Gnome vs KDE ?

Sekcia: Aplikácie & Desktop 29.07.2006 | 16:09
LinuXiker   Návštevník
Caute vsetci, zaujimalo by ma jedna vec (no flame! Co je uzivatelsky privetivejsie a viac USER - Frienldy? Viac moznosti prisposobenia?Vecsia variabilita? Co viac podporuju vyvoraji gentoo linuxu? Co je pravdy na tom ze Novell sa priklana pre gnome? http://www.blue-point.cz/ldc/node/17 Je fakt lepsie nez KDE ? /ked gigant ako Novell ide na gnome, aj RH tiez./ Vyjadrite sa ! Co najskor !
    • Re: Gnome vs KDE ? 01.02.2006 | 17:15
      cov   Návštevník
      na tohle zase asi nejde odpovedet .... me vyhovuje KDE , dalsimu GNOME , jinemu XFCE atd. , ale i na KDE pouzivam aplikace primarne urcene na GNOME :)
      • Re: Re: Gnome vs KDE ? 01.02.2006 | 17:33
        LinuXiker   Návštevník
        Vlastne ja pouzivam niektore aplikacie z KDE. Ich rychlost tym bude znizena???
        • Re: Re: Re: Gnome vs KDE ? 01.02.2006 | 18:01
          Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
          ak mas silny PC tak no problem - ak mas rachotinu tak... hmmm... asi viac gnome... inaksie kde pride z verziou 4.0 a bude mat zas velky naskok... ale tak kto vie co prinesie GNOME 3.0... chlapik nado mnou to dobre vystihol
    • Re: Gnome vs KDE ? 01.02.2006 | 18:12
      Avatar Frantisek Klabzuba Debian  Používateľ
      Ahoj. Toto je jednoznacne pokus o dalsi flame. Aj napriek tomu odpoviem... GNOME ani KDE nepouzivam lebo mam P133/16 MB RAM. Pouzivam QVWM 1.1.12 + vlastne upravy. Linus T. onoho casu "uvalil kliatbu" na nove GNOME lebo odstranili z tlacoveho dialogu jednu polozku s odovodnenim "Aby nemiatla uzivatelov". Skusal som ale na Celeron M 1.4 GHz 256 MB Ram Fedora Core 4 ktora ma Gnome aj KDE, a KDE startovalo o trochu rychlejsie, na tom istom stroji QVWM nabehlo za cca 1 sekundu :) dvh
      • Re: Re: Gnome vs KDE ? 16.07.2006 | 03:41
        Ali   Návštevník
        Nevies o nejakej nevelkej LIVE distr. co ma QVWM ?
    • Re: Gnome vs KDE ? 01.02.2006 | 19:38
      WlaSaTy   Návštevník
      ak to nema byt flame, tak sa nejedna o otazku. ak chces vediet co tebe najviac vyhovuje, tak to vyskusaj. ak chces vediet co vyhovuje inym a preco, tak si zaloz anketu. ak, tak. tyk tak.
    • Re: Gnome vs KDE ? 01.02.2006 | 20:26
      jancici   Návštevník
      mam gentoo uz dost dlho, ale na otazku KDE ci GNOME neviem odpovedat, pouizvam iba GNOME co gentoo vyvojari podporuju viac, hm.. tazko povedat, skus pozriet GWN archiv, bol tam rubrika developer of the week, a chlapici tam pisali ake aplikaciu pouizvaju tuto je nejaka statistika : http://gentoo-portage.com/Stats 8 najpouzivanejsi USE flag je "-KDE" a 17 je "-GNOME" to minus znamena ze ho nechcu mat ako "zavislost" v systeme a opacne je to takto : 12 "GNOME" 18 "KDE" takze asi gentaci viac pouzivaju GNOME ale tak ako tu bolo napisane, treba vyskusat a budes vydiet co ta viac oslovi
      • Re: Re: Gnome vs KDE ? 15.07.2006 | 17:44
        chembro   Návštevník
        to bude skor naopak. 18 KDE a 8 -KDE je lepsie ako 12 Gnome 17 -Gnome . cize viac pouzivaju KDE
        • Re: Re: Re: Gnome vs KDE ? 15.07.2006 | 17:49
          Avatar uid0 Debian  Používateľ
          ale viac ludi nechce mat nic docinenia s KDE a pouzivaju nieco ine (nemusi to byt GNOME)
          Debian. apt-get into it…
    • Re: Gnome vs KDE ? 02.02.2006 | 14:20
      Peti   Návštevník
      Myslim ze pohodlnejsie je KDE. Viac veci sa tam da nastavit klikanim. Kdo ma slabsi stroj tak Gnome. Da sa na neho zviknut. Skusal som FC4 Gnome a Mandrivu 2006 KDE aj Gnome. Moj problem bol vybrat si. To je asi problem veciny tych co prechadzaju na Linux. Vybrat si. Treba skusat.
