Ako pripojit 2 pocitace jednou linkou na net?

Sekcia: Konfigurácia 07.02.2006 | 16:15
Avatar Frantisek Klabzuba Debian  Používateľ
Ahoj. Chcel by som sa spytat ci alebo ako je mozne lokalnu siet (koax ---) pripojit na internet cez jedno pripojenie na internet (TP ===). Prikad: internet === pc2 --- pc1 pc2 - je pripojeny na internet TP kablom. Dam tam ale navyse druhu sietovu kartu ktorou sa KOAXom pripojim na pc1 pc1 - koaxom je pripojeny na pc2 Na oboch pocitacoch moze byt lubovolny linux (su moje, mam k nim normalny pristup) Ten pc1 musi byt teda cosi ako "bridge" alebo nieco take. V tomto sa velmi nevyznam. Neviete mi poradit "Co to vlastne chcem???". Malo by to ale byt tak ze z vonka sa oba pocitace budu tvarit ako pc2, teda aby sa nedalo zistit ze mam pripojene dva pocitace. dvh
    • Re: Ako pripojit 2 pocitace jednou linkou na net? 07.02.2006 | 12:44
      Avatar domi66 Ubuntu, Debian, FreeBSD  Používateľ
      Takze najskor potrebujes povolit predavanie paketov medzi sietovymi kartami na stroji pc2 nasledovne: echo 1 > /proc/sys/net/ipv4/ip_forward a maskovanie IP adries ti zaruci iptables s parametrami iptables -t nat -A POSTROUTING -o NAZOV_INTERFACE_PRIPOJENEHO_K_INTERNETU -j MASQUERADE Tieto dva prikazy si zapis niekam do initscriptov aby sa ti vykonali vzdy po starte.
    • Re: Ako pripojit 2 pocitace jednou linkou na net? 07.02.2006 | 16:15
      Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
      http://www.gentoo.org/doc/en/home-router-howto.xml, pouzivam na rovnakom principe: pc2 & pc1 = Gentoo Linux :).
      Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte