Grip, grabovanie do mp3

Sekcia: Aplikácie & Desktop 26.02.2005 | 20:10
Jolly   Návštevník
Som začiatočník. Prosím poradíte mi niekto nejaký vhodný program na grabovanie cd do mp3 aj s encoderom. Skúšal som Grip. Nemôžem ale nainštalovať vhodný encoder. Nainštaloval som Lame, ale Grip ma na začiatku ripovania vyzve nainštalovať vybraný (Lame) encoder, aj keď tam už je. Dík.
    • Re: Grip, grabovanie do mp3 21.02.2005 | 22:05
      michal00   Návštevník
      nemozem dopustit na ripit.pl . krasne v prikazovom riadku aj s nazvami pesniciek.
      • Re: Re: Grip, grabovanie do mp3 21.02.2005 | 22:24
        :-(   Návštevník
        ....príkazový riadok pre linuxového začiatočníka....?
        • Re: Re: Re: Grip, grabovanie do mp3 21.02.2005 | 22:26
          Jolly   Návštevník
          ...s windows-návykmi... :-(((
          • Re: Re: Re: Re: Grip, grabovanie do mp3 22.02.2005 | 21:56
            michal00   Návštevník
            ... to v dotaze nebolo... :-) (tazatel mohol mat to stastie ze windowsy este nevidel a ani neuvidi)
            • Re: Re: Re: Re: Re: Grip, grabovanie do mp3 22.02.2005 | 22:08
              Jolly   Návštevník
              :-)))
    • Re: Grip, grabovanie do mp3 21.02.2005 | 23:52
      Avatar Marián Ščerbák   Používateľ
      A máte nastavené Lame v Gripe?
      • Re: Re: Grip, grabovanie do mp3 22.02.2005 | 17:59
        JOLLY   Návštevník
        Pri inštalácii balíčku lame-20011231-1.src.rpm mi vyhodí hlášku: nemožno nainštalovať kôli neuspokojivému gcc3. Skúšal som lame encoder stiahnúť z iných zdrojov. Vždy mi však bol ponúknutý ten istý balíček. Používam MndrLinux 10.1
        • Re: Re: Re: Grip, grabovanie do mp3 22.02.2005 | 18:15
          Avatar Ondrej Hučko Kubuntu  Používateľ
          Pokúšate sa inštalovať zdrojový balik. Stiahnite a nainštalujte balík bez "src". Tu je balík pre Mandrake. Ten vám pôjde ;)
          • Re: Re: Re: Re: Grip, grabovanie do mp3 22.02.2005 | 18:26
            Jolly   Návštevník
            Ďakujem :-D ...som začiatočník. Ešte raz ďakujem.
            • Re: Re: Re: Re: Re: Grip, grabovanie do mp3 22.02.2005 | 18:34
              Avatar Ondrej Hučko Kubuntu  Používateľ
              V pohode :) Všetci sme raz začínali ;)
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Grip, grabovanie do mp3 22.02.2005 | 19:08
                Jolly   Návštevník
                Nainštaloval som encoder(Ešte raz ďakujem). Ako ripper som zvolil grip-cdparanoia, ako encoder lame. Nadstavil som(označil): zmazanie waw po kompresii, veľkosť bitrate 160. Spustil Rip + encode. A....nič! :-( Objavila sa hláška: Invalid encoder executable.Check your encoder config. Čo som "zbabral" tentokrát?
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Grip, grabovanie do mp 22.02.2005 | 20:46
                  Jolly   Návštevník
                  ...alebo zle nadstavil? Existuje slovenčina, alebo čeština do tohto programu?
                  • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Grip, grabovanie d 22.02.2005 | 22:11
                    michal00   Návštevník
                    urcite, slovencia je uz vo vsetkom... len si musis nastavit spravne premenne LC_*. napise niekto clanok o nastavovani jazykov v linuxe ?
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Grip, grabovanie do mp 23.02.2005 | 17:20
                  JOLLY   Návštevník
                  už som poskúšal kadečo.stále: Invalid encoder executable...... :-((
                  • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Grip, grabovanie d 23.02.2005 | 22:30
                    lubo   Návštevník
                    skus este napr. ripperx, k3b
                    • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Grip, grabovan 23.02.2005 | 22:38
                      Nyo   Návštevník
                      CAf Lubo kde sa da v K3B grabovat? treba nieco doinstalovat? diky moc pls nyo@centrum.sk
                      • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Grip, grab 23.02.2005 | 22:51
                        lubo   Návštevník
                        nic netreba, vlavo klik na cd, vpravo vybrat skladby, pravy klik na skladbu...atd.
                    • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Grip, grabovan 25.02.2005 | 22:29
                      Jolly   Návštevník
                      RipperX šľape, ako hodinky !!!!!!! Díky moc .
        • Re: Re: Re: Grip, grabovanie do mp3 26.02.2005 | 02:04
          Avatar Marián Ščerbák   Používateľ
          Nejde ten Grip? Opytajte sa v konzole: whereis lame Ak vypise cestu (/usr/bin ...), je lame v poriadku. V Gripe na karte Encoder by malo byt v riadku Encoder executable: /usr/bin/lame V ostatnych len dozrite na prípony (mp3). A mozno to pojde ;-)
          • Re: Re: Re: Re: Grip, grabovanie do mp3 26.02.2005 | 20:10
            Jolly   Návštevník
            Lame je OK. Cesta k Lame je OK.Prípony sú OK.Grip aj grabuje.Ale robí mi to súbory s príponou mp3, ktoré mi nespustí amarok.Mp3 vytvorené v RipperX mi ale spustí v pohode. Názvy súborov sú len v malých písmenách. (Je to v poriadku?) Bodla by mi tá slovenčina / čeština. Už si nepamätám, aké boli pôvodné nastavenia :-) Tak som tam asi niečo "popapral" a teraz neviem kde a čo ;-) No nič, musím skúšať..... a učiť sa,učiť sa....
    • Re: Grip, grabovanie do mp3 24.02.2005 | 13:06
      Leguaan   Návštevník
      ja som si nainstaloval cdparanoia, lame encoder, a ripperX (rozhranie pre X-paranoiu). Skombinovalo sa to viac-menej samo a bez problemov, a mas ripovanie cez klasicke graficke rozhranie pod X-kami. Skoda len ze mi cdromka nerada cita cdcka :)