    • Re: Gnome vs KDE ? 15.07.2006 | 19:08
      Avatar nardew debian  Používateľ
      v prvom rade, setko toto je len z mojho pohladu, takze: Co je uzivatelsky privetivejsie a viac USER - Frienldy? - pre mna je to KDE, ale to nic neznamena lebo pre teba to moze byt uplne naopak, cize tuto vlastnost si musis sam vyskusat Viac moznosti prisposobenia?Vecsia variabilita? - KDE Co viac podporuju vyvoraji gentoo linuxu? - oboje podporuju imho rovnako Co je pravdy na tom ze Novell sa priklana pre gnome? - v tom linku co si dal to mas napisane Je fakt lepsie nez KDE ? - ja osobne nemozem GNOME vystat a pouzivam odjakziva KDE, lebo zda sa mi ovela krajsie a logickejsie. ale ak by som mal slabsi stroj, KDE by som si tam isto nedaval...
      • Re: Re: Gnome vs KDE ? 15.07.2006 | 19:17
        Avatar uid0 Debian  Používateľ
        myslim, ze uz ho to teraz nezaujima. ale keby si nepisal blbosti: GNOME moze byt rovnako narocne (som o tom presvedceny) KDE samozrejme nema viac moznosti prisposobenia
        Debian. apt-get into it…
        • Re: Re: Re: Gnome vs KDE ? 15.07.2006 | 19:53
          Avatar nardew debian  Používateľ
          sice neviem na co si narazal vetou GNOME moze byt rovnako narocne (som o tom presvedceny), ale v poho... a KDE ma samozrejme viac moznosti...
          • Re: Re: Re: Re: Gnome vs KDE ? 15.07.2006 | 20:07
            Avatar nardew debian  Používateľ
            s tym gnome malo byt asi k tomu koncu... ano samozrejme ze moze byt take iste narocne... takisto aj xfce moze byt take narocne. aj fluxbox moze byt... zalezi to len od usera co s tym spravi ;) ale "out of box" a pri klasickom pouzivani je gnome menej narocne(som o tom presvedceny;))
            • Re: Re: Re: Re: Re: Gnome vs KDE ? 15.07.2006 | 20:59
              Avatar uid0 Debian  Používateľ
              LOL. XFCE nemoze byt take narocne ked nespusta aplikaciu ako nautilus alebo nejaku (hociaku) KDE aplikaciu.
              Debian. apt-get into it…
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Gnome vs KDE ? 15.07.2006 | 21:01
                Avatar nardew debian  Používateľ
                LOL stavime sa ze ked xces tak moze byt?
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Gnome vs KDE ? 15.07.2006 | 21:06
                  Avatar uid0 Debian  Používateľ
                  mi chces povedat, ze xfce4-session + xfce4-panel + thunar mozu byt rovnako narocne ako ekvivalenty v GNOME/KDE?
                  Debian. apt-get into it…
                  • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Gnome vs KDE ? 15.07.2006 | 21:28
                    Avatar nardew debian  Používateľ
                    ty si napisal ze gnome moze byt rovnako narocne ako je KDE... ano moze, ale za normalnych okolnosti nie je.... tak isto aj xfce moze byt take narocne, ale tiez vieme ze tomu tak nie.. takze rozlisuj medzi moze a medzi je
                    • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Gnome vs KDE ? 15.07.2006 | 21:41
                      Avatar uid0 Debian  Používateľ
                      ty si napisal > takisto aj xfce moze byt take narocne ked nespustis iny window manager/plochu, nautilus ci KDE aplikaciu - ktore nepatria do XFCE, tak nemoze byt narocnejsie. musis porovnavat aplikacie z XFCE a odinokial, nesmies porovnavat narocnost XFCE ak tam spustis bordel odinokial, to nesposobuje XFCE... (bordel su aplikacie, ktore vyzaduju nezmyselne kniznice - nautilus alebo HOCIAKA KDE aplikacia). to je akoby si povedal, ze bash je narocny, ked si v nom pustis [vloz sem meno aplikacie, ktora zerie vela pamate a CPU]
                      Debian. apt-get into it…
                      • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Gnome vs K 15.07.2006 | 21:59
                        Avatar nardew debian  Používateľ
                        ano, toto je pravda... ale to, ze ked das na slaby pc Gnome a KDE tak nemozes vraviet ze Gnome moze byt take iste narocne ked mu tam das nejaku extra aplikaciu ako zakladna zostava KDE... a to vravim napriek tomu ze som zarytym zastancom KDE
                        • Re: 15.07.2006 | 22:08
                          Avatar uid0 Debian  Používateľ
                          to to tom, ze moze byt rovnako narocne som tam dal, aby som nebol obvineny z toho, ze len nadavam na KDE - ja totiz nadavam aj na GNOME :)
                          Debian. apt-get into it…
                          • Re: Re: 15.07.2006 | 22:13
                            Avatar nardew debian  Používateľ
                            jaj tak, tak to sa idem pustit teraz do xfce :D
                          • Re: Re: 15.07.2006 | 22:16
                            Avatar nardew debian  Používateľ
                            ja som v prvej chvili nechcel vobec reagovat na niekoho prispevky prave koli tejto "flameable" teme, ale tak ked uz si napisal ze pisem blbosti, tak sa inak nedalo ;)
                            • Re: Re: Re: 15.07.2006 | 22:20
                              Avatar uid0 Debian  Používateľ
                              ja si nemyslim, ze to dopadlo zle. par threadov s vymenami nazorov, obcas to zaskripalo, ale inac v pohode.
