problem s bashom..

Sekcia: Konfigurácia 06.02.2006 | 17:13
Avatar NAQOYQATSI Archlinux, lfs, Solaris  Používateľ
Zdravim, mam problem s bashom. pouzivam mandrivu 2006 a od isteho casu, ked sa prihlasim po userom, bash ignoruje vsetky konfigy (/etc/profile /etc/bashrc ~/.bash_profile ~/.bashrc) .. zaujimave je .. ze pod rootom ich nacita a funguje bez problemov.. v dokumentacii som nasiel, ze bash by mal zacat s /etc/profile .. dal som si do neho echa.. pod userom cez neho neprebehne skusal som uz aj --debug mod.. ale neprezradil mi nic co by mi pomohlo tiez som skontroloval passwd, bash je tam nastaveny korektne... len po spusteni pod userom necita konfigy neviete nahodou v com by mohol byt problem ? dakujem.
    • Re: problem s bashom.. 06.02.2006 | 12:30
      cov   Návštevník
      ja mel podobne problemy (tehdy jeste s mandrake) a vyresil jsem to prechodem na slackware, u ktereho jsem zustal doposud .. ale to jste asi slyset nechtel :)
      • Re: Re: problem s bashom.. 06.02.2006 | 12:38
        Avatar NAQOYQATSI Archlinux, lfs, Solaris  Používateľ
        rad by som problem vyriesil a nie obisiel.. .. verim ze existuje aj nejake inteligentne riesenie.. ved prave kvoli tomu som presiel na linux.. a styl : "nieco nejde - preinstaluj" sa hodi skor na iny operacny system :)
        • Re: Re: Re: problem s bashom.. 06.02.2006 | 17:02
          cov   Návštevník
          no ja jsem byl tehdy zacatecnik a nemel jsem nervy na to , kdyz si mandrake po restartu "nepamatoval" nejaka nastaveni, takze to bylo pro me reseni a uz bych nikdy nezvolil rpm_kovou distribuci, tak jsem se rozhodl pro zaklad (debian,slackware, nebo genoo) a ten ted fici jedna basen, ale z toho tady muze byt flame a to nechci
          • Re: Re: Re: Re: problem s bashom.. 06.02.2006 | 17:13
            NAQOYQATSI   Návštevník
            njn.. rpmka su dobre ked chces nieco narychlo a nechces sa s tym babrat. od kedy som zacal s LFS (linuxfromscratch.org) .. a neskor s BLFS... tak som si nejak zvykol vsetko kompilovat.. takze aj teraz v mandrive skoro vsetko rucne kompilujem :) to ze mam mandrivu, neznamena ze musim pouzivat baliky .. o tom je ta sloboda .. ked chcem ... tak mozem :) .. ale kolko ludi .. tolko chuti, kazdemu vyhovuje nieco ine.. takze neje dovod na ziadne flamewars
    • Re: problem s bashom.. 06.02.2006 | 12:51
      azurIt   Návštevník
      a prava na /etc/profile su nastavene korektne ? citanie pre vsetkych ?
      • Re: Re: problem s bashom.. 06.02.2006 | 12:55
        Avatar NAQOYQATSI Archlinux, lfs, Solaris  Používateľ
        ano.. prava som kontroloval.. citat mozu vsetci
        • Re: Re: Re: problem s bashom.. 06.02.2006 | 13:14
          azurIt   Návštevník
          ono to vyzera ako keby sa bash spustal s parametrom --noprofile z man bash: --noprofile Do not read either the system-wide startup file /etc/profile or any of the personal initialization files ~/.bash_profile, ~/.bash_login, or ~/.profile. By default, bash reads these files when it is invoked as a login shell (see INVOCATION below). nemas to nahodou z /etc/passwd ? alebo niekde inde.
          • Re: Re: Re: Re: problem s bashom.. 06.02.2006 | 13:38
            Avatar NAQOYQATSI Archlinux, lfs, Solaris  Používateľ
            viem o tom ze existuje taky parameter.. a naozaj to tak vyzera ako keby sa to s tym spustalo... ale v passwd nemam nic take pre vsetkych userov tam mam /bin/bash aj pre roota to iste... a root ide ... a userovia nie.. do /etc/profile som si popridaval echa .. takze pod rootom pekne vidno ako prechadza cez /etc/profile ...
    • Vyriesene :) 06.02.2006 | 16:36
      Avatar NAQOYQATSI Archlinux, lfs, Solaris  Používateľ
      Problem vyrieseny... zistil som ze problem bol sposobeny tym, ze ked som experimentoval s pravami na subory, tak sa mi podarilo asi setnut chmod +s /bin/bash ... Dakujem vsetkym zucasnenym za ochotu a snahu o pomoc :)