LILO

Sekcia: Aplikácie & Desktop 29.01.2006 | 02:13
Dash   Návštevník
Dobry den, prosim o 3 rady, 1. mam LILO na notebooku. No a potrebujem nabootovat WIN, LINUX a DOS. Win mi ide. Win particia je oznacena ako boot. Linux je root. No a na 2. disku mam FAT 32 a mam tam nakopirovany DOS. Potrebujem nabootovat ten DOS. Co mam urobit? 2. taktiez podobny problem s bootovanim na USB. Podporu hardwaru mam. Linux nakopirovany. Co dalej? Bootovanie som rozbehal iba na DOS s utilitou HP FORMAT UTILITY. To mi jednoducho naformatovalo a nahralo DOS s IMG, ktory som stiahol na nete, a normalne nabootovalo DOS. Skusal som z DOS-u LOADLIN pre Linux fungovalo. Ako to teda urobim napriamo? 3. Prosim ece. Potreboval by som zistit ze co mam vlastne, resp. ake parametre mam dat LOADLIN-u. Kernel a INITRD som mu dal, a neviem preco, ale na jednej distribucii kde nebol LOADLIN a nakopyroval som ho tam, tak to neslo. Co mam urobit? Dakujem velmi pekne! Dash
    • Re: LILO 28.01.2006 | 17:24
      WlaSaTy   Návštevník
      1)...:Co mam urobit? nakonfigurovat zavadzac systemu. nakolko nepises ako si to instaloval (moznosti je neurekom), tak sa rady asi nedockas. a tak isto nepises aku verziu wir to mas. 2) ....:Ako to teda urobim napriamo? z tvojej otazky nie je jasne co chces robit priamo. ale skus to dat do autoexec.bat. 3) .....:Co mam urobit? loadlin je nastroj ktory dokaze zaviest linux z prostredia msdos. ak tam ten loadlin nie je, tak ti ten linux nema co zaviest. ale co mas robit? skus opisat co chces urobit, co si skusal a co ti nefungovalo. a hlavne opis konfiguraciu (rozdelenie diskov, verzie systemov, konfiguraky pre zavadzace systemu lilo/loadlin),... ved, co by si poradil cloveku na otazku: neda sa mi startovat auto. mam skodovku a skusil som doliat destilovanu vodu do baterky. kabel mam v zapojeny, a ked som ho dal do kastliku tak mi to neslo. co mam urobit?
      • Re: Re: LILO 28.01.2006 | 21:02
        Dash   Návštevník
        1. Mam jeden disk. Ktory je rozdeleny nasledovne(particie): hda1 - WIN XP (FAT32) hda2 - Data-disk (FAT32) hda5 - LINUX (EXT3) hda6 - LINUX SWAP (LINUX SWAP) V Lile mam nastavene bootovanie na Win XP, ktore funguje. Taktiez mam nastaveny LINUX, ktory funguje. No a na hda2 disku by som chcel nabootovat DOS, ktory tam mam nakopirovany. Neviem, ci mam nieco pridat, resp. prepisat v LILE (mam to tam nastavenie presne ako pre win xp) alebo mam nejako pozmenit particiu alebo proste neviem. A chcel som sa spytat, ze co by som mal asi urobit. Dakujem. 2. Mam USB-disk, alebo aj Flash disk. Konkretne 128 MB. Chcel som iba to, ze ked som si stiahol z netu obraz CD. Ako, resp. co mam na disk toho USB pridat, alebo zmenit particiu, aby mi islo s toho USB nabootovat LINUX. Dakujem. 3. Spominal som v minulom prispevku, ze som na tom USB-disku rozbehal bootovanie a dal som tam DOS. Tak som si tam nakopiroval aj distribuciu Linuxu - malu distribuciu aby sa mi tam voslo. Pustil som loadlin s konfiguracnym suborom config. Takto: loadlin @config %1 %2 %3 %4 %5 %6 %7 %8 %9 Subor config: ..\vmlinuz root=/dev/ram0 rw initrd=..\initrd.gz init=linuxrc load_ramdisk=1 prompt_ramdisk=0 ramdisk_size=4444 max_loop=255 Vsetko krasne slapalo, az na to, ze to vyhodilo chybu - KERNEL PANIC. Tuto distribuciu som skusal predtym na CD a vsetko krasne slo. Prosim, ako by som to mohol rozbehat? Dakujem velmi pekne za vase odpovede... Dash
        • Re: Re: Re: LILO 29.01.2006 | 02:13
          WlaSaTy   Návštevník
          ako si si vsimol, tak konfig pre loadlin nacitava kernel ..linuz, korenovy zvazok je pre neho nulty ramdisk a initrd je ..initrd.gz naozaj maju tie subory v mene dve bodky? ak ano, tak si z tym loadlin neporadi pretoze sa jedna o dosovu aplikaciu bez podpory dlhych mien. on podporuje len 8.3