                              Debian. apt-get into it…
      • Re: Re: Gnome vs KDE ? 15.07.2006 | 19:33
        jb   Návštevník
        KDE - nechcem, neznam a nevidim je to maxi blbost neznasam Microsoft a budem si davat nieco do straja co sa opici po widnowse nie dik to si radcej dam prikazovy riadok. GNOME - sa mi zda user frendly jednoduche a velmi prehladne co sa o KDE neda zdaleka povedat. Umna jednoznacne vedie GNOME. Kadzy Linux co nema Gnome je premna nezaujimave a ani si ho nevsimam. Gentoo Rulezz
        • Re: Re: Re: Gnome vs KDE ? 15.07.2006 | 19:55
          Avatar nardew debian  Používateľ
          zaujimave ked hodnotis kvalitu linuxu(asi si mal na mysli distribuciu) podla WM...
        • Re: Re: Re: Gnome vs KDE ? 15.07.2006 | 19:58
          Avatar chembro   Používateľ
          to si odkial nabral ze sa opici po Mrkvoshofte :D. Vacsiu blbost som necital. A co sa tyka prehladnosti KDE vedie. Spustis Kcontrol a nastavujes. Vsetko potrebne mas na kope. Kmenu pekne rozdelene do sekcii. Co sa tyka narocnosti, tak to zalezi od nastaveni, ale urcite minimum nieje pri 512MB ale 128MB, hoci spolu so systemom zabera cca 70MB, co nieje vela.
          • Re: Re: Re: Re: Gnome vs KDE ? 15.07.2006 | 21:05
            Avatar uid0 Debian  Používateľ
            KDE je lepsie pre newbies :) len sa neuraz. Kmenu? a to mi je naco? Kcontrol? a to mi je naco? este spomen ten K task manager, ci ako sa to vola - a to mi je tiez na co? ja ani nemam graficky file manager. len MC.
            Debian. apt-get into it…
            • Re: Re: Re: Re: Re: Gnome vs KDE ? 15.07.2006 | 21:08
              Avatar uid0 Debian  Používateľ
              a tomu sa hovori, ze X je na to, aby si mohol vidiet viac xtermov naraz :)
              Debian. apt-get into it…
            • Re: Re: Re: Re: Re: Gnome vs KDE ? 15.07.2006 | 21:32
              Avatar nardew debian  Používateľ
              naco ti je kcontrol? aby to KDE vyzeralo aspon trochu okulahodiaco a aby si si ho mohol prisposobit narozdiel od pre mna mrzkeho vzhladu gnome(pre mna)... KDE je pre newbies? zaujimave ze sade sa uvadza ze pre newbies je gnome kde prakticky nemozes nic nastavit a tym ani nic pokazit...
