jadro sa velmi dlho kompiluje

Sekcia: Konfigurácia 07.02.2006 | 20:55
jozef   Návštevník
ahojte, mam problem s mandrivou. Velmi dlho sa mi kompiluje jadro a maduly... mam komp pentium2.4 512ram a trva to cca 1.5hodiny...a pritom vsetci vravia, ze by to malo trvat asi 10minut..pls pomozte. btw, pri kompilovani pouzivam prikazy make clean,bzImage,modules,modules_install,install
    • Re: jadro sa velmi dlho kompiluje 05.02.2006 | 12:30
      Avatar puňťa Mandriva 2007.1 Gentoo 64bit  Používateľ
      deset minut je blbost, nechal jsi se nachytat :-)
      • Re: Re: jadro sa velmi dlho kompiluje 05.02.2006 | 12:36
        WlaSaTy   Návštevník
        ani nie, keby prekladal jadro 2.0 tak to trva este kratsie. ale zavisi aj od vykonu zostavy. p120MHz, 16Mb ram, 2Gb disk v pio mode - kompilacia jadra 2.6 cez 8 hodin.
      • Re: Re: jadro sa velmi dlho kompiluje 05.02.2006 | 12:55
        jozef   Návštevník
        a je teda normalne, ze sa to na takej masine kompiluje tak dlho a pritom som vypustil plsnno nepotrebnych modulov a pod...?
        • Re: Re: Re: jadro sa velmi dlho kompiluje 05.02.2006 | 13:10
          Avatar puňťa Mandriva 2007.1 Gentoo 64bit  Používateľ
          je to normální :-) . Krása je, že to vůbec jde dělat a když se ti zdá počítač pomalý při té kompilaci stačí mu ubrat prioritu a můžeš si přitom dělat co potřebuješ a ani o tom nebudeš vědět, ale bude to trvat o něco déle.
          • Re: Re: Re: Re: jadro sa velmi dlho kompiluje 05.02.2006 | 13:17
            jozef   Návštevník
            aha, dik za radu ;)...len je vtipne, ze akurat som cital o tom, ze pre vigora 318 netreba jadro ani kompilovat, staci iba atm a br2684ctl ...no nic no...uz do dokompilujem :))
      • Re: Re: jadro sa velmi dlho kompiluje 05.02.2006 | 13:58
        azurIt   Návštevník
        vobec to nie je blbost, na mojom starom P120 sa mi jadro (2.6.x) kompiluje asi zo 3 hodiny, na novom AMD Athlon 64 3000+ asi tych 10 minut. inak kompilacia velmi zalezi aj od toho, kolko veci je zapnutych (proste treba vsetko nepotrebne povypinat).
        • Re: Re: Re: jadro sa velmi dlho kompiluje 05.02.2006 | 14:00
          jozef   Návštevník
          to fakt?! ale ved ja mam pravaze vsetko nepotrebne povypinane....asi 4/6 modulov som vypustil...a stale to kompiluje taku hodinku...
          • Re: Re: Re: Re: jadro sa velmi dlho kompiluje 05.02.2006 | 14:19
            azurIt   Návštevník
            aky mas procak a kolko pamete ? nerobis popri tej kompilacii nejake narocne veci, ktore velmi vytazuju ?
            • Re: Re: Re: Re: Re: jadro sa velmi dlho kompiluje 05.02.2006 | 14:22
              azurIt   Návštevník
              aha sorry, ten procak a pamet uz vidim..
          • Re: Re: Re: Re: jadro sa velmi dlho kompiluje 05.02.2006 | 14:19
            WlaSaTy   Návštevník
            taka blba otazka, dma je na disku zapnute?
        • Re: Re: Re: jadro sa velmi dlho kompiluje 05.02.2006 | 14:54
          Avatar puňťa Mandriva 2007.1 Gentoo 64bit  Používateľ
          Za deset minut máš možná bzImage ale ne komplet hotovo abys mohl restartovat a zkusit to. A kdybys přečetl původní dotaz tak bys věděl co mu trvá tak dlouho. Zase se sčítají hrušky a jablka .
          • Re: Re: Re: Re: jadro sa velmi dlho kompiluje 05.02.2006 | 15:54
            azurIt   Návštevník
            za 10 minut mam vsetko ;) milujem ludi, ktori 'vedia' o com hovoria a este buzeruju inych.. jadro si kompilujem pravidelne tak asi viem kolko mi to trva, nemyslis ? :)
            • Re: Re: Re: Re: Re: jadro sa velmi dlho kompiluje 05.02.2006 | 16:08
              azurIt   Návštevník
              tak som si to odmeral aby si bol spokojny ;) 10 minut aj s nakopirovanim jadra do /boot a upravou grubu.
    • Re: jadro sa velmi dlho kompiluje 05.02.2006 | 14:50
      ethyl   Návštevník
      si si isty, ze si vyhodil VSETKO nepotrebne? mne sa jadro kompiluje cca 15 az 20 minut (Sempron 2200+, 512), pokial tam, je len to, co mi naozaj treba. doba kompilacie je nepriamo umerna dobe konfiguracie jadra. asi tak ;)
      • Re: Re: jadro sa velmi dlho kompiluje 05.02.2006 | 14:56
        jozef   Návštevník
        ano...vsetko co nepotrebujem mam prec...velku vacsinu modulov tiez.. nie je to tym, ze mandrivacke jadro mozno nejak kompikovanejsie kompiluje?
        • Re: Re: Re: jadro sa velmi dlho kompiluje 05.02.2006 | 15:55
          azurIt   Návštevník
          urcite tam maju kopu svojich patchov ale neverim ze by to predlzilo kompilaciu az o tolko vela.
