Suse a Apple notebook

Sekcia: Hardware a Drivery 12.02.2006 | 23:39
marfo   Návštevník
Mam otazky: 1.) Islo by naistalovat a pouzivat opensuse 10.0 notebooku od apple?
2.) Ak by slo da sa tam nastavit pripojenie na net cestou takouto? bluetooth => modem => internet
3.) A da sa tam nastavit pripojenie na net takouto cestou? bluetooth => mobil => internet
Ak by to neslo v ktorej distro sa to da urobit?
    • Re: Suse a Apple notebook 10.02.2006 | 18:04
      ml   Návštevník
      pokud si to jeste spravne pamatuju ,na apple hardwer funguji slackintosh a yellow dog a mozna jich je vic zkus hledat na distrowatch.com
      • Re: Re: Suse a Apple notebook 10.02.2006 | 18:48
        WlaSaTy   Návštevník
        distribucii podporujucich macintosh (PPC G3, G4 a G5) je viacej. ja mam momentalne ubunutu, ale na mac mini. co sa tyka podpory bluetooth, tak zavisi od konkretneho modelu. na inteli je to bezproblemove povecsinou, na apple som to neskusal. nemam tam ani airport a nemam ani po ruke usb2bt i ked mam telefon s bt. takze najlepsie co ti mozeme odporucit je : vyskusaj live verziu. ak ti na nej pojde vsetko bez problemov, tak si ju kludne nainstaluj. pozor ale ak by si chcel mat dualboot, tak je treba vytvorit apple bootstrap partition aby sa ti mal kam nainstalovat zavadzac systemu yaboot. mne to masox neurobil, tak som to musel spravit sam.
        • Re: Re: Re: Suse a Apple notebook 12.02.2006 | 12:50
          marfo   Návštevník
          este nekdo sa k tomu nevijadri? prossim
          • Re: Re: Re: Re: Suse a Apple notebook 12.02.2006 | 12:54
            WlaSaTy   Návštevník
            to mas ako domacu ulohu alebo mas k dispozicii ten notebook?
    • Re: Suse a Apple notebook 12.02.2006 | 13:32
      Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
      1) ano islo, Release Version - PPC 2) osobne si myslim, ze by to mohlo fungovat 3) vid 2 :).
      Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
      • Re: Re: Suse a Apple notebook 12.02.2006 | 13:43
        marfo   Návštevník
        ppc je ini linux alebo nejake suse
        • Re: Re: Re: Suse a Apple notebook 12.02.2006 | 15:01
          WlaSaTy   Návštevník
          nie, PPC nie je iny linux a ani sa nejedna o nejake SuSe. PPC je architektura.
    • Re: Suse a Apple notebook 12.02.2006 | 23:27
      (')   Návštevník
      nechaj si tam jablcko, pojde Ti to najlepsie (')
      • Re: Re: Suse a Apple notebook 12.02.2006 | 23:39
        WlaSaTy   Návštevník
        ked chce, nech si tam da aj linux. dual boot je v pohode aj na macintoshi. jablcko je za peniaze a za tiger sa doplaca. a to nehovorim o tom, ze tiger potrebuje zaplaty z internetu aby nerobil koniny. ale, ked chce, aspon sa nieco nove nauci. i ked cena za mac notebook je vysoka. ak by to pokazil, tak ho ocino asi nepochvali.