v /mnt/floppy/ mi nic neukaze aj v /hd/

Sekcia: Aplikácie & Desktop 30.01.2006 | 11:21
mwm   Návštevník
potrebujem nejake veci z diskety stiahnut na pocitac ale v /floppy/ ked dam ls alebo aj v /hd/ tak napise len root@client:/mnt/floppy# a to je vsetko... ziadne subory....za pomoc predom dik
    • Re: v /mnt/floppy/ mi nic neukaze aj v /hd/ 28.01.2006 | 16:07
      Avatar nardew debian  Používateľ
      a je ta disketa namontovana do /mnt/floppy?
      • Re: Re: v /mnt/floppy/ mi nic neukaze aj v /hd/ 28.01.2006 | 16:55
        mm   Návštevník
        akurat som to pozrel neni.... akym prikazom ju namontujem??? lebo dam mount -w /dev/fd0 /mnt/floppy a vypise mi to cosi ale je pocut ze to prehrabne disketu..
        • Re: Re: Re: v /mnt/floppy/ mi nic neukaze aj v /h 28.01.2006 | 17:12
          Avatar nardew debian  Používateľ
          no a co je to cosi co vypise?
        • Re: Re: Re: v /mnt/floppy/ mi nic neukaze aj v /h 28.01.2006 | 17:12
          Avatar borg Fedora  Administrátor
          a co to vypise??? mount -t vfat /dev/fd0 /mnt/floppy (samozrejme ak je na tej diskete suborovy system fat a existuje pripojny bod /mnt/floppy)
      • Re: Re: v /mnt/floppy/ mi nic neukaze aj v /hd/ 28.01.2006 | 17:13
        WlaSaTy   Návštevník
        hehe, disketove mechaniky na rozdiel od cd mechanik nemali moznost upozornit system ze tam bolo vlozene nove medium. takze ich bolo treba pripajat (mount) rucne. pri usb klucoch je to jednoduche, tam system najde novy hardware, usb disk a pripoji. ale zaujimalo by ma ako sa to tvari pri usb citackach kariet ;-)
        • Re: Re: Re: v /mnt/floppy/ mi nic neukaze aj v /h 28.01.2006 | 17:52
          dfdf   Návštevník
          mount: wrong fs type, bad option, bad superblock on /dev/fd0, missing codepage or other error in some cases useful info is found in syslog - try dmes ! tail or so toto napise
          • Re: Re: Re: Re: v /mnt/floppy/ mi nic neukaze aj 28.01.2006 | 19:46
            WlaSaTy   Návštevník
            in some cases useful info is found in syslog - try dmes ! tail or so vo viacerych pripadoch sa nachadzaju potrebne informacie v syslog-u, vyskusaj dmesg | tail alebo podobne. takze napis prikaz: dmesg | tail a dozvies sa viac.
    • Re: v /mnt/floppy/ mi nic neukaze aj v /hd/ 30.01.2006 | 11:21
      Avatar Frantisek Klabzuba Debian  Používateľ
      Skusaj zaradom tieto prikazy ak kym nevypise ziadnu chybu: # mount /dev/fd0 /mnt/floppy # mount /dev/fd0 /mnt/floppy -t msdos # mount /dev/fd0 /mnt/floppy -t vfat # mount /dev/fd0 /mnt/floppy -t ext2 # mount /dev/fd0 /mnt/floppy -t ext3 # mount /dev/fd0 /mnt/floppy -t minix # mount /dev/fd0 /mnt/floppy -t reiserfs Potom mozes pozriet obsah /mnt/floppy a kopirovat subory... # ls /mnt/floppy Nakoniec nezabudni odmontovat: # umount /mnt/floppy dvh