem nabehne, zapni sietovku # /etc/init.d/network start to je vsetko...
      • Re: Re: chello a mandrake 10.1 20.02.2005 | 17:05
        fofo   Návštevník
        zabudol som... ak mas dual boot (win aj Linux) Pri kazdom bootovani do ineho OS musis restartovat modem. Napr. 1. Ak bootujes stale do Win nemusis restartovat 2. Ak bootujes stale do Linux nemusis restartovat Ale ak si naposledy bootoval do Win a teraz chces ist na Linux musis modem restartovat.... plati to aj opacne Kurnik dufam, ze to z toho pochopis :) A nezabudni ak si pripojil na chello iny komp resp. menil sietovku, treba preregistrovat MAC adresu sietovej karty...
        • Re: Re: Re: chello a mandrake 10.1 22.02.2005 | 03:27
          _rubrik   Návštevník
          dik, mam to;))
          • Re: Re: Re: Re: chello a mandrake 10.1 22.02.2005 | 03:32
            _rubrik   Návštevník
            a hned dalsia otazka ako nainstalovat nvidia driver pre moju geforce2MX 400MX; 1. stiahol som driver z nvidia page 2. vo "vi" som zmenil XF86Config driver nvidia 3. potom CTRL+ALT+F1 4. init 3 5. sh NVIDIA**.run a teraz to zacne vypisvat hluposti o stiahnuti preconfigured kernel cez FTP ale nic nenajde; hodi chybovu hlasku a koniec, tak dam init 5 som spat ale bez efektu; pomoooc, pls. tu je vypis z logu; nvidia-installer log file '/var/log/nvidia-installer.log' creation time: Tue Feb 22 02:23:58 2005 option status: license pre-accepted : false update : false force update : false expert : false uninstall : false driver info : false no precompiled interface: false no ncurses color : false query latest driver ver : false OpenGL header files : false no questions : false silent : false no backup : false kernel module only : false sanity : false add this kernel : false no runlevel check : false no network : false no ABI note : false "/var/log/nvidia-installer.log" 59L, 2629C 1,1 Top
            • Re: Re: Re: Re: Re: chello a mandrake 10.1 22.02.2005 | 19:28
              fofo   Návštevník
              1. treba si nainstalovat z cd zdojove kody kernelu - cez Instalacia sofveru hladaj kernel-source. musis vybrat spravny balik podla toho ake jadro mas nainstalovane (zistis ak sa prepnes na konzolu ctrl+alt+F1 - druhy riadok). 2. prepnes sa na konzolu (ctrl+alt+F1), prihlasis sa ako root a zadas init 3 3. spustis sh NVIDIA...run malo by to zbehnut 4. bud ako root zadas init 5 alebo restartujes PC Odporucam zazalohovat si funkcny XF86Config, v pripade, ze grafika nenabehne da sa nakopirovat spat do /etc/X11/ Ak sa spravne nainstaluje ovladac mal by si pri starte vidiet logo NVIDIA
        • Re: Re: Re: chello a mandrake 10.1 22.02.2005 | 07:37
          cyberangel   Návštevník
          To akoze preco stale musi restartovat modem ? ja bezim aj na Linuxe Mandrake 10.1 aj na Windowse XP a neni problem s behanim Chella. vsetko sa zapoji samo ( na zaciatku nastavene : po starte pripojit. )
          • Re: Re: Re: Re: chello a mandrake 10.1 22.02.2005 | 08:38
            Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
            hej ale skus si preinstalovat teraz Mandrake a uvidis, ze Ti to nepojde.
            Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
            • Re: Re: Re: Re: Re: chello a mandrake 10.1 22.02.2005 | 11:43
              _rubrik   Návštevník
              takto pani; nakoniec som manualne vystvoril nove pripojenie: zadal som IP, Subnet Mask, Defaul Gateway, jedine co Mandrake detectol sam boli DNS servre; mam dual boot a nemusim nic restartovat v pohode to funguje
            • Re: Re: Re: Re: Re: chello a mandrake 10.1 22.02.2005 | 11:53
              cyberangel   Návštevník
              moja instalacia : pouzivam 2 HDD (2 ramiky), 1 hdd : WINXP, 2 HDD LinMRD 10.1. instalacia Linuxu bola na cisty HDD bez OS, hned po instalacii + nastaveni pripojenia (mam 2 sietovky - 1 LAN , 2 LAN chello) dal som default LAN chello ako CABLE internet a fachcalo to. tak neviem ako si to myslel s : preinstalovat to a nepojde to .