zachrana dat z EXT3 - prosiiiim

Sekcia: Aplikácie & Desktop 21.02.2006 | 14:55
Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
zdravickujem... potreboval by som (teda nie uplne ja) zachranit nejake dokumenty z ext3. neviem si rady nejaky program na obnovu... mam nejake live cedecka, ale nechcem tam nic instalovat (aby som subory neprepisal) dakujem
    • Re: zachrana dat z EXT3 - prosiiiim 18.02.2006 | 15:31
      martin   Návštevník
      z ext3 to bude asi problem. ja som tiez nieco si nahodou vymazal a nemohol som to nijako obnovit. odvtedy si raz za cas zalohujem dokumenty na dvd/cd. keby to bol ext2 tak by sa to dalo lahko cez midnight commander. mozno pomoze len nejaky diskovy editor alebo nejaka podobna vec.
    • Re: zachrana dat z EXT3 - prosiiiim 18.02.2006 | 15:32
      azurIt   Návštevník
      pozri sem: http://www.abclinuxu.cz/Search?query=ext3+obnova&advancedMode=true&type=diskuse urcite nieco najdes
    • Re: zachrana dat z EXT3 - prosiiiim 18.02.2006 | 15:47
      WlaSaTy   Návštevník
      zavisi od toho ci je dany suborovy system poskodeny, alebo sa ti iba linux nestartuje. skus si nastartovat nejake liveCD (napriklad ubunutu), pripojit dany disk, skontrolovat dane subory ci niesu poskodene a popripade zazalohovat na CD/DVD. lenin vravel, zalohovat zalohovat zalohovat. my vravime ucit sa ucit sa ucit sa.
      • Re: Re: zachrana dat z EXT3 - prosiiiim 18.02.2006 | 22:24
        Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
        nejde o moj pocitac ide o pocitac kamarata (chodií sem pod nickom unix). disk je formatnuty ale nie nulovany... potrebuje surne nejake uctovnictvo zachranit
        • Re: Re: Re: zachrana dat z EXT3 - prosiiiim 18.02.2006 | 23:28
          WlaSaTy   Návštevník
          hm, tymto sa zaoberaju profesionalne sluzby a navyse nie je zaruka ze data na disku budu konzistentne.
          • Re: Re: Re: Re: zachrana dat z EXT3 - prosiiiim 19.02.2006 | 00:52
            azurIt   Návštevník
            len este doplnim, ze by to bolo mozne urobit ale potrebujes na to nejaky soft (hore som ti napisal link, pozri sa tam, rozoberaju tiez takyto problem). inak ti doporucujem ten disk pripajat _iba_ ako read-only, aby nedoslo k prepisaniu dat, ktore tam este mozu byt.
            • Re: Re: Re: Re: Re: zachrana dat z EXT3 - prosiiii 19.02.2006 | 01:01
              WlaSaTy   Návštevník
              ono este zavisi co clovek rozumie pod pojmom format (low/high), ci spustil mkfs alebo zrusil geometriu (partition table), popripade .... keby si tak chalani spomenuli co stvarali a preco nezalohuju ...
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: zachrana dat z EXT3 - pros 21.02.2006 | 14:55
                ventYl   Návštevník
                odpeceny MBR som asi pred troma dnami riesil... napisal som si na to pomerne dost primitivny skriptik, ktory na zaklade /proc/partitions vedel aspon priblizne odhadnut geometriu particii na disku. To samozrejme funguje len do rebootu pocitaca, ale nemozne to nie je. Ma to vsak stale svoje muchy a je to len priblizne.
    • Re: zachrana dat z EXT3 - prosiiiim 14.07.2012 | 16:36
      mr.key   Návštevník
      ak si nevies rady s obnovou dat skus disk poslat do firmy http://www.datareco.sk