Md5sum

Sekcia: Ostatné 02.02.2006 | 09:12
Denadriel   Návštevník
Dobry den :( ako pre koho vsak ? :((( Kua ludia plsss uz asi sedem hodin sa trepem s tim md5sum-om :) Uz som cely googl prehladal a vyskusal som mrte navodov a postupov podla ktorych by to malo otestovat ale ani jeden nezabral plsssss :(((((((( som uz z toho zufaly :(( preco vsetko vsetkym ide na prvy pokus ale mne vzdy na koniec :((((((((((( ja sa nehram :(( to uz ten linux instalujem od piatka minuelho tyzdna :(( a cd-ma sale ignoruje :( bueeee plssss ma niekto nejaky navod ?? alebo je niekde nejaky presny postup ???? ako ten md5sum pouzivat ???
    • Re: Md5sum 31.01.2006 | 20:41
      WlaSaTy   Návštevník
      hmmm, man md5sum
      • Re: Re: Md5sum 31.01.2006 | 21:23
        Denadriel   Návštevník
        kurnajs :((( skusam to ale stale nic :(( skusal som to takto :md5sum -c livecd-x86-installer-2005.1-r1.iso.md5 potom neviem ci to ma byt s nejakou cestou k suboru alebo bez sice som to skusal aj s cestou aj bez nej :) ale som uz s toho vedla :((( pls mozete napisat ako to tam hadzete vy ?? plssss
        • Re: Re: Re: Md5sum 31.01.2006 | 21:35
          Denadriel   Návštevník
          tak radsej este potrobny postup ako som postupoval ja . Stiahol som si subor ISO zo stranky .. tam bol aj subor md5.. a ten sa pokusam otvorit Dalej som myslel ze sa ma otvorit aj ten iso subor v tom md5sume a porovnat vysledky tych dvoch .. Aspon ja tak uvazujem. ale ak zle uvazujem tak ma prosim vas urychlene vyvedte z omylu plssss :P
          • Re: Re: Re: Re: Md5sum 31.01.2006 | 21:47
            limbi   Návštevník
            stiahol si dufam iso a tiez md5 subor k tej verzii isa. md5 si otvor v hocijakom editore, zobrazi sa ti nejaky kod z cisel a pismen. chod do adresara, kde si stiahol ten iso subor a zadaj: md5sum \"iso subor\" (namiesto \"iso subor\" daj nazov toho suboru) zobrazi sa ti nejaky kod z cisel a pismen porovnaj obidva kody, ak su rovnake, stiahol si to ok
            • Re: Re: Re: Re: Re: Md5sum 31.01.2006 | 22:01
              Denadriel   Návštevník
              kurnajs :( stale nic Ako to bolo myslene ? chod do adresara, kde si stiahol ten iso subor a zadaj: md5sum "iso subor" ------- nema tam byt to pismeno ? -c/-b/-t ?? a ako si to myslel s tym : chod do adresara,kde si to stiahol ? Iso subor som stiahol do zlozky na ploche v torej nic nieje ,,,ked tam dam ten md5sum a spustim ho tak ten program sa otvori asi iba na jednu ms a skonci. ale ked to otvorim cez prikazovy riadok tak sa mi otvori : C:/Windows/system32/command.com tam pisem vsetky mozne kombinacie a NIC :(( PLS kill me :(
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Md5sum 31.01.2006 | 22:09
                WlaSaTy   Návštevník
                prikaz: md5sum -c livecd-x86-installer-2005.1-r1.iso.md5 je spravny. ak sa to skontroluje tak vypise bud OK anelo FAILED. samozrejme aj s menom kontrolovaneho suboru. co ti to vypisalo?
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Md5sum 31.01.2006 | 22:13
                  Denadriel   Návštevník
                  No such file or directory a to stale do okola :(
                  • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Md5sum 31.01.2006 | 22:32
                    WlaSaTy   Návštevník
                    operacny system windows je holy system ktory obsahuje jednu kalkulacku, jeden poznamkovy blok, jeden slaby editor dokumentov, jeden deravy prehliadac internetu a zopar nastrojov. ci je z toho nieco uzitocne nehame bokom. ale zial zatial standardne neobsahuje program na generovanie kontrolneho suctu a ani na jeho kontrolu. takze si stiahni md5sum.exe z internetu ako ti uz radili. ps.: ked budes rozdelovat disk pod gentoo, tak si na to radsej zavolaj kamarata aby si si nezlikvidoval nejake cenne data.