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Gnome vs KDE ? 15.07.2006 | 21:43
                Avatar uid0 Debian  Používateľ
                aj gnome, ale ten je trosku viac rozdielny od windows
                Debian. apt-get into it…
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Gnome vs KDE ? 15.07.2006 | 22:02
                  Avatar nardew debian  Používateľ
                  inak nerozumiem tym ludom co sa ohanaju frazami ze "je to podobne ako windows".. ved ak vzhlad by bola jedina nevyhoda windowsu, tak v zivote by som nepresiel na linux.. ja myslim, ze KDE ma v rozumnej miere niektore veci ako windows a zvysnu majoritnu cast s uspechom nahradzuje... ano, gnome je odlisne od windows... ale to este neznamena ze je pekne ;)
                  • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Gnome vs KDE ? 15.07.2006 | 22:12
                    Avatar uid0 Debian  Používateľ
                    gnome sa skor chce (alebo chcelo? uz je to doba co som videl naposledy) na MacOS. ja velmi na vzhlad nepozeram, ale tesi ma, ze GTK2 je krasne narozdiel od 1 :) (a osobne si nemyslsim, ze KDE je krajsie v tom zakladnom skine)
                    Debian. apt-get into it…
                    • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Gnome vs KDE ? 15.07.2006 | 22:20
                      Avatar nardew debian  Používateľ
                      ok, jednoducho sa nezhodneme ;) co sa tyka grafickych kniznic tak mam ovela radsej Qt nez Gtk, co sa tyka WM tak KDE(logicky:)) a KDE base skin sa mi zda isto kajsi ako Gnomacky... myslim ze je to zbytocne dalej rozoberat a ani ejden nepresvedc itoho druheho ;) a k tomu nechce sa mi cakat kym zas nacita tych xxx prsipevkov :p
                      • Re: 15.07.2006 | 22:26
                        Avatar uid0 Debian  Používateľ
                        tak co? nacitalo sa rychlo? :P Qt nie je len graficka kniznica, ale jedina kniznica pre "vsetko". uz to tu bolo spominane. cize bud ides s nou alebo nie (nastastie vacsina nie :P) a prechody farieb nepovazujem za krasne :)
                        Debian. apt-get into it…
                        • Re: Re: 15.07.2006 | 22:30
                          Avatar nardew debian  Používateľ
                          njn, tak predsi to len vyckam ;) qt vs gtk tu bolo riesene a prechody farieb je naozaj uuuplne subjektivny nazor(aj ked je pravda ze moje KDE sa od basic skinu dost lisia, ale aj tak ten zakladny sa mi zda krajsi nez Gnome;))
                          • Re: Re: Re: 15.07.2006 | 22:32
                            Avatar uid0 Debian  Používateľ
                            musim ta sklamat. netusim aky GTK engine pouziva GNOME :)
                            Debian. apt-get into it…
                  • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Gnome vs KDE ? 16.07.2006 | 20:21
                    Avatar M@trixX Mandriva 2007.1  Používateľ
                    moj nazor: vzhlad je jedina drobnost, co je na vynshitoch (novsich Xp-wysťa) dobre... s vynom je iny problemo - nefunguje... vzhlad je dobry.
                    • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Gnome vs KDE ? 29.07.2006 | 16:05
                      Avatar KiLo Debian stable  Používateľ
                      spojenie pekna nadoba, ale derava sedi ako r*t na serbel
                      cat /dev/dsp > /dev/sda - ovladanie pocitaca hlasom
            • Re: Re: Re: Re: Re: Gnome vs KDE ? 15.07.2006 | 21:40
              Avatar chembro   Používateľ
              Kmenu ,na to iste ako menu vo Fluxboxe.
              Kcontrol ,na pohodlne nastavenie KDE a jeho sucasti.
              nieje K task manager ale Ksysguard , na sledovanie procesov etc.
              No ano , teraz si velky guru co nema graficky file manager, tlieskam ti, si fakt king :D. Nerob sa tu mudrym jak rit :D
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Gnome vs KDE ? 15.07.2006 | 21:46
                Avatar uid0 Debian  Používateľ
                Kmenu - nepotrebujem. dam Alt+F2 a napisem prikaz, alebo mam terminal Kcontrol - nemam toho vela na nastavovanie (a o prehladnosti Kcenter sa nebudem vyjadrovat) Ksysguard - take je aj pod GTK ale vobec nechapem na co to niekomu je. vobec nie som velky guru, len nemam rad neprehladne a zbytocne veci. raz mozno pochopis...
                Debian. apt-get into it…
    • Re: Gnome vs KDE ? 15.07.2006 | 19:31
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      Gnome sa stale zlepsuje, KDE sa stale zlepsuje, XFCE sa stale zlepsuje... je to hlavne vecou zvyku... :-)))
      • Re: Re: Gnome vs KDE ? 15.07.2006 | 19:35
        Avatar uid0 Debian  Používateľ
        to je subjektivne. XFCE 4.4 ma zopar peknych vylepseni, zopar chyb a zopar veci ma nasralo. a hlavne sa mi nepaci ze xubuntu ma nastavene XFCE aby kopirovalo GNOME, ci dokonca ma stve ze to je az tak mozne (tie ikony na ploche ma uplne dorazili). XFCE totiz vychadza z ineho konceptu nez windows/mac - a to tradicneho unixoveho CDE.
