Kde 3.5 - Sound server error

Sekcia: Aplikácie & Desktop 02.02.2006 | 16:40
geno   Návštevník
Cafko. Mam takyto problem... Mam gentoo, Kde 3.5 a vsetko ficalo ako malo, aale: zrazu mi prestal ist zvuk a po restarte xiek aj arts servera mi vypluje toto: \"Sound server informational message: Error while initializing the sound driver: device: default can\'t be opened for playback (No such file or directory) The sound server will continue, using the null output device.\" Ked som si pozrel,tak aj vypisuje nejake blbosti do konzoly s Alsou, ze chyba v nieco.c a tak. jedine co ide je threaded open sound system, ale aj tam nieco vypisuje do konzoly. Amarok ide v pohode, ked pouziva engine xine. Neviete v com moze byt problem ? Dakujem za pomoc
    • Re: Kde 3.5 - Sound server error 01.02.2006 | 22:27
      WlaSaTy   Návštevník
      neinstaloval si nahodou nieco?
      • Re: Re: Kde 3.5 - Sound server error 01.02.2006 | 22:34
        geno   Návštevník
        Hej, ale ked tak len take veci ako krusader, kde-i18n. Myslis ze by toto poakzilo ? Lebo napr. som zistil, ze znicoho nic sa mi prepisal fstab , resp. okomentovali dva riadky. A pri tom som ja s tym nic nerobil a som jediny user v systeme
        • Re: Re: Re: Kde 3.5 - Sound server error 01.02.2006 | 22:43
          WlaSaTy   Návštevník
          asi sa ti upgradla alsa. a akosi nedokonalo, takze: emerge -sync && emerge
          • Re: Re: Re: Re: Kde 3.5 - Sound server error 01.02.2006 | 23:35
            geno   Návštevník
            Uz som prisiel na to, v com je problem. Nejaky vtipalek sa mi hrabal v konfigurakoch. Kde su logy, kto sa kedy na mna pripojil a co sa robilo na kompe ?
            • Re: Re: Re: Re: Re: Kde 3.5 - Sound server error 01.02.2006 | 23:48
              WlaSaTy   Návštevník
              tam kde obvykle. /var/log/ ale ak si ho tam uz mal, a dokazal ti zmenit fstab tak mal pravo aj po sebe vycistit logy.
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Kde 3.5 - Sound server err 02.02.2006 | 02:11
                geno   Návštevník
                Vdaka, uz vyriesene... Kamarat sa mi hral s kompom :)
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Kde 3.5 - Sound server 02.02.2006 | 16:34
                  WlaSaTy   Návštevník
                  viem si zivo predstavit kem ho kopnes. a aj seba kedze si mu dal root-a.
                  • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Kde 3.5 - Sound se 02.02.2006 | 16:38
                    geno   Návštevník
                    Hehe :) Tak sak to mam desktopovy komp, a este k tomu som sa ponahlal do skoly. Takze som nestihol vsade sa odlogovat....
                    • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Kde 3.5 - Soun 02.02.2006 | 16:40
                      WlaSaTy   Návštevník
                      a? naco mas pootvaranych vsade root-ov?