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Md5sum 31.01.2006 | 22:12
                meno   Návštevník
                si nenapisal ze si vo woknach, ale tu sa wokna nerozoberaju takze mas..... ale nie, ale meni sa vec, to potrebujes programek md5sum tak si ho stiahni nekde pre tie wokna, najlepsie do rovnakeho adresara ako je to iso, do toho isteho daj aj ten neco.md5 subor co rad kontrolovat by si chcel a v komandline wo windowe hod ze cd c:/cesta/kde/to/je ; a ked predpokladame ze ten md5sum program pre win sa vola md5sum.exe tak daj md5sum.exe -c neco.md5 ; mohlo by to ist ale vzhladom na to ze vo winoch som nebol uz par rokov tak mozno som uplne vedla, tak potom ma zabite :-P
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Md5sum 31.01.2006 | 22:25
                  Denadriel   Návštevník
                  1, program md5sum je v zlozke 2, v tej istej zlozke je iso subor stiahnuty 3, uz som otvoril aj ten md5sum program ked som tam pridal -c 4, napisal som mdbsum livecd-x86-bla bla bla az iso.md5 5, vystup = cista resp. cierna obrazokva :((
                  • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Md5sum 31.01.2006 | 22:41
                    WlaSaTy   Návštevník
                    pozor na dve veci.: 1) chvilku to trva, kym to skontroluje cdcko. zopar minut. 2) program vypise ci je to ok alebo ci bola chyba. takze ak to nespustas cez command prompt/prikazovy riadok alebo inak zvany cmd.exe (command.com pre win98 a nizsie) tak ti to vypise, spravi puk a zmizne. ani si to neprecitas ...
                    • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Md5sum 31.01.2006 | 22:53
                      Denadriel   Návštevník
                      Kaslem asi na to :( neni mi sudene mat Linux :( Budem odkazany vecne na windows :((((((((((( Co som komu urobil :((( ?? Nieje tu niekto kto uz testoval takto tie subory ? plsss pod na ICQ :) inu moznost nevidim :(
                      • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Md5sum 31.01.2006 | 23:05
                        WlaSaTy   Návštevník
                        tu nejde o to ci tie subory niekto testoval, ale o to ze ci si ich dobre stiahol. mas dve moznosti. bud si to vypalis bez kontroly a ak nieco nebude fungovat tak jednou z moznych chyb bude ze sa ti to nepodarilo stiahnut korektne. preto ta kontrola. dalsiou z chyb moze byt ze sa to sice napali korektne ale nebude to citatelne na prvy krat (ak to napalis prilis rychlo). ale to su problemy ktore mastanu VZDY ak clovek stahuje a napaluje instalacne CD operacneho systemu. a je jedno ci sa jedna o BSD, Solaris, Linux alebo o testovaciu verziu windows hlista. inac co takto pouzit nieco taketo: http://www.blisstonia.com/software/WinMD5/ sice som to bikdy nepouzil a nemam na to ani dovod, ale vyzera to pouzitelne. ps.: ziadat od niekoho aby problem doriesil na icq je viac ako neeticke. toto forum nie je na zadavanie problemov ale na hladanie odpovedi. takze ak niekto bude mat taky isty problem ako ty teraz, jednoducho vpravo hore zada md5sum a najde riesenie. a pomoze mu to. mimochodom, teraz si koli tebe vsetci zacneme instalovat icq.