        Debian. apt-get into it…
        • Re: Re: Re: Gnome vs KDE ? 15.07.2006 | 19:38
          jb   Návštevník
          ps: XFCE nepoznam preto ho nesudim. nnnp
    • Re: Gnome vs KDE ? 15.07.2006 | 19:41
      Avatar borg Fedora  Administrátor
      z programatorskeho hladiska je ovela lepsie KDE. predsa kniznica QT toho ponuka ovela viac a rychlejsi vyvoj ako GTK pre GNOME.
      • Re: Re: Gnome vs KDE ? 15.07.2006 | 19:48
        Avatar uid0 Debian  Používateľ
        1) nie pre C 2) za nekomercne (ci ne-GPL?) pouzitie sa plati 3) Qt obsahuje kopu inych veci, ktore nesuvisia s grafikou? na tie mas ine kniznice 4) GTK nie je "pre GNOME"
        Debian. apt-get into it…
        • Re: Re: Re: Gnome vs KDE ? 15.07.2006 | 19:49
          Avatar uid0 Debian  Používateľ
          komercne samozrejme
          Debian. apt-get into it…
        • Re: Re: Re: Gnome vs KDE ? 15.07.2006 | 19:56
          Avatar borg Fedora  Administrátor
          1. pre C++ ;) 2. kto hovori o komercnych aplikaciach? aj program ktory vytvoris pomocu GTK musis uvolnit pod GPL 3. ano QT mozno prirovna MFC od microsoftu. preto lahsi a rychlejsi vyvoj 4. ano, ale gnome vyuziva gtk, tak isto ako vyuzvva ORBIt, pango, gtk+, libxml a mnoho ineho
          • Re: Re: Re: Re: Gnome vs KDE ? 15.07.2006 | 20:00
            Avatar uid0 Debian  Používateľ
            1) a pre kolko dalsich jazykov je Qt vhodne? 2) GTK je pod LGPL. nemusis ani h*vno :) http://www.gtk.org/ 3) MFC? ustup satane :D 4) ano, a to je lepsi pristup (navyse ma svoje hnusne vlastne velke kniznice + nautilus etc). gtk+ (to je spravny nazov), pango a cairo su super
            Debian. apt-get into it…
            • Re: Re: Re: Re: Re: Gnome vs KDE ? 15.07.2006 | 20:04
              Avatar borg Fedora  Administrátor
              1. python 2. nj, moj omyl 3. skus ostry vyvoj, uvidis o com o to je. 4. a to vsetko mam v jednej kniznici
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Gnome vs KDE ? 15.07.2006 | 20:13
                Avatar uid0 Debian  Používateľ
                1) myslel som nejaky kompletnejsi zoznam, ako tento http://www.gtk.org/bindings.html 3) a 4) ostry vyvoj? to by som si musel za Qt zaplatit, v pripade GPL software mam casu kolko potrebujem a mozem kvalitne uplatnit modularny design, unixovy pristup - zvolit si tie najvhodnejsie kniznice. uz chapes preco pomyslenie na KDE u niekoho sposobuje pocit nevolnosti?
                Debian. apt-get into it…
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Gnome vs KDE ? 15.07.2006 | 20:22
                  Avatar borg Fedora  Administrátor
                  1. taky pekny zoznam nemam, ale google vyplul python, ruby, C#, podpora perlu sa robi 3-4: nemusis platit ak chces budes distribuovat pod GPL. a GPL neznamena ze za program nemozes pytat prachy. hm, modularny navrh? tazko udrziavatelny. vela kniznic v projekte nie je dobre mat...
                  • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Gnome vs KDE ? 15.07.2006 | 20:49
                    Avatar uid0 Debian  Používateľ
                    modularny design ti zjavne nic nehovori. ako povinnu literaturu odporucam: http://catb.org/~esr/writings/taoup/html/ ide o to, ze vacina veci co pouziva Qt automaticky je KDE aplikacia. preco? kazdy KDE hello world program pyta miliardu veci - kolourpaint vypyta 60MB veci, to je viac nez GIMP! preto je KDE horsie. kolko programov pouziva Qt same o sebe? ja z nich pouzivam len operu, mnohym by ani ta nechybala. Qt nie je nekvalitne, ale akosi chybaju podstatne vyhody. povedzme, ze to moze byt naozaj vyhodne pre komercne spolocnosti, ktore za nu zaplatia a maju vsetko v jednom a nemusia nikdy hladat co je pre nich vyhodnejsie - napisu monoliticky program a volba kniznice a jazyka je jasna.
