stage 1,2,3

Sekcia: Ostatné 03.02.2006 | 23:35
Avatar nardew debian  Používateľ
v com sa pri instalacii gentoo vlastne lisi stage 2 a 3? a este jedna otazocka ohladom stage 1... je to vlastne nieco ako LFS? oproti stage 2 a 3 sa musi kompilovat uplne setko, teda /bin... apod? treba tam uplne vsetko odzaciatku konfigurovat, co pokladame inak za samozrejmost, ako prihlasovanie apod.? dik za info
    • Re: stage 1,2,3 02.02.2006 | 21:40
      WlaSaTy   Návštevník
      v google klikni na rozsirene vyhladavanie, vyber si jazyk (napriklad slovencinu) a klucove slova su: gentoo stage
    • Re: stage 1,2,3 03.02.2006 | 12:04
      jancici   Návštevník
      ja som vzdy robil stage 2 takze neviem povedat ako to je presne pri stage 1 stage 2 : zakladne veci su skompilovane : gcc, binutils .... takze ked rozbalis stage2 uz nieco mas, potom musis dat emerge system (je tam este par krokov predtym) a podla toho ake mas USE flagy sa ti nainstaluju potrebne baliky, potom si nainstalujes kernel, skompilujes, grub. restartnes a mas gentoo linux, ak chces X tak spravis emerge xorg-x11 a potm ak chces daky desktop tak si to emergnes a potobne, stage3: skompilovane je toho viac, takze ked rozbalis tak by si tam mal mat X, KDE gnome .... ale neviem presne ono casom ked sa updajtnu balicky ktore si napriklad uz mal skompilovane v stage2 tak aj tie sa ti skompiluju - teda updatuju
      • Re: Re: stage 1,2,3 03.02.2006 | 13:38
        Avatar nardew debian  Používateľ
        ja som zdy chodil zo stage 3, ale aj tak po zakladnej instalacii po emerge system by som mal dosiahnut rovnaky efekt akokeby som setko kompiloval zo stage2... d
    • Re: stage 1,2,3 03.02.2006 | 13:39
      Avatar nardew debian  Používateľ
      a este ako to je s tou konfiguraciou? neteba pri stage 1/2 povedzme robit take "banality" ako napr. spojazdnit spominane prihlasovanie na konzolach apod.? alebo to sa robi len pri LFS?
      • Re: Re: stage 1,2,3 03.02.2006 | 13:55
        WlaSaTy   Návštevník
        skor je otazka ci podporuje gentoo pri beznej instalacii stage 1/2. podla dokumentacie uz nie a odporuca pouzit rovno stage 3. ak si chces vsetko optimalizovat a rebuildnut tak si daj, ako je to tu x-krat rozoberane, po nainstalovani emerge --update && emerge system
        • Re: Re: Re: stage 1,2,3 03.02.2006 | 14:10
          Avatar nardew debian  Používateľ
          hej, ved v predolsom prispevku som napisal ze pri stage3 po emerge system dosiahnem rovnaky efekt ako pri nizsich stageoch.... skor ma zaujimalo ze ci treba tie konfigurovania robit ako pri LFS....
          • Re: Re: Re: Re: stage 1,2,3 03.02.2006 | 19:36
            WlaSaTy   Návštevník
            ano, treba mu spustit bootstrap ak sa nemylim. ale pre mna bolo vyhodnejsie nahodit to zo stage3, a spustit sekvenciu prikazov: emerge --update emerge --fetchonly (alebo fetch, z hlavy si nespomeniem) aby sa mi stiahlo vsetko na disk emerge system && emerge world a dosiahol som rovnaky efekt. je pravda ze som to ale robil z ineho cd ako ty ;-) inac u mna nastala jedna kuriozna situacia, nevyspal som sa. to vies, seagate baracuda, 7200RPM pripojena na sil680 ATA 133 a polozena na stole. asi by som to mal podlozit nejakym kusom hrubej latky koli odhlucneniu. ps.: neviem ako ostatny, ale ja si po update spustim fetch aby som mohol odpojit sietovy kabel. holt, visi mi cez celu izbu. ale napriklad vikendovym modemistom alebo DSLkarom to znizi poplatky.
            • Re: Re: Re: Re: Re: stage 1,2,3 03.02.2006 | 20:26
              Avatar nardew debian  Používateľ
              tomu p.s. nejak nexapem :)
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: stage 1,2,3 03.02.2006 | 21:59
                WlaSaTy   Návštevník
                aby sa mi to netahalo z internetu kazdu chvilu, tak to stiahnem naraz.
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: stage 1,2,3 03.02.2006 | 23:27
                  Avatar nardew debian  Používateľ
                  blik.... jasne :)
                  • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: stage 1,2,3 03.02.2006 | 23:35
                    WlaSaTy   Návštevník
                    kedysi existoval aj low flat ktory bol k dispozicii v noci alebo cez vikend. v inom case si ludia museli priplacat... ci sa jednalo o modemove pripojenie, mikrovlnku alebo dsl je jedno. a tipnem si, stale existuje. i ked u mna je tym dovodom kabel co visi cez celu izbu. brr nechutne.
      • Re: Re: stage 1,2,3 03.02.2006 | 14:38
        jancici   Návštevník
        co myslis pod pojmom "spojazdnit prihlasovanie na konzolach a pod." ?
        • Re: Re: Re: stage 1,2,3 03.02.2006 | 20:28
          Avatar nardew debian  Používateľ
          PAM apod.
    • Re: stage 1,2,3 03.02.2006 | 14:42
      jancici   Návštevník
      skus kuknut toto : http://www.abclinuxu.cz/clanky/system/gentoo-linux-majstrovska-instalacia