Ako nastavit automount USB key na Mandrake 10.1

Sekcia: Ostatné 22.02.2006 | 22:39
s3ko   Návštevník
Prosim Vas kto by mi vedel poradit ako mozem nastavit automount na Linuxe Mandrake 10.1? Dakujem
    • Re: Ako nastavit automount USB key na Mandrake 10. 22.02.2006 | 13:51
      Avatar dobinko Slackware 10.2, Ubuntu 5.10, G  Používateľ
      pridaj do fstab pri mounte usbkey-u auto
      • Re: Re: Ako nastavit automount USB key na Mandrake 22.02.2006 | 18:13
        s3ko   Návštevník
        Dakujem za pomoc. Vytvoril som trochu iny zapis, podla toho co tam bolo, ale diky ze si mi poradil, kde to mam spravit. Funguje to. Uz mam len jeden problemik, ale ten bol aj vtedy ked som mountoval rucne. Po odpojeni mi napise, ze zariadenie je busy. Po ukonceni sedenia to vsak mozem normalne umountnut.
        • Re: Re: Re: Ako nastavit automount USB key na Mand 22.02.2006 | 18:31
          WlaSaTy   Návštevník
          system odmietne odpojit pripojny bod (usb disk alebo iny typ removable) ak nan pristupuje akykolvek proces. napriklad okno suboroveho managera, alebo prehravac medii alebo si jednoducho v shelli v /mnt/removable (ci kam ti to pripaja). jedna sa to jak usb diskov, diskiet, tak aj zariadeni ktore sa vysuvaju pomocou prikazu (cdrom, zip,...). dost casto system nedovoli ani vytiahnut cdcko z mechaniky i ked niektore suborove managery to dokazali riesit.
        • Re: Re: Re: Ako nastavit automount USB key na Mand 22.02.2006 | 20:10
          Avatar nardew debian  Používateľ
          umount -l zariadenie a mozes napisat ako si to vyriesil pre pripad ze to niekto bude v buducnosti potrebovat
    • Re: Ako nastavit automount USB key na Mandrake 10. 22.02.2006 | 20:31
      ALco   Návštevník
      taketo veci tam neidu automaticky ? to co je za shit ? v opensuse 10.0 mi hned nabehne dialog co chcem po pripojeni usb kluca urobit...
      • Re: Re: Ako nastavit automount USB key na Mandrake 22.02.2006 | 21:23
        WlaSaTy   Návštevník
        a neotravuje ta to? si predstav ze mas na usb kluci zalohovanu konfiguraciu alebo postu, popripade baliky programov a ono sa ta to opyta ci chces tlacit fotky, pocuvat hudbu alebo pozerat filmy. mna by porazilo.
        • Re: Re: Re: Ako nastavit automount USB key na Mand 22.02.2006 | 22:14
          Avatar nardew debian  Používateľ
          pokial je to konfigurovatelne, je to este unosne
          • Re: Re: Re: Re: Ako nastavit automount USB key na 22.02.2006 | 22:39
            WlaSaTy   Návštevník
            kedysi som videl este jednu vybornu vec. ak mi to naslo na vymmennom mediu program s nazvom autorun ktory mal exec atribut, tak mi ho spustilo. vtedy som prestal pouzivat automounter a vseliake pseudointeligentne blbinky ktore si myslia ze su chytrejsie ako ja. odvtedy som na take veci alergicky a divim sa ze to niekomu vyhovuje. no ale to uz je off topic.