                    Debian. apt-get into it…
                    • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Gnome vs KDE ? 15.07.2006 | 21:06
                      Avatar borg Fedora  Administrátor
                      teoria a prax su dve rozne veci.
                      • Re: 15.07.2006 | 21:10
                        Avatar uid0 Debian  Používateľ
                        tak si chod prec do windows, ked ti UNIX nefunguje dost dobre... :) alebo z aplikacii ti nestaci gimp ako dokaz?
                        Debian. apt-get into it…
                        • Re: Re: 15.07.2006 | 21:13
                          Avatar borg Fedora  Administrátor
                          mna nemusis posielat nikam ;) nikde som nepisal ze mi linux nefunguje dobre, funguje mi super a to aj na viacerych serveroch ;) ja len preferujem prax pred teoretizovanim. no proste mne viac sedi qt a ja za to nemozem ze teba sa to nepaci ;) o tom je linux, mas viac sposobov riesenia...
                          • Re: Re: Re: 15.07.2006 | 21:18
                            Avatar uid0 Debian  Používateľ
                            ja ta neodhanam od Qt (teda aspon nie ak nevyzadujes KDE kniznice :))) a unixovy pristup proste funguje, je to teoria, ktora vznikla praxou. naozaj odporucam tu knihu (len neber vazne reci o interpretovanych jazykoch :))
                            Debian. apt-get into it…
    • Re: Gnome vs KDE ? 15.07.2006 | 20:12
      Avatar _Lenin Mint Linux  Používateľ
      gNome vs. KDE? No to je jasné... GNOME!!! Pretože som mal aj KDE a to sa mi moc nepáčilo! Moc pekné menu tam nieje a GNOME JE o kúsok rýchlejší ale hlavne veľmi prehľadný. Na mojom Ubuntu 6.06 som tam mal hned GNOME a rozhodovanie nebolo až také ťažké!!!A pôjdu ti tam aj aplikácie určené na iné Okná! (to vlastne šade ;) ... like mne ide celá séria KDE Development C/C++...Designer...Scripter a také ďalšie sračky )
    • Re: Gnome vs KDE ? 15.07.2006 | 21:26
      Avatar Dávid Kovács Slackware  Používateľ
      XFCE Rulz!
      Dávid Kovács [ Davs ] - Slackware 11.0
    • Re: Gnome vs KDE ? 15.07.2006 | 22:03
      Avatar nardew debian  Používateľ
      btw je z toho nic ine len flame ako akzdy ocakaval...
      • Re: Re: Gnome vs KDE ? 15.07.2006 | 22:06
        Avatar uid0 Debian  Používateľ
        nezabudaj, ze ty si vytiahol pol roka stary topic :)
        Debian. apt-get into it…
        • Re: Re: Re: Gnome vs KDE ? 15.07.2006 | 22:07
          Avatar uid0 Debian  Používateľ
          sorry, beriem spat :)
          Debian. apt-get into it…
          • Re: Re: Re: Re: Gnome vs KDE ? 15.07.2006 | 22:22
            Avatar nardew debian  Používateľ
            no ved to ;)
    • Re: Gnome vs KDE ? 15.07.2006 | 22:24
      Avatar rzelnik Mandriva  Používateľ
      Dlhe roky som pouzival KDE a bol som s nim celkom spokojny. Po Gnome som trochu pokukoval ciste zo zvedavosti, ale nepacilo sa mi po grafickej stranke, zdalo sa mi take nejake nevyladene. Pred par dnami som ale nahodil Ubuntu 6:06 a som z toho velmi prijemne prekvapeny. Posobi to na mna tak trochu ako MacOS (classic) - proste jednoduche, ciste prostredie, v ktorom su logicky a prehladne usporiadane prvky. Nic navyse, nic, co by tam nemuselo byt. Graficky je to tiez velmi pekne zladene, ikonky, fonty, velkosti pisma, proste pastva pre oci. Takze aby som to zhrnul: * KDE je dobre pre tych, ktori maju radsej viac moznosti, v ktorych sa mozu preklikavat. Prostredie sa podoba na Windows. * Gnome je skor pre ludi, ktori maju radi funkcny minimalizmus a'la MacOS.
