Povedzte Novellu čo vám chýba pod Linuxom !

Sekcia: Ostatné 01.02.2006 | 15:47
- ScoRpio -   Návštevník
Ahojte, Novell vytvoril program v ktorom uzívatelov ziada aby si povedali aké aplikácie im chýbaju na linuxe z winu. Napríklad Dreamwaver, AutoCad a podobne... podla statiskych Novell nieco poriesi z vyvojarmy softwaru a mozno sa dozijeme Autocadu alebo Adobe PS , dreamwavery, flashu aj na Linuxe ! (To by bolo krááásne :D) http://www.novell.com/coolsolutions/tip/16646.html Posielajte tento formulár dalej nech o tom viac co najviac ludi co pouzivaju UNIX - like systémy !!!!!
    • Re: Povedzte Novellu čo vám chýba pod Linuxom ! 27.01.2006 | 12:03
      Drakster   Návštevník
      nehodilo by sa to do sprav (precita si to viac ludi)? prosim ta pridaj to, ked sa prihlasis.
    • Re: Povedzte Novellu čo vám chýba pod Linuxom ! 27.01.2006 | 19:38
      Dusanp   Návštevník
      Takze som pridal AutoCad. S poznámkov nak ho spravia viac Unixackejsie a aby nesiel cez Wine
      • Re: Re: Povedzte Novellu čo vám chýba pod Linuxom 27.01.2006 | 21:56
        Denadriel novice   Návštevník
        hoci sa nerozumiem co sa tu riesi ale len som sa tu privtiral :) pls odpustite mi to ale nechcel som zakladat zbytocne new topic Ked pri instalacii zadam nejake prikazy a nakoniec vypnem komp tak musim pokracovat od zaciatku alebo mozem pokracovat v dalsich prikazoch ? pri naslednom zapnuti kompu . btw nesprdnite ma skor ako odpoviete :)) thx
        • Re: Re: Re: Povedzte Novellu čo vám chýba pod Linu 27.01.2006 | 22:28
          WlaSaTy   Návštevník
          tvoja otazka je off topic, takze si mohol zalozit new topic. vzdy ked zapnes pocitac, tak zadavas prikazy od zaciatku. inac by si ten pocitac predsa nevypinal.
          • Re: Re: Re: Re: Povedzte Novellu čo vám chýba pod 27.01.2006 | 22:36
            denadriel   Návštevník
            tak ja ten linux nenainstalujem :( to je v.. :((( a to fakt sa musi tak dlho kompilovat ? a musi sa to naraz kompilovat alebo mozem jeden den naisntalovat distribuciu potom na dalsi den naisntalovat KDE alebo to nebude fachat ked budem medzi tym vypinat komP ??
            • Re: Re: Re: Re: Re: Povedzte Novellu čo vám chýba 27.01.2006 | 23:06
              WlaSaTy   Návštevník
              sice nespominas co sa musi tak dlho kompilovat, ale nevadi. kompilovat sa to moze bud naraz, alebo po jednom. kompilacia je iba proces ktory sa vykonava na pocitaci. rovnako ako keby si si spustil film, pozrel obrazky, precital postu alebo napisal domacu ulohu. kolko to bude trvat je dane roznymi faktormi. dlzkou filmu, rychlostou tvojho citania alebo pisania ... ano, na jeden den mozes nainstalovat distribuciu a druhy den KDE. ano, bude to fungovat ak medzi tym vypnes pocitac. tvoje otazky boli vseobecne a tieto odpovede platia vo vsetkych operacnych systemoch. az na jednu malickost, linux si mozes prisposobit tak ako chces a dokonca ho mozes optimalizovat tak aby vyuzival tvoj pocitac ovela hospodarnejsie co sa v konecnom dosledku prejavi aj na zivsej odozve. podla tvojich otazok usudzujem ze si zaciatocnik a tak by som si dovolil odporucit na vyskusanie nejake live distro ktore bezi z cdcka a nemusi sa instalovat. ak s nim budes spokojny, tak si ho mozes kludne aj nainstalovat a prerobit si ho na svoj obraz. PS.: pokial instalujes distribuciu gentoo pomocou kompilacie tak to bude trvat dlho. kolko? to zavisi od vykonu pocitaca. pri najnovsich 3GHz hodiny, pri starych 500Mhz dokonca aj dni. a vtedy to vadi ak chce clovek spat a huci mu do toho pocitac.
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Povedzte Novellu čo vám ch 27.01.2006 | 23:23
                Deandriel   Návštevník
                kurnajs sak o to stale mi ide aby som zistil ci mi bude ta kompilacia jadra trvat viac ako hmm povedzme od 10.00 do 00.00 lebo nemozem pouzivat komp zec noc :((( ALE GENTOO STEEEEEEM aj keby tanky mali padat tak si ho dam :P A to vypinanie kompu som myslel pri pisani prikazov :) ale to uz je zodpovedane
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Povedzte Novellu čo vá 28.01.2006 | 00:07
                  WlaSaTy   Návštevník
                  emerge sice vie pokracovat aj v rozrobenej praci, ale neskusal som. inac vsimol si si co sa riesilo v povodnej otazke?
                  • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Povedzte Novellu č 01.02.2006 | 15:47
                    - ScoRpio -   Návštevník
                    Uvital by som keby zakladatel fora mohol mazat offtopick otázky. (keby ze je mozne ADM prosim vymazte offtopick otazky z tohoto fora !!!! / K tej novinke: Teraz sa nachadzam v skole (kde som cely tyzden na internate/ ked sa vrátim prepísem to a pridam to ako novinku. Do bocneho palenu.