fdisk v linuxe a distribucia cez diskety

Sekcia: Aplikácie & Desktop 31.01.2006 | 16:49
robo   Návštevník
ako zmazat cely obsah hdd???da sa niaka distribucia dat cez diskety??lebo neni cd mechanika :-)
    • Re: fdisk v linuxe a distribucia cez diskety 28.01.2006 | 22:49
      WlaSaTy   Návštevník
      ano, zachranne distribucie vznikly najprv pre diskety. a kazda z nich obsahuje nastroj dd s pomocou ktoreho sa da harddisk nielen precitat ale aj prepisat. hocicim dostupnym. skusil si pozriet na distrowatch?
      • Re: Re: fdisk v linuxe a distribucia cez diskety 28.01.2006 | 23:03
        Avatar Marián Ščerbák   Používateľ
        Len doplnim, ze ich su desiatky (pravdepodobne) a jedna z najlepsich (podla hodnotenia inych) je urcite 1. slovenska (kosicka) distribucia "brutalware". A mozno este bude zabavne vyskusat distribuciu na diskete s grafickym prostredim Menuet :-) Presne tak, ako radil WlaSaTy :-), distrowatch.com...
        • Re: Re: Re: fdisk v linuxe a distribucia cez diske 29.01.2006 | 16:12
          NasaK   Návštevník
          No, lenze menuetos nie je linux.. A pripajam sa k hodnoteniu brutalware.. ;)
          • Re: Re: Re: Re: fdisk v linuxe a distribucia cez d 29.01.2006 | 16:36
            WlaSaTy   Návštevník
            ja som kedysi pouzival tomsrtbt.: ftp://ftp.ibiblio.org/pub/linux/system/recovery/tomsrtbt-2.0.103.dos.zip ale to bolo v casoch ked som mal este k dispozicii sketovu mechaniku. ale to je uz davno minulostou.
          • Re: Re: Re: Re: fdisk v linuxe a distribucia cez d 29.01.2006 | 18:05
            Avatar Marián Ščerbák   Používateľ
            Ale je to sranda, ten menuetOS :-) Ja som teda svojho casu zasol, co sa na diskety pomesti...
            • Re: Re: Re: Re: Re: fdisk v linuxe a distribucia c 30.01.2006 | 15:48
              NasaK   Návštevník
              Ja sa vobec cudujem ako niekto vie pisat nieco v assembleri.. ;)
    • Re: fdisk v linuxe a distribucia cez diskety 30.01.2006 | 02:20
      Dumaru   Návštevník
      Ja mažem komplet disk ak je chybný alebo ho chcem vyčistiť od dát a rozdelenia pomocou Ultimate Boot CD. Celkom superná pomôcka, keď Windows alebo Linux odmieta mazať partície, nabootujem z cdromu, ked je utilita tuším Kill Disk a tá prepíše komplet disk nulami.
    • Re: fdisk v linuxe a distribucia cez diskety 30.01.2006 | 11:21
      Avatar fixinko Slackware,Gentoo,Solaris  Používateľ
      ako zmazat cely obsah hdd??? => jednoducho "dd if=/dev/zero of=/dev/hda" resp. za hda si dosad co chces vymazat :)
      So let it be written, so let it be done....
    • Re: fdisk v linuxe a distribucia cez diskety 30.01.2006 | 11:28
      Avatar Frantisek Klabzuba Debian  Používateľ
      mkfs -t ext2 /dev/hda1
      • Re: Re: fdisk v linuxe a distribucia cez diskety 30.01.2006 | 13:28
        WlaSaTy   Návštevník
        z tohoto sa este daju stale dostat fragmenty obsahu suborov. lepsi je cat /dev/urandom > /dev/hda niekolko krat za sebou. to spolahlivo odstrani vsetko z disku hda, vratane jeho rozdelenia. prepise to nahodnymi datami.
        • Re: Re: Re: fdisk v linuxe a distribucia cez diske 30.01.2006 | 13:58
          Avatar thefox Slackware  Používateľ

          No, ani toto nie je zaručený spôsob na zmazanie dát bez akejkoľvek možnosti na ich obnovu. Väčšinu pokusov to bezpečne odradí, ale sú postupy na obnovenie dát aj z takto "ošetreného" disku. (Ale ja na takéto niečo nie som odborník.)

          • Re: Re: Re: Re: fdisk v linuxe a distribucia cez d 30.01.2006 | 14:08
            WlaSaTy   Návštevník
            ano, najlepsie je znehodnotit data na disku s pomocou hrubej sily. teda napriklad kladivo alebo cestarsky valec. zavisi od nalady a dostupnych zdrojov. ale ani taka kyselina nie je na zahodenie, len v tomto pripade je potrebne pouzit normovane ochranne prostriedky (zelene rukavice na pracu s agresivnymi chemikaliami, ochranny stit, digestor,...) a vzniknuty odpad treba zlikvidovat v sulade s platnou legislativou (pri vylievani do kanala zriedit v pomere 1:20 000) a i ked susedov bazen splna tuto poslednu poziadavku, tak sa nejedna o kanal. takze je zakazane donho vylievat zieraviny (kyseliny, zasady,...). inac mozu narast restrikcie az do trestneho cinu vseobecneho ohrozenia. takze odporucam 5 kilove kladivo a pevny stit na tvar.
            • Zbytočné "Re: " do plynu!!! 30.01.2006 | 22:56
              Avatar thefox Slackware  Používateľ

              Ani päťkilové kladivo nemusí znehodnotiť disk natoľko, aby z neho dostatočne motivovaní ľudia nedostali dáta :-). Ak niekoho táto téma zaujíma, odporúčam prečítať túto diskusiu, s tou kyselinou si mal napríklad pravdu :-).

              • Re: Zbytočné 31.01.2006 | 16:49
                WlaSaTy   Návštevník
                to 5kg kladivo sa z bezpecnostnych dovodov pouziva viacnasobne. az pokial clovek neprekuje platne napriklad na podkovu alebo valasku.