Potrebujem pomoct

Sekcia: Konfigurácia 26.02.2006 | 03:09
Avatar pacman   Používateľ
Mam nainstalovany ManDrake Linux 10.1 a zdetekovalo mi modem cez USB od Orange, ako nezname zariadenie.A mam este zazipovene PPP a tam to je asi nastavene.A ked som to isiel kopirovat do /etc/ppp aby sa to prepisalo tak mi vyhodilo ze nemam pristup,a nemozem ani prepisovat subory.Napadlo ma ze pristup k tomu ma Root ale jah ho mam nastavit aby som mohol prepisovat subory aj ja.Potrebujem to trosku podrobnejsie lebo som zaciatocnik. Dakujem tim ktory mi pomozu.
    • Re: Potrebujem pomoct 21.02.2006 | 21:00
      cortex   Návštevník
      1.) ZLY PREDMET --pre buducnost pis nieco co napovie o com je prispevok ;) 2.) ak chces nieco rozzipovat a potrebujes to ako root, najjednoduchsie je spustit si xterm alebo konsole alebo gnome-terminal. prihlasis sa ako root a to takto: su (enter a zadas heslo pre roota :)) potom rozzipujes .zip archiv prikazom: unzip -x nazov_balika.zip -d cesta_kam_rozbalit a to by malo byt vsetko 8), snad. 3.) neviem preco chces prepisovat subory ako normalny uzivatel, teda pokial sa jedna o systemove subory 8) to nie je velmi dobry napad. a ale aj tak chces vediet nieco viac tak si do konzoly zadaj man chown a man chmod... 8) a mozes studovat.. p.s. bolo by uplne super keby si napisal aku distribuciu pouzivas. potom by ti niekto mohol poradit konkretnejsie. vela stastia 8)
      • Re: Re: Potrebujem pomoct 21.02.2006 | 22:28
        Avatar puňťa Mandriva 2007.1 Gentoo 64bit  Používateľ
        jako obvykle ..... manuál na mandrivu/ake je vlevo na stránce. To kopírování : otevři konzoli napiš su pak heslo a zadej konqueror ...... spusti ti to konqueror s právy roota a můžeš kopírovat kam tě co napadne, pokud chceš něco přepsat : soubor, otevřít v kwrite, přepsat a uložit.
      • Re: Re: Potrebujem pomoct 26.02.2006 | 03:09
        Dumaru   Návštevník
        Muim uznat ze si chlapovi poradil fakt dobre. :-) Pravdepodobne zacina pracovat s Linuxom a ty mu hned hodis prikazy do konzoly. Ze by to bol najjednoduchsi sposob rozbalenia suboru? A co tak prave tlacitko mysi=menu a "rozbalit do..." (SuSE) alebo Ark (Mandriva) a zadat cestu kam rozbalit. Nejaky ten piatok pouzivam Linux a aj tak nepouzivam nejako extremne prikazy, aj ked konzola ma svoje plusy a tiez ju pouzivam kazdy den. A ked ide o roota, co tak "su -c"?
    • Re: Potrebujem pomoct 21.02.2006 | 23:53
      Dumaru   Návštevník
      Ak pouzivas modem ZadaCOM od Orange tak ho uspesne pouzivam na SuSE 10 Eval, na stranke www.zadacom.sk je postup rozbehania. A to prepisovanie, otvor konzolu, zadaj "su" bez uvodzoviek a prepnes sa na roota, root heslo ak mas vytvorene a spusti napr. mc a mozes kopirovat.
      • Re: Re: Potrebujem pomoct 26.02.2006 | 01:27
        Avatar pacman   Používateľ
        Prosim ta mohol by si mi napisat jako si spravil ten internet na SUSE.Lebo som si preinstaloval s Man Drake na SUSE a tam mi zdetekovalo modem od orange len ho neviem nakonfigurovat.Pomohol by si mi prosim ta. Diky
        • Re: Re: Re: Potrebujem pomoct 26.02.2006 | 02:58
          Dumaru   Návštevník
          Treba sa trosku popozerat po fore, uz som to tu vyriesil. Inak ak nieco, som na maile dumaru@zoznam.sk, mozeme vymenit ICQ.
    • Re: Potrebujem pomoct 22.02.2006 | 00:35
      tino   Návštevník
      len k tomu rozbalovaniu...nainstaluj si krusader. Funguje ako total commander vo win. Rozbalis to tam podobne.