    • Re: Gnome vs KDE ? 16.07.2006 | 11:19
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      Caute vsetci, zaujimalo by ma jedna vec (no flame! >cau Co je uzivatelsky privetivejsie a viac USER - Frienldy? >pre windowsaka asi kde lebo sa trosku viac podoba... ale aj na to si treba zvyknut ze su tam odlisnosti. myslim ze gnome a kde sa teraz podobaju viac ako kedysi Viac moznosti prisposobenia?Vecsia variabilita? >kde Co viac podporuju vyvoraji gentoo linuxu? >na gentoo je super to, ze si das len co chces Co je pravdy na tom ze Novell sa priklana pre gnome? >asi tolko, ze chce vyhoviet uzivatelom kde aj gnome. to je uplne bezna vec Je fakt lepsie nez KDE ? /ked gigant ako Novell ide na gnome, aj RH tiez./ >lepsie? horsie? myslim ze nadrew to vysvetlil velmi dobre Vyjadrite sa ! Co najskor ! >uz sa vyjadrujem :-)))
      • Re: Re: Gnome vs KDE ? 16.07.2006 | 12:12
        david   Návštevník
        po precitani prispevkov musim zareagovat aj ja chalani podla mna je uplne jedno ake prostredia pouzivame, kaazdy pouziva to co mu najviac sedi, otazky typu ktore je lepsie su uplne od weci a najviac to zabiju ti ludia ktori napisu ze XFCE alebi Icewm ;l))) kazde z prostredi sa da nastavit podla vole uzivatela a neobstoji podla mna ani fakt ze ktore je rychlejsie, vsak takmer vsetci fachcime na masinach ktore to v pohode stihaju a ci ti nastartuje o 30 sek neskor nie je to jedno? taku chvilku vydrzime nie? na otazky porovnavacie by clovek mal prist sam skusenostami.
        • Re: Re: Re: Gnome vs KDE ? 16.07.2006 | 12:46
          migrena   Návštevník
          to je pravda ...clovek si voli prostredie podla svojej masiny ...ked na to mam stroj, tak si tam pichnem KDE, pripadne Gnome, no na druhej strane, ked PC mi neutiahne tieto prostredia, tak nahodim napr. xfce, fluxbox, blackbox alebo nieco podobne menej narocne ...vkuse sa na forach vedu spory win vs. lin, no este aj medzi uzivatelmi linu sa vedu taketo roztrzky, ze co je lepsie a kazdy si stoji za svojim a konci to flame-ovanim ...myslim, ze taketo rozpory windowsaci nemaju ...tam tolko volieb nie je, no o to menej takychto smiesnych sporov ...netvrdim, ze moznost velkeho vyberu je zla, prave naopak, ale nie na ukor roztrziek v "komunite" ...myslim, ze asi kazdy by bol za to, aby sa zazemie linuxu viac rozsirilo, pripadne, aby bol tak rozsireny ako win, no pri takomto pristupe by z toho bola na forach jedna velka linuxova obcianska vojna :) :P
          • Re: Re: Re: Re: Gnome vs KDE ? 16.07.2006 | 15:28
            Avatar uid0 Debian  Používateľ
            xfce nepouzivam z dovodu, ze by mi stroj nezvladol KDE, ale pretoze mi vyhovuje viac a kolegovi nad tebou odkazujem, ze aj XFCE sa mi uz zda pomaly nabiehajuce, predsalen to je Desktop Environment, nie len Window Manager. 30 sekund cakat? blazon. nestve ta, ze na takej rychlej masine to trva rovnako dlho ako pred par rokmi na "shite"?
            Debian. apt-get into it…
            • Re: Re: Re: Re: Re: Gnome vs KDE ? 16.07.2006 | 17:26
              david   Návštevník
              tak to ma fakt nestve , hlavne nech ide celkovo sviznejsie cely system, kolko nabieha nie je podstatne a vobec vypinas ty vobec PC?
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Gnome vs KDE ? 16.07.2006 | 17:31
                Avatar uid0 Debian  Používateľ
                samozrejme. PC nie je server. hoci uz mal raz calkom slusny uptime :)
                Debian. apt-get into it…
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Gnome vs KDE ? 16.07.2006 | 17:34
                  david   Návštevník
                  tak sa priznaj kolko ti nabieha system, ja na desktope athlon 2000+ 256 mbram, FX5200 128 so suse10.0 cakam trosku dlhsie ale potom ide celkom solidne
                  • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Gnome vs KDE ? 16.07.2006 | 17:58
                    Avatar uid0 Debian  Používateľ
                    thunderbird 1,2GHz, momentalne uz velmi vela ram :) ale prednedavnom 256MB (cca 300MB pouzivam [momentalne 285], najviac ma asi opera - vela tabov) 45s do XFCE (vsetko naloadovane) a potom ide velmi solidne (s initng este rychlejsie, ale je to netradicny init, nechce sa mi s tym babrat)
                    Debian. apt-get into it…
                    • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Gnome vs KDE ? 16.07.2006 | 20:02
                      jb   Návštevník
                      Ja som zastanca GNOME je to ciste a super prehladne. Ked nanutim toto prostredie niejakemu Zaciatocnykovy tak mi potom dakuje za tak super prehladne prostredie este nemal. Gnome je naj a bude naj. Pred par tyzdnami som mal doma notas s KDE a nevedel som tam nastavit ani tlaciaren. To preto lebo KDE Control Centrum je neprehladne ako cele kde. Proste naprt prostredie premna je SHELL prehliadnejsi ako KDE. QT si mozu strcit kde chcu. GTK nieje len Gnome predovsetkim su to kniznice pre GIMP a dalsie aplikacie. Ked napisem meno a heslo tak mi gnome nastartuje do 4 sekund so vsetkimi hracickami co mam na ploche.
