ˇCudný spôsob vypinania grafiky

Sekcia: Konfigurácia 16.02.2006 | 10:35
Attila T´oth   Návštevník
Príjemný deň prajem, mám problem s grafikou, ked vypinam alebo reštartujem počítač. V prihlasovacom menu dám napr. vypnuť, a počítač sa mi pomaly pekne vypína, lenže ja nevidím vypisi, niekedy mi vypne monitor, inokedy mi nechá obrazovku na 85 hz a je tam len tma, no vypínať monitor prudko z 85 hz velmo nechcem. Mám graf. kartu : ati radeon 9550, a dal som si tam tie najnovšie ovladače pre ati aj s podporou opengl 2.0. Len škoda, že konfigurovanie sa zmenilo a možno som niečo zle nastavil. Vie niekto mi presne povedať, čo mám v konfiguraku prestaviť ? Bohužial fglrxconfig už tento ovladač nemá, a je tam nejaký atikonfig, lenže nieje asi tak jednoduchý. Mám MDK 2006, kde automaticky sa inštaluje dhms, ktoré spôsobuje problemy pri inštalacií komerčných ovladačov :( Prosím o presný návod, ako mam postupovať a tak Dakujem všetkým S pozdravom Attila T´oth
    • Re: ˇCudný spôsob vypinania grafiky 26.01.2006 | 21:48
      Attila T´oth   Návštevník
      Ešte doplnam : # File generated by XFdrake. # ********************************************************************** # Refer to the XF86Config man page for details about the format of # this file. # ********************************************************************** Section "Files" # Multiple FontPath entries are allowed (they are concatenated together) # By default, Mandrake 6.0 and later now use a font server independent of # the X server to render fonts. FontPath "unix/:-1" EndSection Section "ServerFlags" #DontZap # disable (server abort) #DontZoom # disable / (resolution switching) AllowMouseOpenFail # allows the server to start up even if the mouse does not work EndSection Section "Module" Load "dbe" # Double-Buffering Extension Load "v4l" # Video for Linux Load "extmod" Load "type1" Load "freetype" Load "glx" # 3D layer Load "dri" # direct rendering EndSection Section "InputDevice" Identifier "Keyboard1" Driver "keyboard" Option "XkbModel" "pc105" Option "XkbLayout" "sk" Option "XkbOptions" "compose:rwin" EndSection Section "InputDevice" Identifier "Mouse1" Driver "mouse" Option "Protocol" "IntelliMouse" Option "Device" "/dev/mouse" Option "ZAxisMapping" "4 5" EndSection Section "Monitor" Identifier "monitor1" VendorName "Lite-On" ModelName "Lite-On 1570" HorizSync 30.0-70.0 VertRefresh 50.0-120.0 # TV fullscreen mode or DVD fullscreen output. # 768x576 @ 79 Hz, 50 kHz hsync ModeLine "768x576" 50.00 768 832 846 1000 576 590 595 630 # 768x576 @ 100 Hz, 61.6 kHz hsync ModeLine "768x576" 63.07 768 800 960 1024 576 578 590 616 EndSection Section "Device" Identifier "device1" VendorName "ATI" BoardName "ATI Radeon (fglrx)" Driver "fglrx" Option "DPMS" # === disable PnP Monitor === #Option "NoDDC" # === disable/enable XAA/DRI === Option "no_accel" "no" Option "no_dri" "no" # === FireGL DDX driver module specific settings === # === Screen Management === Option "DesktopSetup" "0x00000000" Option "MonitorLayout" "AUTO, AUTO" Option "IgnoreEDID" "off" Option "HSync2" "unspecified" Option "VRefresh2" "unspecified" Option "ScreenOverlap" "0" # === TV-out Management === Option "NoTV" "yes" Option "TVStandard" "NTSC-M" Option "TVHSizeAdj" "0" Option "TVVSizeAdj" "0" Option "TVHPosAdj" "0" Option "TVVPosAdj" "0" Option "TVHStartAdj" "0" Option "TVColorAdj" "0" Option "GammaCorrectionI" "0x00000000" Option "GammaCorrectionII" "0x00000000" # === OpenGL specific profiles/settings === Option "Capabilities" "0x00000000" # === Video Overlay for the Xv extension === Option "VideoOverlay" "on" # === OpenGL Overlay === # Note: When OpenGL Overlay is enabled, Video Overlay # will be disabled automatically Option "OpenGLOverlay" "off" Option "CenterMode" "off" # === QBS Support === Option "Stereo" "off" Option "StereoSyncEnable" "1" # === Misc Options === Option "UseFastTLS" "0" Option "BlockSignalsOnLock" "on" Option "UseInternalAGPGART" "no" Option "ForceGenericCPU" "no" # === FSAA === Option "FSAAScale" "1" Option "FSAADisableGamma" "no" Option "FSAACustomizeMSPos" "no" Option "FSAAMSPosX0" "0.000000" Option "FSAAMSPosY0" "0.000000" Option "FSAAMSPosX1" "0.000000" Option "FSAAMSPosY1" "0.000000" Option "FSAAMSPosX2" "0.000000" Option "FSAAMSPosY2" "0.000000" Option "FSAAMSPosX3" "0.000000" Option "FSAAMSPosY3" "0.000000" Option "FSAAMSPosX4" "0.000000" Option "FSAAMSPosY4" "0.000000" Option "FSAAMSPosX5" "0.000000" Option "FSAAMSPosY5" "0.000000" EndSection Section "Screen" Identifier "screen1" Device "device1" Monitor "monitor1" DefaultColorDepth 24 Subsection "Display" Depth 8 Virtual 1024 768 EndSubsection Subsection "Display" Depth 15 Virtual 1024 768 EndSubsection Subsection "Display" Depth 16 Virtual 1024 768 EndSubsection Subsection "Display" Depth 24 Virtual 1024 768 EndSubsection EndSection Section "ServerLayout" Identifier "layout1" InputDevice "Keyboard1" "CoreKeyboard" InputDevice "Mouse1" "CorePointer" Screen "screen1" EndSection
      • Re: Re: ˇCudný spôsob vypinania grafiky 30.01.2006 | 21:29
        curák   Návštevník
        možno to bude ovladačmi , neviem :(
    • Re: ˇCudný spôsob vypinania grafiky 30.01.2006 | 22:35
      WlaSaTy   Návštevník
      nie je nahodou zapnuty frame buffer? co pise cat /proc/cmdline ? typnem si ze je tam nieco ako vga=7XX
      • Re: Re: ˇCudný spôsob vypinania grafiky 03.02.2006 | 21:14
        Attila Tóth   Návštevník
        no teraz velmo neviem sa pozrieť, ale myslým, že asi ano, hoci zo začiatku nešiel ale po čase sa zapol, čo som zbadal na mplayeri :) totiž aspon menej sa namaha procesor pri sledovaní divixov. Teda ako to urobiť, aby mi frame buffer a to reštartovanie alebo vypinanie, nech mi robí spravne aby mi nevypinalo obrazovku z 85 hz. on to prevažne len vtedy robí, ked niekto spustí opengl program, napr. hru, šetrič a pod.
        • Re: Re: Re: ˇCudný spôsob vypinania grafiky 03.02.2006 | 22:03
          WlaSaTy   Návštevník
          openGL je zalezitostou (az na vynimky) cisto XWindows, takze si nastav HorizSync a VertRefresh v konfiguraku na spravne hodnoty. inac akosi som nepochopil ako ze nemozes pozriet vypis obsahu /proc/cmdline ? nemas linux?
          • Re: Re: Re: Re: ˇCudný spôsob vypinania grafiky 03.02.2006 | 22:53
            Attila Tóth   Návštevník
            mam lenže zatial sa mi nepodarilo tam rozbehať wi-fi, ale to je už iná tema :) a preskakovať zo systemu do systemu už len kvôli netu, je dosť unavujuce, ale neboj mrknem na to, ale najprv tam vyriešim net
            • Čudný spôsob vypinania grafiky 04.02.2006 | 14:18
              Attila Tóth   Návštevník
              v cmdline mám : boot_image=linux root=309 no apic acpi=ht splash=silent ked zadám do konzoli reštart alebo vypnutie, tak sa vypína o.k. Len nejak blbne ked to vypnem cez okno v kde :(
            • Čudný spôsob vypinania grafiky 04.02.2006 | 14:18
              Attila Tóth   Návštevník
              v cmdline mám : boot_image=linux root=309 no apic acpi=ht splash=silent ked zadám do konzoli reštart alebo vypnutie, tak sa vypína o.k. Len nejak blbne ked to vypnem cez okno v kde :(
              • Re: Čudný spôsob vypinania grafiky 04.02.2006 | 14:34
                WlaSaTy   Návštevník
                akcelerovane ovladace (nvidia/ati) si obcas nerozumeju s frame-bufferom. a splash pod nim funguje. takze v boot zavadzaci nahrad splash=silent za vga=auto. prides tym sice o obrazkovy start, ale budes mat zrozumitelne vypnutie. dufam ze je to tym ;-)
                • Re: Re: ČudnĂ˝ spĂ´sob vypinania grafiky 10.02.2006 | 11:41
                  Attila Tóth   Návštevník
                  Dámi :) a páni problém je vyiešený :))) včera 9.2.2006 ati vydal opravené binarné ovladače, ktoré rieša problémy v 20 modoch obrazovky, a dalšie chyby. Sťahovať môžete z ich oficialnej stranky www.ati.com Konečne :))))ň je to super ovladač, netreba ani nič nastavovať, len ho nainštalovať, potom spustiť príkaz : aticonfig --initial a dať počítač reštartovať. Veľa zábavy a pohody Vám bšetkým dotknutým prajem :)
                  • vypinania grafiky 13.02.2006 | 16:50
                    Attila   Návštevník
                    ak by ešte náhodou niekomu problém ostával, nech si frame buffer vypne pri boote, teda pri boot screene si dá temu len text, teda žiadni obrázok - toto zaručene rieši :)
                    • Re: vypinania grafiky 16.02.2006 | 10:35
                      Attila   Návštevník
                      :((( no ale po týždni som zase tam kde som bol :((( nepomohol ani nový ovladač a ani vypnutie framebuffera :((