Ububtu a Teoria relativity

Sekcia: Konfigurácia 10.03.2006 | 04:57
petulik   Návštevník
Odkedy som nainstaloval na moj book Ubuntu 5.10, sa zda, ako by sa moj pocitac spraval podla relativistickeho casu:). Proste systemovy cas sa zrychlil. Bol tu uz podobny problem na fore, ale moj pripad je trochu iny, pretoze nebezi komp rychlejsie (filmy idu normalnou rychlostou, nie 2x rychlejsie atd.), ale systemovy cas predbieha asi tak o pol hodiny za den. A to uz aj ked Ubuntu nepouzivam. Nexapem. Pravdupovediac sa mi nechce formatovat disk a vsetko nanovo. Bios som resetoval, nemal by byt tam problem. Book je asus, zvysne 2 systemy su opensuse aj win, kde sa to prejavuje, odkedy som nahodil Ubuntu. S Kubuntu ten problem myslim nebol.
    • Re: Ububtu a Teoria relativity 23.02.2006 | 14:42
      Avatar nardew debian  Používateľ
      neviem, mozno je chyba v baterke a to ze sa to spravilo rovno s instalaciou ubuntu je cisto len nahoda
      • Re: Re: Ububtu a Teoria relativity 24.02.2006 | 12:19
        petulik   Návštevník
        ako moze byt chyba v baterke? v tej ktora napaja bios alebo v tej v notebooku? aj ked neviem...
    • Re: Ububtu a Teoria relativity 24.02.2006 | 20:52
      WlaSaTy   Návštevník
      skus update jadra alebo pouzi jadro aj s modulmi z opensuse ak to tam ide OK. toto vyzera na problem dynamickej zmeny frekvencie ktora sa pouziva na setrenie baterky.
    • Re: Ububtu a Teoria relativity 25.02.2006 | 06:09
      Drom   Návštevník
      Ha! Me se zdalo to samy :) Ted synchronizuju cas proti ntp a je to ok, ale dokud to bylo vypnuty, tak jsem mel silnej pocit, ze ty hodiny steluju nejak casto. A to nemam notebook :)
      • Re: Re: Ububtu a Teoria relativity 28.02.2006 | 16:49
        petulik   Návštevník
        HA! OPRAVA! :) pokial som vo win, problem odpada, akonahle idem do suse, cas sa mi zrychli. Teda v baterke to asi nebude :). Cize mam prekompilovat jadro? Ach jaj, nikdy som to nerobil :(. Pokial je to velmi narocne tak to radej preinstalujem suse, aj ked sa chcem tomu vyhnut
        • Re: Re: Re: Ububtu a Teoria relativity 01.03.2006 | 21:38
          petulik   Návštevník
          Co som popozeral na nete, tak problem sa objavoval u tych, co mali cipset ATI. No ten mam AJ JA:(. Riesili to parametrom noapic, no pokial viem tak mi to odstavi kontrolu teploty CPU a zapinanie vetrakov ... ja uz neviem. to mam postupovat ako pri WIN?? REINSTAL SYSTEM???
          • Re: Re: Re: Re: Ububtu a Teoria relativity 02.03.2006 | 15:40
            Drom   Návštevník
            No, reinstall imho nepomuze, pokud je nekde neco spatne napsano (mozna nejakej bug ohledne kodu k ATI vecem). Bud pockat na opravu/nainstalovat opravu, pokud je, zkusit nejakou vyvojovou verzi daneho (to se tyka veci v jadre??? pak novejsi jadro) nebo nejakej workaround/patch pokud neco existuje. A nebo otravovat vyvojare :)
            • Re: Re: Re: Re: Re: Ububtu a Teoria relativity 02.03.2006 | 15:44
              petulik   Návštevník
              ale odkedy vysiel novy suse, mam ho naistalovany, a doteraz to nerobilo, az od vtedy co som nainstaloval Ubuntu :) (mozno to nema s tym nic spolocne, ale zda sa mi to velka nahoda ak by nemalo). No a kompletny update suse som robil asi pred tyzdnom a pol... takze opravy by mali byt naistalovane
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ububtu a Teoria relativity 06.03.2006 | 11:16
                Avatar petulik Kubuntu 5.10  Používateľ
                parametre jadra ako napr. no_timer_check, noapic, nolapic mi nepomahaju... PS:mohlo sa to stat aj tym ze som urobil update systemu??
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ububtu a Teoria relativity 10.03.2006 | 04:57
                Drom   Návštevník
                SuSE muze mit nejake vlastni opravy v urcitem kodu, to je pomerne bezne. Tezko rict, cim to je.