ubuntu a EDGE modem

Sekcia: Hardware a Drivery 05.05.2006 | 12:54
Tino   Návštevník
Zdravim Vas, vidim, ze edge je tu coraz diskutovaniejsim problemom a tak by som chcel pridat aj ja svoj. :) Nedari sa mi rozbehat edge modem zadaco pod ubuntu. V mandrive to slo v pohode a v ubuntu sa mi to nedari. Vypisuje mi to stale chybu v skripte spojenia a neviem tam defaultnut route. Postupoval som podla navodu na stranke zadacom.
    • Re: ubuntu a EDGE modem 27.04.2006 | 16:21
      Tonino   Návštevník
      No nevim, v ja som ten modem rozbehal zase pod FEDORU CORE 4, inde som to neskusal, teraz sa o to snazim v puppy ale sa mi zatal nedari, keby nekdo poradil, budem vdacny
    • Re: ubuntu a EDGE modem 27.04.2006 | 16:21
      Tonino   Návštevník
      No nevim, v ja som ten modem rozbehal zase pod FEDORU CORE 4, inde som to neskusal, teraz sa o to snazim v puppy ale sa mi zatal nedari, keby nekdo poradil, budem vdacny
      • Re: Re: ubuntu a EDGE modem 05.05.2006 | 12:54
        orsoone   Návštevník
        zadacom modem som rozbehaval aj ja, pouzil som pppconfig pre nstavenie pripojenia, ktore som ulozil ako edge, potom cez sudo pon edge sa modem pripoji, ale pokial mas v kompe sietovu kartu tak nejak nedokaze prepisat default route, ani inymi cestami, momentalne som to vyriesil zakazanim onboard ethernet karty..... viem je to amaterizmus ale inak som bol neuspesny, skusal som vwvdial, gkdial, dialer co je v ubuntu a vsetko co ma napadlo, a ak chces zistit kde mas modem pripojeny (na ktorom usb) zadaj vwdial edge (alebo barz co daj za tym, to je iba config subor v /home/user, ktory vygeneruje )