Ako prehrať video .asf?

Sekcia: Aplikácie & Desktop 25.02.2006 | 06:57
Avatar maros Mandriva 2005  Používateľ
Prosím o radu ako prehrať video súbor .asf .Vyskúšal som Mplayer,Xine,Kaffeine.Totem ale bez úspechu. Mplayer vypísal Cannot find codec matching selected -vo and video format0x33564D57 A v konzole Opening video decoder: [dmo] DMO video codecs Win32 LoadLibrary failed to load: wmv9dmod.dll, /usr/lib/win32/wmv9dmod.dll, /usr/local/lib/win32/wmv9dmod.dll IMediaObject ERROR: 0x84e319a could not open DMO DLL (0x0 : 0) Failed to create DMO filter ERROR: Could not open required DirectShow codec wmv9dmod.dll. You need to upgrade/install the binary codecs package. Go to http://mplayerhq.hu/homepage/dload.html VDecoder init failed :( Opening video decoder: [dmo] DMO video codecs Win32 LoadLibrary failed to load: wmvdmod.dll, /usr/lib/win32/wmvdmod.dll, /usr/local/lib/win32/wmvdmod.dll IMediaObject ERROR: 0x84e319a could not open DMO DLL (0x0 : 0) Failed to create DMO filter ERROR: Could not open required DirectShow codec wmvdmod.dll. You need to upgrade/install the binary codecs package. Go to http://mplayerhq.hu/homepage/dload.html VDecoder init failed :( Cannot find codec matching selected -vo and video format 0x33564D57. Read DOCS/HTML/en/codecs.html! Moja angličtina a práca s Linuxom je ešte v plienkach a neviem ako ďalej. Používam MDK 10,2 Ď
    • Re: Ako prehrať video .asf? 30.01.2006 | 14:12
      Avatar dobinko Slackware 10.2, Ubuntu 5.10, G  Používateľ
      Odpoveď je v tvojom výpise: ERROR: Could not open required DirectShow codec wmv9dmod.dll. You need to upgrade/install the binary codecs package. Go to http://mplayerhq.hu/homepage/dload.html V slovencine: Chyba: Nemozno otvorit vyzadovany DirectShow kodek0 wmv9dmod.dll. Upgradujte /nainstalujte binarne kodeky. Navstivtehttp://mplayerhq.hu/homepage/dload.html Tomas Hanzel
      • Re: Re: Ako prehrať video .asf? 31.01.2006 | 14:34
        Avatar maros Mandriva 2005  Používateľ
        Ďakujem za radu už to funguje ale.... Zaujímave je že to funguje len na |Markíze. Napr. na archív TA3 to zatial stále bez úspechu, : -((( nefunguje
    • Re: Ako prehrať video .asf? 30.01.2006 | 14:13
      WlaSaTy   Návštevník
      ASF je suborovy format typu kontajner. rovnako ako avi, len ma rozsirene moznosti a netrpi niektorymi limitaciami ako avi (napr. 2Gb limit). takze budes potrebovat spravny kodek. inac nejde mi do hlavy co je to za film ked ho mplayer neprehral aj bez kodeku. odkial ho mas?
      • Re: Re: Ako prehrať video .asf? 30.01.2006 | 15:17
        Avatar maros Mandriva 2005  Používateľ
        Takže ide o archív TV Markíza.
        • Re: Re: Re: Ako prehrať video .asf? 30.01.2006 | 15:44
          Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
          mam digitalny fotak a robi mi to videa .asf vyzera to vo windows blbo a v linuxe vobec nejde... kodeky som stiahol, ale neviem co mam robit... je tam readme ze kde to mam dat, ale nejde to koli pravam... ani ked som ako root pekne prosim ako dam v mc presunut nieco?
          • Re: Re: Re: Re: Ako prehrať video .asf? 30.01.2006 | 16:29
            macbeth   Návštevník
            zapni konzolu prihlas sa ako root a potom mozes v mc kopirovat
            • Re: Re: Re: Re: Re: Ako prehrať video .asf? 02.02.2006 | 18:55
              Avatar maros Mandriva 2005  Používateľ
              Ďakujem za radu už to funguje ale.... Zaujímave je že to funguje len na |Markíze. Napr. na archív TA3 to zatial stále bez úspechu, : -((( nefunguje
          • Re: Re: Re: Re: Ako prehrať video .asf? 02.02.2006 | 19:02
            Avatar nardew debian  Používateľ
            F6 ;)
            • Re: Re: Re: Re: Re: Ako prehrať video .asf? 05.02.2006 | 11:29
              Attila   Návštevník
              stiahni si baliček zo stranky mplayeeru, názvom kodek win 32, ktorý bude mať cca 50 MB, al v nom budú orginálne dll knižnice z windowsu, ktoré su kodekmi, teda si to aj ty vieš skopirovať z win, tu knižnicu wmv9mod.dll alebo ako dsa volá, do adresára /lib/win32 , a ono ti to pôjde na 100 % Túto diskusiu považujem za uzatvorenú :)
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ako prehrať video .asf? 05.02.2006 | 11:32
                Attila   Návštevník
                ešte doplnam, že používaj na sledovanie live televizie alebo archivu radšej firefox, tam to ide všetko bez problemov. A namiesto markizi si pozri joj.sk, obraz je neporovnatelne krajší , tá markiza na svoje požiadavky tú kvalitu má ako mala aj pred 5 rokmi :( saméééé kocky!!!
    • Re: Ako prehrať video .asf? 25.02.2006 | 06:57
      Drom   Návštevník
      Pokud mas Windows, muzes si do /usr/lib/codecs/ nahrat windowsi .dll, .qtx, .ax a .acm, treba wmv9*.dll pro wmv soubory a tak...