klavesnica, prepinanie, zavinac

Sekcia: Aplikácie & Desktop 05.02.2006 | 13:07
bosko   Návštevník
som lama a taky smiesny problem, neviem napisat zavinac:(, alt64 nefunguje ani pisanie inych ascii znakov, a ako sa daju prepinat klavesnice medzi SK/EN, toto je velmi dolezite nevravte mi ze sa to neda, mam mandrivu 2006
    • Re: klavesnica, prepinanie, zavinac 04.02.2006 | 02:38
      WlaSaTy   Návštevník
      hm, sice nepises v akom grafickom prostredi KDE/GNOME/MOTIF/ATHENA/... ale skus napriklad CTRL+ALT+V. totizto, pre kazde prostredie sa to da nastavit inak.
      • Re: Re: klavesnica, prepinanie, zavinac 04.02.2006 | 09:19
        Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
        mal som presne rovnaku otazku (uz davnejsie) ohladom zavinaca. skus pouzivat namiesto ALT+64 skratku ALT+V (samozrejme pravy alt). najlepsie sa to naucis ked to pouzijes aj vo win :)
        • RE: Re: Re: klavesnica, prepinanie, zavinac 08.08.2014 | 18:18
          Avatar Martin   Návštevník

          Veľmi pekne ďakujem funguje to aj na Ubuntu :D

    • Re: klavesnica, prepinanie, zavinac 04.02.2006 | 11:21
      martin   Návštevník
      prepinanie klavesnic: najdi si nieco ako ovladacie centrum a tam si skontroluj ci je zapnute zobrazovanie prepinania klavesnic, potom si to mozes pokojne klikat ako pod windowsom an ikonke (pravdepodobne vpravo dole - ak pouzivas kde) da sa to robit roznymi dalsimi sposobmi. momentalne ma napada: nastavenim jednotlivych klaves cez xmodmap, dalej cez setxkbmap ja mam zavinac (aj pod kde) napr. stlacenim pravy Alt + Shift + 2
      • Re: Re: klavesnica, prepinanie, zavinac 04.02.2006 | 16:36
        Avatar nardew debian  Používateľ
        heh, a co ked niekomu sa jednoducho neda zapnut zobrazovanie klavesnice v kickeri? zivym prikladom som ja :) jednoducho to v KDE control centre nemam
    • Re: klavesnica, prepinanie, zavinac 04.02.2006 | 11:25
      Avatar Peter Mint  Používateľ
      pravy Alt+V
      Žijem v krajine, kde aj zajtra znamená predvčerom :-)
      • Re: Re: klavesnica, prepinanie, zavinac 04.02.2006 | 16:32
        mlp   Návštevník
        a prepinani klavesnice v KDE Ctrl+Alt (levy)+K (k-jako keyboard :)
    • Re: klavesnica, prepinanie, zavinac 05.02.2006 | 13:07
      G.Š.   Návštevník
      Nastav si vlastné prepínanie v /etc/xorg.conf pod keyboard. Tam si nastav klávesnice a prepínanie v riadku s grp. Ináč podrobne to popisuje bibri v manuáli, ktorý je voľne stiahnuteľný, ak nemáš originál média.
      • Re: klavesnica, prepinanie, zavinac 03.02.2011 | 19:17
        maťko   Návštevník
        šak sa uvedmte ALT +V
    • Re: klavesnica, prepinanie, zavinac 03.02.2011 | 19:31
      iwtu   Návštevník
      vo shell: setxkbmap sk predtym tusim niekde v /etc/locale.gen asi treba odkomentovat slovencinu...
    • RE: klavesnica, prepinanie, zavinac 09.08.2014 | 08:55
      Avatar 7R7 Debian Stretch a Debian Sid  Používateľ

      Mne fungujú anglické klávesy cez pravý ALT čiže @ píšem pravý ALT+2 alebo ako písali pravý ALT+V