nVidia driver

Sekcia: Aplikácie & Desktop 31.01.2006 | 21:21
Martin London   Návštevník
Ahojte Chcem sa opytat, ako mam nastartovat Mandrake 10.1 do textoveho rezimu, aby som mohol nainstalovat nVidia driver a potom zase normalne startovat v grafickom mode. Dakujem
    • Re: nVidia driver 30.01.2006 | 21:54
      Avatar puňťa Mandriva 2007.1 Gentoo 64bit  Používateľ
      jestli ti stačí tu grafiku vypnout tak v konzoli su , heslo . init 3 zpátky do grafiky startx
      • Re: Re: nVidia driver 30.01.2006 | 21:55
        Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
        :zpátky do grafiky startx alebo init 5, alebo /etc/init.d/xdm restart
        Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
        • Re: Re: Re: nVidia driver 30.01.2006 | 22:04
          Martin London   Návštevník
          neda sa spravit nieco take, ze prepisem len isty konfiguracny subor (myslim riadok v nom), aby mi system nabehol v textovom mode a potom ho zase prepisem naspat? Som zaciatocnik, tak preto sa pytam. Vdaka.
          • Re: Re: Re: Re: nVidia driver 30.01.2006 | 22:12
            Avatar Vec Arch Linux  Používateľ
            ano da sa to aj tak, ale su, heslo, init 3 v konzole je ovela rychlejsie
            • Re: Re: Re: Re: Re: nVidia driver 30.01.2006 | 22:18
              Martin London   Návštevník
              okej, dakujem vsetkym. este sa opytam, je nejake riziko, ze mi po nainstalovani tych driverov nenabehne KDE po zadani startx?
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: nVidia driver 30.01.2006 | 22:49
                WlaSaTy   Návštevník
                ano, je. take iste ako ze nenabehne GNOME, MOTIF, LESSTIF, Athena,... ale ak budes mat korektne nainstalovany ovladac, graficku kartu ktora je v danej verzii ovladaca podporena a hlavne korektne nastaveny konfigurak pre X, tak ziadne. PS.: do inittabu si daj standardne startovat do textu, keby nahodou (tak ako si chcel) a x si v pripade potreby nastartuj cez startx ;-). ak by ti nestartovali x-ka, tak si vzdy mozes prestavit ovladac z nvidia naspet na nv.
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: nVidia driver 30.01.2006 | 22:59
                  Martin London   Návštevník
                  jasne, chapem, este mi prosim Ta povedz, ktory konkretny konfiguracny subor to je. Vdaka.
                  • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: nVidia driver 30.01.2006 | 23:50
                    Avatar borg Fedora  Administrátor
                    /etc/inittab
                    • re: 31.01.2006 | 21:21
                      Avatar puňťa Mandriva 2007.1 Gentoo 64bit  Používateľ
                      A protože jistota je jistota stahni si slax ať se dostaneš na net a taky to můžeš přepsat v grafice. http://www.slax.cz/download.php