    • Re: jadro sa velmi dlho kompiluje 05.02.2006 | 15:36
      Avatar nardew debian  Používateľ
      a co DMA?
      • Re: Re: jadro sa velmi dlho kompiluje 05.02.2006 | 15:44
        jzoef   Návštevník
        je zapnute..
        • Re: Re: Re: jadro sa velmi dlho kompiluje 05.02.2006 | 16:00
          WlaSaTy   Návštevník
          hm, a co popritom robis? pocitas fakturaciu za slovenske eletrarne? hodina a pol na stroji ktory ma 2.4GHz a pol giga ram je viac ako dost. ja som to mal vzdy do 15 min na 1.8GHz s 256 ram aj s rekonfiguraciou jadra...
          • Re: Re: Re: Re: jadro sa velmi dlho kompiluje 06.02.2006 | 00:32
            jozef   Návštevník
            tak co mam teda s tym robit?nie je mozne, ze by mandrivacke jadro bolo nejak editnute, aby lepsie a spolahlivejsie skompilovalo?
          • Re: Re: Re: Re: jadro sa velmi dlho kompiluje 06.02.2006 | 00:33
            jozef   Návštevník
            a praveze nic popritom nerobim...a kompilujem pod konzolou bez X
            • Re: Re: Re: Re: Re: jadro sa velmi dlho kompiluje 06.02.2006 | 16:52
              Majo984   Návštevník
              Co vlastne vypinas a co nechavas zapnute? (v skratke) Mimochodom po dokompilovani jadra sa zevraj nakopiruju subory do boot adresara automaticky (nove jadra 2.6) ale ako upravis grub?? mne sa totiz nikdy nepodarilo skompilovat jadro a upravit grub tak aby po restarte islo (chyba initrd.img 2.6xx )no v podstate po kompilacii nic take nenajdem ani ked prehladam cele PC, pripadne ako nieco take vytvorim??? pouzivam DEbian Sarge.
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: jadro sa velmi dlho kompil 06.02.2006 | 18:15
                jozef   Návštevník
                no tam sa po prikaze `make install` nahodi jadro do /boot a aj grub sa upravi...taka plna automatika....a vyhadzujem moduly, ktore nepotrebujem, napr nejaku podporu pre nvidia grafiky a pod....
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: jadro sa velmi dlho ko 06.02.2006 | 18:18
                  azurIt   Návštevník
                  tak hod niekde na net tvoj konfig, nech sa na to mozeme pozriet pripadne to skusit skompilovat.
                  • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: jadro sa velmi dlh 06.02.2006 | 18:55
                    jozef   Návštevník
                    tak tutok to mate: `http://odkladisko.ic.cz/config`
                    • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: jadro sa velmi 06.02.2006 | 20:01
                      azurIt   Návštevník
                      kompiloval som s tym vanilla kernel 2.6.14.3 a po polhodine som to vypol. kernel kompilovalo asi 10 min, co sice nie je malo ale je to este v pohode. zvysok je na moduloch.. mno mas tam strasne vela zbytocnych veci, este raz to kompletne cele prelez, precitaj si ku kazdej polozke na co je a vypni vsetko co nepoterbujes. nepozeral som, co tam presne mas ale napr. videl som, ze to kompilovalo kopu filesystemov, urcite nepouzivas vsetky :)
                      • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: jadro sa v 07.02.2006 | 16:54
                        jozef   Návštevník
                        ok, diki fakt....porypem sa s tym este.. ;) len som sa bal rypat s fs, bo raz mi neslo citat ntfs a pritom to som nevypinal...no uvidim, kazdomadne dik ;)
                        • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: jadro 07.02.2006 | 17:10
                          Avatar majo984 Debian,Knoppix,Mandriva  Používateľ
                          keby aj vsetko povypinam co mam nechat zapnute aby mi to slo?? inak ja som si jadro skompiloval len nejak mi neskompilovalo initrd.img.2.6xx po restarte mi napisalo ze nemoze najst initrd.img pociatocny ramdisk, heh ale co to vlastne je a ako to rozbeham??? pls, pomozte.
                        • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: jadro 07.02.2006 | 17:26
                          Avatar majo984 Debian,Knoppix,Mandriva  Používateľ
                          keby aj vsetko povypinam co mam nechat zapnute aby mi to slo?? inak ja som si jadro skompiloval len nejak mi neskompilovalo initrd.img.2.6xx po restarte mi napisalo ze nemoze najst initrd.img pociatocny ramdisk, heh ale co to vlastne je a ako to rozbeham??? pls, pomozte.
                          • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: ja 07.02.2006 | 18:31
                            azurIt   Návštevník
                            man mkinitrd inak ked si kompilujes vlastne jadro tak nevidim dovod pouzivat initrd, proste si vsetko potrebne skompiluj priamo do jadra.
                            • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re 07.02.2006 | 20:54
                              Avatar puňťa Mandriva 2007.1 Gentoo 64bit  Používateľ
                              Je to otrava ale Azurit měl pravdu, když se vyháže opravdu všechno co není potřeba tak to jde za 15 minut v pohodě. Nikdy jsem si nedal tu práci v menuconfig prohlížet helpy a vyčistit to opravdu pořádně,
                            • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re 07.02.2006 | 20:55
                              Avatar puňťa Mandriva 2007.1 Gentoo 64bit  Používateľ
                              Je to otrava ale Azurit měl pravdu, když se vyháže opravdu všechno co není potřeba tak to jde za 15 minut v pohodě. Nikdy jsem si nedal tu práci v menuconfig prohlížet helpy a vyčistit to opravdu pořádně,