vykon 3D hier v linuxe

Sekcia: Konfigurácia 15.02.2006 | 13:56
petulik   Návštevník
Ahoj, stiahol som Americas Army, nainstaloval, zaregistroval, spustil. No na moje prekvapenie to strasne sekalo. Mam nainstalovane Ati drivery, 3D podpora funguje, aj tu. Ked pozeram do zeme alebo na nebo, tak to ide aj 30 fps, ale akonahle je v obraze viac textur, tak ide asi 3 framy za sekundu. Vsetky detaily+rozlisenie su na minime, podla mna bude nieco s nastavenim grafiky, aj som skusal v xorg.conf nieco menit, ale nevidel som ziadny rozdiel. Konfiguracia je Celeron M (1.6GHz), 512RAM, ATI RADEON MOBILITY X200 Express 128Mb, OpenSuse10.0 Mate nejaky napad?Dik
    • Re: vykon 3D hier v linuxe 02.02.2006 | 11:40
      Avatar Ondrej Hučko Kubuntu  Používateľ
      Ako je to s výkonom iných hier? Náhodou tam nemáte aj Windows, aby ste vyskúšali aj tam? Pred nejakým časom som chvíľu pracoval s notebookom takisto s grafickou kartou ATI Mobility, bol tam Windows a America's Army a išlo to veľmi biedne, nehrateľne, cca 5 FPS.
      • Re: Re: vykon 3D hier v linuxe 02.02.2006 | 12:12
        petulik   Návštevník
        no okrem tuxracera a torcs, ine 3D hry v linuxe nemam, takze neviem porovnat. mam na nom aj win, ale pre ten nemam instalacku Am.Army, ani net.
        • Re: Re: Re: vykon 3D hier v linuxe 03.02.2006 | 20:51
          Avatar Jaroslav Petráš Arch Linux  Používateľ
          3D vykon nie je nijak obmedzovany OS ak je pouzite aj nativne 3D rozhranie //v pripade win DirectX a pod Linux OpenGL... Sam kreslim 3D modely s renderovanim: 1600x1200, AA9x, Q9... S uz staruckou GF4MX440.. Ja viem, nVidia nie je Ati ale predsa... Linux nema problem s 3D narocnymi app... (Co sa tyka spravy pamate je na tom lepsie ako Win...) Skuste pozriet ci je Vasa GK v zozname GK ktore podporuje Vas aktualne naist. driver... Na zaver jedna hlupa otazka ktoru si ale nemozem odpustit lebo predsa co ak... Editovali ste Xorg.conf // ste si isty ze vas driver bezi a je nacitany pri starte X???
          301 Keyboard Error. Press any key to resume or F1 for setup...
          • Re: Re: Re: Re: vykon 3D hier v linuxe 07.02.2006 | 20:21
            petulik   Návštevník
            Ano som si isty ze urcite bezi driver hned po starte. Pozeral som aj do podporovanych kariet. Moja nie je ani na zozname podporovanych, ani na zozname nepodporovanych. Je to relativne nova karta, tak asi preto.
            • Re: Re: Re: Re: Re: vykon 3D hier v linuxe 07.02.2006 | 20:27
              ---   Návštevník
              takze kolko fps vypise prikaz glxgears a fgl_glxgears ?
            • Re: Re: Re: Re: Re: vykon 3D hier v linuxe 10.02.2006 | 15:29
              Avatar Jaroslav Petráš Arch Linux  Používateľ
              Skusili ste tieto ovladace?? ATI Proprietary Linux x86 Display Drivers for XFREE86 / X. Org Version 8.22.5 Adress: https://support.ati.com/ics/support/KBList.asp?folderID=542
              301 Keyboard Error. Press any key to resume or F1 for setup...
        • Re: Re: Re: vykon 3D hier v linuxe 03.02.2006 | 21:15
          m0d0r   Návštevník
          testni si quake3 a napis ;D
          • Re: Re: Re: Re: vykon 3D hier v linuxe 07.02.2006 | 20:25
            Attila   Návštevník
            no musíš stiahnuť binarne ovladače pre linux : www.ati.com postup uvidíš aj v inych riešeniach s akceleraciou v tomtom fóre. Aktualny, teda najnovší ovladač už podporuje aj opengl 2 :)
            • Re: Re: Re: Re: Re: vykon 3D hier v linuxe 08.02.2006 | 09:54
              petulik   Návštevník
              ale ved mne 3D podpora aj opengl ide. aj vo A.Army (vid povodna otazka). Pokial sa pozriem do zeme a tocim sa okolo, nikdy som cistejsie vykreslovanie asi ani nevidel . hed sa pozriem na dopredu, tak to zacne trhat
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: vykon 3D hier v linuxe 10.02.2006 | 16:01
                Attila   Návštevník
                včera vyšiel najnovší ovladač, skus si ho, opravuje mnoho chýb, možno ti vyrieši aj tvoj problém
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: vykon 3D hier v linuxe 13.02.2006 | 14:04
                  Iqwar   Návštevník
                  Hravam AA pod win, ma to dost vysoke hardware naroky, skor by som to videl tu...
                  • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: vykon 3D hier v li 14.02.2006 | 15:39
                    Jaroslav Petras   Návštevník
                    Ake vysoke naroky??? GF 4 MX440 a 256MB RAM??? (CPU 1.5 real) Tot vysoke???
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: vykon 3D hier v linuxe 15.02.2006 | 13:56
                  petulik   Návštevník
                  No, tak som nainstaloval uplne nove drivery na ATI. 3D funguje ako predtym (TuxRacer a spol v poho), ale zaujivame je ze teraz mi uz Americas Army ani nespusti. Konzola vypisuje : >>armyops >>Can´t find file for package PixoDrv >>Exiting due to error Odisntaloval som to a nainstaloval nanovo AA, a vypise to iste ..... ja uz neviem...