canon a620 a linux/slackware

Sekcia: Hardware a Drivery 07.02.2006 | 22:53
slackware   Návštevník
dobry den, nemate nekdo zkusenosti s pripojenim canonu a 620 do linuxu, pouzivam slackware10.1 , mam nainstalovane gphoto2 2.1.6 +libgphoto2 2.1.6 a z vypisu --list-cameras jsem zjistil, ze a620 tam neni. --auto-detect mi vypisuje USB PTP Class Camera gphoto2 -P mi neumi najit usb :An error occurred in the io-library ('Nemohu alokovat USB zařízení'): Could not claim interface 0 (Operace není povolena). Make sure no other program or kernel module (such as sdc2xx, stv680, spca50x) is using the device and you have read/write access to the device. *** Chyba (-53: 'Nemohu alokovat USB zařízení') *** nic na usb neni pripojeno, krome a620 , ale kdyz jsem zkousel olympus (ma mass storage) tak usb pracuje normalne... muzete mi nekdo pomoct?
    • Re: canon a620 a linux/slackware 26.01.2006 | 20:04
      WlaSaTy   Návštevník
      tak si matne spominam ze gphoto vyzadovalo mat zapis na /proc/bus/usb. skus to pod rootom. ak by to fungovalo, tak staci zadefinovat skupinu photo a cez hotplug priradit zariadeniam typu PTP camera zapis pre danu skupinu.
      • Re: Re: canon a620 a linux/slackware 26.01.2006 | 21:28
        slackware   Návštevník
        jo pod rootem fotky stahnu...to je vyborne...jen je tenhle model jeste stale neidentifikovatelny ....snad v pristich verzich gphoto se dockam, ale stejne by me zajimaly i nazory a zkusenosti majitelu tohoto fotaku (uz je na trhu asi min. 1/2 roku) a doufam, ze to nebude brano jako druha otazka, jen tam jeste nechci tu fajfku:)
        • Re: Re: Re: canon a620 a linux/slackware 26.01.2006 | 21:49
          WlaSaTy   Návštevník
          inac PTP je jeden zo standardov pre prenos fotiek, takze clovek nepotrebuje doplnkove ovladace. ak to ide pod rootom, tak si staci zadefinovat zapis pre uzivatela alebo pre skupinu na dane usb zariadenie. potom to bude pohodlnejsie ;-)
          • Re: Re: Re: Re: canon a620 a linux/slackware 07.02.2006 | 22:44
            slackware   Návštevník
            to je pekne, ale jen bych potreboval podrobnejsi vyklad, jak to udelat :) diky
            • Re: Re: Re: Re: Re: canon a620 a linux/slackware 07.02.2006 | 22:53
              WlaSaTy   Návštevník
              matne si spominam ze to bolo krasne popisane v dokumentacii pre gphoto. ibaze po anglicky.