HELP modem movyscom EDGE

Sekcia: Hardware a Drivery 14.05.2006 | 22:22
Avatar mnemonic1 Ubuntu 5.10 breezy badger  Používateľ
Zdravim, pouzivam Ubuntu 5.10, a mam pripojeny modem movyscom EDGE od orange, na ich stranke som nasiel navod, ale nejako to nefunguje, navod je pre Mandrake 10.1 a pre ostatne distra, no nejako to nechce fungovat. Pomozte PLEASE. Thanks
    • Re: HELP modem movyscom EDGE 22.02.2006 | 21:31
      tomas   Návštevník
      spusti kppp to je grafická verzia na pripojenie modemov.nastav to potom ako usb modem..
      • Re: Re: HELP modem movyscom EDGE 10.03.2006 | 15:55
        mnemonic1   Návštevník
        v pohode, ale mozesmi este povedat ako v ubuntu najdem a otvorim kppp, nasledne ho zmenim, a aby som nemal blbe hlasky, ze you dont have permission to make changes a take?
        • Re: Re: Re: HELP modem movyscom EDGE 10.03.2006 | 16:47
          Avatar borg Fedora  Administrátor
          apt-get install kppp sudo kppp
          • Re: Re: Re: Re: HELP modem movyscom EDGE 11.03.2006 | 12:42
            ---   Návštevník
            v gnome je gnome-ppp
            • Re: Re: Re: Re: Re: HELP modem movyscom EDGE 13.03.2006 | 00:12
              mnemonic1   Návštevník
              skusal som spustit to kppp, tak ako je to napisane, lenze terminal mi vypisal nasledujuce: couldnt connect to X-server, neviem, co som nenastavil
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: HELP modem movyscom EDGE 13.03.2006 | 00:44
                tino   Návštevník
                mam tiez ubuntu s edge modemom a funguje mi to. Nezabudni zmenit cestu k ttyUSB0. Nastav DNS tiez to tam je. Skontroluj si, ci si nespravil niekde chybu pri opise. Good luck
                • ja slapem bez problemov 13.03.2006 | 07:27
                  black^bird   Návštevník
                  hi. mam 4.alfa-verziu Ubuntu 6.04 (Dapper Drake 4) a v pohode som to tam nahodil bez najmensich problemov. Staci sa drzat navodu a hlavne nerob automaticku instalaciu ale rucne prekopiruj vsetky subory do spravnych adresarov a nakoniec zmen cestu k USB modemu ako ti napisal "tino". Btw : ziadne DNS netreba nastavovat tie si nastavi modem sam ;) bye
                  • Re: ja slapem bez problemov 14.03.2006 | 01:55
                    mnemonic1   Návštevník
                    ahoj, mam teraz kubuntu 6.04 takisto dapper drake, v manuale su napisane adresare, ale mam dojem, ze nie vsetky su v linuxe, a tu cestu ako mam nastavit, som uplny zaciatocnik takze take editacie nic moc
                    • Re: Re: ja slapem bez problemov 19.03.2006 | 16:04
                      Avatar fantomas Gentoo  Používateľ
                      Zdravim,mam Mandrake resp.Mandriva 2005 Le a slapem na EDGI cez bluetooth a mobil,a funguje to v pohodicke.
                      • Centos 14.05.2006 | 22:22
                        ven0m   Návštevník
                        Naistaloval som si centos na starsi komp, a chcel by som tam dat moj edge modem movyscom, neviete mi poradit ako by som ho tam naistaloval ? som v tom dost lama, takze neviem toho vela .. :(