Problem s instalaciou Gentoo na SW RAID-1

Sekcia: Hardware a Drivery 26.01.2006 | 15:26
Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
ahojte, pokusam sa nainstalovat gentoo na RAID 1. RAID je vytvoreny zo SCSI diskov, tymto postupom: # modprobe raid1 # mknod /dev/md0 b 9 0 # mknod /dev/md1 b 9 1 # mknod /dev/md2 b 9 2 # mdadm --create --verbose /dev/md0 --level=1 --raid-devices=2 /dev/sda1 /dev/sdb1 # mdadm --create --verbose /dev/md1 --level=1 --raid-devices=2 /dev/sda2 /dev/sdb2 # mdadm --create --verbose /dev/md2 --level=1 --raid-devices=2 /dev/sda3 /dev/sdb3 # mkswap /dev/md1 # mkfs -t ext2 /dev/md0 # mkfs -t xfs /dev/md2 Do jadra som zakompiloval podporu takto (jadro: 2.6.15.1-vanilla): Device Drivers ---> Multi-device support (RAID and LVM) ---> [*] Multiple devices driver support (RAID and LVM) <*> RAID support < > Linear (append) mode < > RAID-0 (striping) mode <*> RAID-1 (mirroring) mode ..... <*> Device mapper support +samozrejme som dal XFS a EXT2 zakompilovat do jadra. Lenze pri pokuse o boot z disku som dostal hlasku: Mounting /dev/md2 on /newroot failed: Input/output error. Screenshot :). Vopred dakujem za kazde rady ako to rozbehnut.
Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
    • Re: Problem s instalaciou Gentoo na SW RAID-1 26.01.2006 | 15:26
      Tomas Srnka   Návštevník
      tak uz sa mi to podarilo rozbehnut, problem bol v tom, ze som nemal zakompilovane moduly pre SCSI radice v jadre (boli len ako Moduly).