windows ikony

Sekcia: Aplikácie & Desktop 04.02.2006 | 22:40
Avatar Peter Mint  Používateľ
Ahojte,niekolkym priatelom na sieti som kvoli propagacii a bezpecnosti instaloval mandrivu namiesto okien,ale kvoli ulahceniu by som im desktop chcel upravit tak aby mali ikony ako vo svojom "starom" systeme,cize by som im rad dal na plochu ikony windows.Neviete mi poradit kde by som ich vo formate .png alebo inom zohnal?Pripadne ak by bol niekto ochotny mi s tym pomoct a zaslat mi aspon zakladne.Win ich ma schovane v dll.Dakujem.
Žijem v krajine, kde aj zajtra znamená predvčerom :-)
    • Re: windows ikony 04.02.2006 | 12:06
      NasaK   Návštevník
      Ak by si nic nenasiel, tak si ich mozes sam vyextrahovat pomocou (win32) programu ResHacker.. Staci najst prislusne dll-ko (vo win xp je to %SystemRoot%\system32\SHELL32.dll) a ulozit tie ikony do *.ico a nasledne prekonvertovat do png.. Mozno trosku zdlhave, ale fungujuce.. A zda sa mi, ze tie ikonky patria m$, cize ludia, ktory ich poskytuju mozu byt asi zalovany.. Neviem, netrapi ma to velmi, takze robit na vlastnu zodpovednost.. ;o)
      • Re: Re: windows ikony 04.02.2006 | 12:24
        Peter   Návštevník
        to mas pravdu, oni uz maju patent aj na vzduch....
        • Re: Re: Re: windows ikony 04.02.2006 | 13:07
          WlaSaTy   Návštevník
          ikona ako sucast diela je chranena autorskym zakonom. to dielo, program je distribuovany pod urcitou licenciou a ak ju porusis, tak mozes byt stihany. preto sa tie ikony nevyskytuju kade tade. ale skus najst nieco podobne tomu co tam mali, ved vsetky ikonky z wirdos maju kvalitnejsiu obdobu v GNU, okrem toho modreho Ecka. predsa to ecko nebolo portovane.
          • Re: Re: Re: Re: windows ikony 04.02.2006 | 13:15
            mosad2   Návštevník
            a kde by som to mal hladat?pod gnu? Ale aj tak dakujem za ochotu, ludia sa na mandrivu chytaju,staci ich len postavit pred hotovu vec,musia rozmyslat a poradia si.Maju pokoj s virusami.Este keby tak bolo videoskype k dispozicii tak to nema ziadny minus.
            • Re: Re: Re: Re: Re: windows ikony 04.02.2006 | 13:39
              WlaSaTy   Návštevník
              :a kde by som to mal hladat? /usr/share/pixmaps /usr/share/icons /usr/share/bitmaps google uz ani neviem kam sa tohto roku davaju ikony. alebo si sus pri vytvarani ikonky na ploche nalistovat zo standardne poskytnuteho adresara co chces.
          • Re: Re: Re: Re: windows ikony 04.02.2006 | 22:40
            NasaK   Návštevník
            Toho Ecka je aj krajsia verzia.. Na macu! ;)