                      • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Gnome vs K 16.07.2006 | 20:39
                        Avatar chembro   Používateľ
                        Kcontrol -> Peripherals -> Printers.
                        jednoduchsie to uz byt ani nemoze. To, ze nevies ako na to, neznamena, ze to je zle, proste si lama :P
                        • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Gnome 16.07.2006 | 22:36
                          Washingggtonsss   Návštevník
                          Je to len otazka vkusu a zvyku . Ked som po prvy krat videl Linux, tak bol s KDE. Ked som si Linux prvy krat nainstaloval tak s KDE+Gnome, lebo som chcel skusit oboje a potom si vybrat. Po prvom boote a zalogovani sa standardne spustilo KDE. Mal som kopec starosti ako rozbehat niektore veci tak som na Gnome nemal cas. KDE - je lepsie pre cloveka co prave roky pouzival windows. Inak ja som koli KDE strasne zlenivel. Ked som casom na Gnome aj zabudol, ze ho mam na disku, tak som ho chcel teda skusit. Gnome - moje prve pocity>>> Skaredsia grafika, ale inak sa da tiez lahko pochopit ako KDE a nezistilom som ziadnu vec, ktora by mi na Gnome vadila alebo prekazala v praci. KDE vs. Gnome = "podla toho na co si zvyknes" BTW. ... najviac sa mi aj tak paci Fluxbox, len som ho prestal pouzivat lebo som presiel na ine distro a nechcelo sa mi ho doinstalovat, lebo som lenivec jeden lenivy :-)))
                          • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Gn 18.07.2006 | 19:11
                            skywaker   Návštevník
                            zalezi aku kto pouziva distribuciu - je uplny rozdiel pouzivat KDE v FreeBSD, alebo v Slackware kde KDE je vobec nezmenene a v Mandrive, kde vy zera hrozne. alebo pouzivat Gnome v Suse alebo v Mandrive kde je tiez hrozne. Ja pouzivam KDE v FreeBSD kde je original KDE - ziadne temy naviac len zakladne nastavenie a vyzera super a hlavne program Krita na kreslenie co je nieco ako Gimp pre KDe - a tiez amarok je super
    • Re: Gnome vs KDE ? 29.07.2006 | 05:18
      ivo   Návštevník
      Fuuuha no diskusiii okolo KDE vs. GNOME sa vedie na nete v roznyx forax nespocetne wela... pre mna z tejto dwojice bezkonkurencne vyhral KDE... zacinal som sice na GNOME ale KDE sa mi zalubilo wyse.... a co sa tyka alternativnyx WM tak tu u mna vytazi FluxBox a ete je good aj Xfce... tod moj nazor;)
      • Re: Re: Gnome vs KDE ? 29.07.2006 | 05:21
        Avatar uid0 Debian  Používateľ
        XFCE nie je window manager, ale desktop environment - takze rovnaka kategoria ako KDE a GNOME :)
        Debian. apt-get into it…
        • Re: Re: Re: Gnome vs KDE ? 29.07.2006 | 12:14
          rooter   Návštevník
          UZ ma to tu vazne zacina trochu s*** kazdy tu vychvaluje svoje graficke prostredie a snazi sa tu druhych presvedcit ze je lepsie. Niekto tu obcas trepne ze "KDE sa opici po mrkvosofte" alebo "GNOME sa opici po mrkvosofte" a flame je na svete. Racej sa ani nebudem vyjadrovat. taketo hadky o NICOM linuxu/gnu/open sourcu rozhodne neprospievaju. .
          • Re: Re: Re: Re: Gnome vs KDE ? 29.07.2006 | 16:09
            Avatar uid0 Debian  Používateľ
            klud ;)
            Debian. apt-get into it…