                        • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Md5sum 31.01.2006 | 23:30
                          Denadriel   Návštevník
                          ok ok uvedomujem si svoje nezdvorile navrhy :)) Ale clovek nevie co moze cakat od toho alebo toho fora, resp. neviem ci vam vyhovuju taky ludia co chcu vyriesit svoj problem aj za cenu straty ludskej dostojnosti. Ale teraz vazne -- linux uz instalujem od piatku minuleho tyzdna a stale nic :( A to som si hovoril ze sa naucim co najviac o nom . Nehovorim ze som sa zatial nenaucil nic je toho celkom dost resp. iba zaciatky ale ked sa nedostanem donho a nebudem v nom pracovat tak sa na nom nenaucim vela :(( Uz som zistil ze chyba bude v cd ked mi pocas instalacie vyplulo mrte erorov :( ale teraz by som rad eliminoval jej povod. pls poradte
                          • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Md 31.01.2006 | 23:52
                            WlaSaTy   Návštevník
                            tak si to cdcko skontroluj a ak bude ok, tak vypal na nejake normalne cd a na podporovanej rychlosti. tym nemyslim napriklad 72x (to dokaze moja dvd prepalovacka), z takeho nenabootujes. mimochodom mozes pouzit aj http://sourceforge.net/projects/md5summer/ ale podla typu chyby by som odporucil aj skontrolovat pamet (z toho cdcka sa da nabootovat aj memtest) pocas jedneho dna - plny test. popripade sk mas ten stroj pretaktovany tak vrat povodne hodnoty. linux nie je o rychlosti ale o spolahlivosti. i ked rychlost nie je jeho slabinou, ak ho mas spravne nakonfigurovany ;-)
        • Re: Re: Re: Md5sum 01.02.2006 | 01:53
          martin   Návštevník
          mozno pomoze pridanie parametra v: md5sum -cv livecd-x86-installer-2005.1-r1.iso.md5 - parametre pre md5sum (urcite platia v linuxovskej verzii): c - porovna subor so suctom v kontrolnom subore v - vypise podrobny vystup vysledku - takze ak je kontrolny sucet md5 v poriadku tak vypise "OK", ak nie tak vypise ze kontrolny sucet je zly treba davat aj pozor na to ci su v kontrolnom subore velke alebo male pismena niekedy staci prepisat velke na male a sucet je ok inac pre windows odporucam na kontrolu md5 program md5summer alebo total commander (nájdite si cez google) ...a vela stastia s linuxom
          • Re: Re: Re: Re: Md5sum 01.02.2006 | 19:55
            martin   Návštevník
            v total commanderi sa md5 sucet overi tak ze sa presunies do adresara kde mas subor s kontrolnym suctom aj subor ktory ides overovat. tam jednoducho kliknes na subor s kontrolnym suctom a total commander to za chvilu overi. da sa to myslim aj cez nastavenie sa na subor a vybratim z menu na hornej liste nieco ako: file [subor] - verify svf sums [overit sucty svf] (presne sa nepamatam)
    • Re: Md5sum 01.02.2006 | 08:57
      Avatar titanik mint  Používateľ
      md5sum.exe subor.iso >nejakysubor.md5 a porovnaj subor.md5 a nejakysubor.md5
      • Re: Re: Md5sum 01.02.2006 | 18:38
        Denadriel   Návštevník
        ok tak som si nainstaloval TC a teraz mi este povedzte kde to nadem pls :p budem hladat aj ja zatial caf :D
        • Re: Re: Re: Md5sum 01.02.2006 | 19:42
          WlaSaTy   Návštevník
          sice nepises co znamenaju tie dve pismenka a nepopisujes co chces najst (ci to stiahnute iso alebo program na kontrolu a generovanie kontrolneho suctu) ale nevadi. kde si si stiahol to iso vies, ved si si ho stahoval. ake dtiahnes program na generovanie a kontrolu md5 je uvedene aj v tomto vlakne niekolko krat. ak chces pomoct, tak sa prosim ta vyjadri z cim.
