root v Kubuntu

Sekcia: Konfigurácia 01.03.2006 | 15:34
MK   Návštevník
Zdravím. Po instalacii Kubuntu som v Konzole nastavil root heslo, ale ked ho zadavam v grafickom rozhrani KDE tak mi ho neberie. V konzole ale ide. Je chyba vo mne?
    • Re: root v Kubuntu 17.02.2006 | 15:08
      petulik   Návštevník
      aj mne to robi ... :(
    • Re: root v Kubuntu 17.02.2006 | 16:02
      WlaSaTy   Návštevník
      v grafickom rozhrani KDE? v terminali napises su alebo sudo? alebo sa snazis prihlasit cez KDM kompletne do grafiky ako root? to druhe by malo byt zakazane. root nie je ucet na beznu pracu. to by potom klesla uroven bezpecnosti na win 3.1/311/95/98/XPHome/... tam je kazdy root a kazdy moze zlikvidovat system.
      • Re: Re: root v Kubuntu 17.02.2006 | 22:42
        MK   Návštevník
        Nesnazim sa prihlasit kompletne ako root, ale niektore nastavenia v KDM ma ziadaju, aby som zadal root heslo a vtedy jednoducho to heslo mi hlasi, ze som zadal neplatne heslo.
        • Re: Re: Re: root v Kubuntu 18.02.2006 | 03:02
          martin   Návštevník
          mal som v ubuntu ten isty problem az kym som neprisiel na to ako funguje sudo. sudo funguje tak ze zadas prikaz a ked ta vyzve na zadanie hesla tak nezadavas heslo roota ale heslo konta pod ktorym si prihlaseny. heslo roota pri tom ani nemusis vediet. staci ze vies svoje heslo.
          • Re: Re: Re: Re: root v Kubuntu 18.02.2006 | 15:50
            WlaSaTy   Návštevník
            ano, presne takto to funguje v distribuciach ktore pouzivaju PAM a skupinu wheel. cize v dnesnej dobe asi vo vsetkych modernych ;-)
          • Re: Re: Re: Re: root v Kubuntu 25.02.2006 | 07:11
            Drom   Návštevník
            V gnome je graficka nadstavba gksudo, kde ma obdobu (nevim, jak se jmenuje, ksudo???)
            • Re: Re: Re: Re: Re: root v Kubuntu 25.02.2006 | 11:29
              Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
              kdesu
              Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
    • Re: root v Kubuntu 25.02.2006 | 13:28
      chatpall   Návštevník
      v konzole napis sudo passwd root a napis nove hoslo pre uzivatela ROOT, aj ked aj tvoj ucet patri do skupiny ROOT nespravis v nom vsetko... no a teraz uz len (plati pre Ubuntu... ja Kde nepouzivam) Security Tab -> Options -> Allow root to login with GDM (odfajkni)
    • Re: root v Kubuntu 25.02.2006 | 16:26
      Asi   Návštevník
      Riešily sme to v opise článku na temu Ubuntu a došlo k tomu že v Gnoome sa to da nastaviť ale v KDE nie a kedže ja používam na roota gnome a inokedy KdE tak som to vyriešil tak že som si nahodil gnome tam si ho povolyl pod klasickým užívatelom s použitím root hesla a teraz už používam gnome len na administraciu... asi ta prekvapy že ked doinštaluješ gnome, tak sa ti celý system premenuje na Ubuntu bez ohladu na to že gnome použiješ raz za rok. Ešte by som na tvojom mieste mohol skusiť sa po povolení prihlasiť ako root do KDE ale neručím za to a odinštalovať gnome aj ked väčšinu vecí aj tak budeš postupne potrebovať s gnome na ine aplikacie... A inak pri sudo passwd s praxi viem že ti treba povedať že prve heslo čo tam po inštalacii budeš zadávať je tvoje!!! a až New UNIX pasword je je root-rovske Nejake otázky na skype:the_gate_to_your_mind
      • Re: Re: root v Kubuntu 25.02.2006 | 16:41
        l   Návštevník
        ty pis radsej po americky, tam sa nerozlisuje y/i :)
      • Re: Re: root v Kubuntu 25.02.2006 | 17:08
        :)   Návštevník
        a rozlisovat s kym, s cim a z koho z coho ale niesi sam... pekny den
    • Re: root v Kubuntu 01.03.2006 | 15:34
      MaxL   Návštevník
      Zaujimave veci ohladom problematiky najdes aj na strankach . Myslim ze ak trosku ovladas anglictinu najdes co hladas.