          • Re: Re: Re: Re: Md5sum 01.02.2006 | 19:55
            Denadriel   Návštevník
            Churaa aaaa :DDDD Checknite toto plssssss MOZE TO BYT ????? AK TO JE ONO TAK TO IDEM HNED NAPALIT A bootnot to :D plssss odpovedzte
            • Re: Re: Re: Re: Re: Md5sum 01.02.2006 | 19:56
              Denasriel   Návštevník
              teda toto :: http://kerber-os.wz.cz/MD5.JPG ospravedlnujem sa za tu spravu pred tym .. tam som zabudol dat link :P
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Md5sum 01.02.2006 | 20:02
                WlaSaTy   Návštevník
                ak si umiestnujes nejake linky k sebe na web, tak si prosim ta vypni torrenty. ten obrazok by sa ludom stahoval pol dna. zial, neda sa pozriet. skus si stiahnut napriklad toto: http://sourceforge.net/projects/md5summer/ spustit a otvor v tom ten *.md5 subor ktory si si stiahol spolu s iso obrazom gentoo a ono sa ti to skontroluje.
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Md5sum 01.02.2006 | 20:07
                  Denadriel   Návštevník
                  ako ? ja torenty nemozem pouzivat :( takze neviem .. a mimochodom akoze to nejde mrknut ? :( ja sa tolko snazim a ono nic ? :(( no a to kontrolovanie sa tu uz riesilo cely vcerajsi den tak som mylsel ze vas timto potesim :P ale asi nie ...ok aj tak vsetkym dik za vsetko
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Md5sum 01.02.2006 | 20:05
                meno   Návštevník
                gratulujem, prave si sa stal muzom
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Md5sum 01.02.2006 | 20:10
                  Deandriel   Návštevník
                  hhh tak je to tak ako to ma byt ?
                  • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Md5sum 01.02.2006 | 20:15
                    Denadriel   Návštevník
                    WlaSaTy este k tomuto vyjadreniu ... ps.: ked budes rozdelovat disk pod gentoo, tak si na to radsej zavolaj kamarata aby si si nezlikvidoval nejake cenne data. chcem sa spytat ci budem potrebovat aj tak nejakeho kamosa na rozdelenie disku ked nepotrebujem ziadne data z disku ?? :)))))
                    • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Md5sum 01.02.2006 | 20:50
                      WlaSaTy   Návštevník
                      ak nemas na disku ziadne cenne data, tak nie. ide o to, ze rozdelit disk a vytvorit suborovy system je lahke, ale tym si clovek spolahlivo odstrani informacie o suboroch. takze prides o data. a v tomto pripade nepomoze vytiahnut ich z recicle byn ci ako sa ten odpadkovy kos vola ;-) ale ze clovek nema ziadne dolezite data na disku? no, ak ich mas zalohovane na cd/dvd tak ok. napriklad ja si zalohujem fotky ak ich mam aspon pol giga (na jedno cdcko) a sukromne dokumenty (postu, projekty, dokumenty) ak ich mam aspon 200Mb (male cdcko). nastavenia si zalohujem povecsinou pomocou pera a papiera :)
                      • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Md5sum 01.02.2006 | 20:57
                        Denadriel   Návštevník
                        No pravdu povediac mam vsetko zalohovane na dvd -ckach .. teda filmy a pod... aporopo ked budem vytvarat suborovy system tak sa vsetko co bolo na tom disku dufam naformatuje ( dufam ze hej ) A este aky je lepsie pouzit systemovy subor ? reiseRF ci ext2,3 ???
                        • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Md5sum 01.02.2006 | 21:54
                          WlaSaTy   Návštevník
                          aky je lepsi suborovy system? obycajny uzivatel si nevsimne rozdiel. ale co sa tyka vykonu alebo funkcionality, tak existuju rozdiely. sice minimalne, ale existuju.
                          • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Md 01.02.2006 | 22:14
                            Denadriel   Návštevník
                            ale neprezradis ktore maju ake vsak ? :D oka skusim ten reiseRF :D thx ete raz ALL
                            • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re 01.02.2006 | 22:25
                              WlaSaTy   Návštevník
                              tie rozdiely sa daju vcelku lahko najst na google. co sa tyka performance tunning, tak teba asi nebude zaujimat porovnanie vykonu v databazovom prostredi, a podobne.
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Md5sum 02.02.2006 | 09:10
                Avatar titanik mint  Používateľ
                mne to ide
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Md5sum 02.02.2006 | 09:12
                  Avatar titanik mint  Používateľ
                  teda ten link som xel povedat